Про покаяння

Во імя Отця і Сина, і Святого Духа!

  В чому заключається подвиг святої Чотиридесятниці? Це – подвиг покаяння. «Покаяния отверзи нам двери, Жизнодавче» - цими піснеспівами, євангельськими та богослужбовими текстами Церкви ми починаємо готуватися до Великого Поста і чуємо призив до покаяння. В сьогоднішньому Євангелія ми з вами чули притчу в якій бачимо велике і безкінечне милосердя Отца Небесного до грішників, які приносять покаяння. Для успішного покаяння потрібно: бачення своїх гріхів, розкаяння в них і ісповідь. Та людина яка звертається до Бога з сердечним покаянням, то Господь бачить її здалеку, і поспішає на зустріч до неї, обнімає і зігріває Своєю благодаттю.

  Часто наше покаяння перетворюється в байдуже і просте перечислення своїх гріхів. Дісно, не важко признати на ісповіді що ми не дотримувалися постів, не молилися, гнівалися на людей. Але зовсім інше – те, що ми в один момент згадаєм що втратили свою духовну красоту, віддалилися від дому Отца Небесного – це і буде істине покаяння. Ми отримали від Бога великі дари:в першу чергу – життя, яке ми можем наповнювати любов'ю, знаннями. Потім в Таїнстві Хрещенні ми отримуємо Нове Життя Самого Христа, дар Святого Духа, радість Царства Небесного. Але через наші гріхи ми віддаляємося від Бога. І Господь дає нам можливість назад до Нього наблизитися через покаяння, яке є обов'язковим для всіх людей шляхом до Царства Небесного.

 Першим шляхом є сокрушенна молитва. Другий шлях це піст, який допомагає нам умертвити свої страсті. Третім шляхом являється милосердя і всепрощення, потрібно бути з всіма людьми в мирі. Крім цих трьох шляхів, Господь дав нам і четвертий, самий легкий – творити милостиню. Ми по своїй гріховності іноді не хочем молитися, поститися, жити в мирі з своїми ближніми, тоді нам потрібно творити добро. Але найкраще користуватися всіма чотирма шляхами.

 Дорогі браття і сестри, давайте ми використаємо цей благодатний час, який підготовлює нас до подвигів Великого Поста за призначенням. Щоб ми нагадали собі, що більше так не можна жити як ми живем. Потрібно починати жити християнським життям. Якщо нам буде здаватися, що у нас не вийде так жити, немає сил, тоді потрібно згадати про нашого Отца Небесного, Який чекає кожного із нас хто від щирого серця скажить: «Отче, я согрешил перед небом и перед Тобой». Амінь!!!

Пишка Андрій

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Святой Симеон Новый Богослов, после высоких видений и откровений, всегда пересчитывал грехи свои, не только делом совершенные, но и в мысли бывшие, говоря так: я грешник в том-то произволением, я грешник окаянный в том-то волею, и подобное.

Преподобный Амвросий Оптинский