Проповiдь на «Всех скорбящих радость»
В імя Отца і Сина і Сятаго Духа.
«Всех скорбящих радосте и обидимых заступнице,и алчущих питатильнице,странных утешение обуреваемых пристанище, больных посещение,немощных покрове и зступнице жезле старости,Мати Бога Вышняго Ты еси,Пречистая:потщися молимся,спастися рабом Твоим».
З такими словами наша свята Церква від лиця всіх християн звертаеться до Цариці НеБесної в день памяті її ікони «Всех скорбящих радость».Память цього свята прийшла до нас з кінця 17ст.Коли в ордині рідна сестра патріарха Іоакима Евфимія захворіла смертельною хвообою так,що в неї в боку стала наскільки велика рана,що видно було її внутреності.Євфимія уже готовилась до смерті,але разом з тим не залишала надії на допомогу Божу.
Одного ранку Евфімія дуже сильно хотіла причаститись Святих Дарів Тіла та Крові Спасителя,і довго зі сльозами на очах молилась до Божої Матері зі словами: « О Всемилостива Цариця Небесна,почуй мене немічну,і помилуй скорбну уже на одрі смертному лежачу.Весь світ Тобою хвалиться і всі отримують велику милость Твою, тільки яж звичайно отримую гідне покарання моїм безмірним беззаконям.Но Цариця Небесна не гнівом твоїм накажи мене,но зглянься на цю люту неміч мою і помилуй мене.Після своєї молитви Євфімія чує голос: « Євфімія, ти так довго страждаєш,то чому ти ще не звернулася до цілительниці Небесної. Тоді Євфімія відповідала на це запитання: - « А деж мені найти таку Цілительницю? ». Тоді голос її відповідав: « Є в Храмі Преображеня образ Мій «Всех скорбящих радосте»».Поклич священика Цього Храму і коли він відслужить перед цією іконою водосвятний молебень то ти отримаєш зцілення від своєї хвороби.
Отямившись і дізнавшись, що в Храмі в Ордині є чудотворна ікона Божої Матері «Всех Скорбящих Радость», Євфімія відразу ж кличе свящкника цього Храму ,і після Того як відслужили молебінь, сестра патріарха отримує зцілення від своєї невиліковної хвороби.І на згадок цього великого чуда було встановлено свято в честь ікони Божої Матері «Всех скорбящих радость»; чудотворний образ якої на даний час знаходиться в Ордині. Так близька до наших скорбот Матір Божа,що Вона готова допомогти кожному страждущому.І без сумніву можна сказати,що Матір Божа більшу частину свого часу проводить тут на землі,а не на небі.Одного разу коли святий Андрій був вознесений на небо, то він там побачив всіх угодників Божих, но непобачив там Пресвяту Богородицю,і на запитання,а деж Цариця Небесна?Ангел Божий відповів йому: - «що ЇЇ тут немає». Томущо Вона ходить по землі витираючи сльозу кожного скорботного. Матір Божа готова допомогти нам і полегшити наші страждання .Тому, що Вона надія всім безнадійним Вона радість всім скорботним. І коли ви стаждаєте і коли вам дійсно важко жити, Коли ви втрачаєте надію,і впадаєте у відчай, пам ятайте, що у вас є сильно любача мама,і навіть недивлячись на всю нечистоту нашого життя,згадайте,згадайте,що Вона зараз до вас прийде.Тільки покличте ЇЇ слізно,з надією, і вірою в очах скажіть ЇЇ: «Не имамы иныя помощи,не имамы иныя надежды, разве Тебе Владычыце.Ты нам помози на Тебе надеемся,и Тобою хвалимся,Твои бо есмы рабы да не постыдимся».
І вірте,що Вона почувши вашу молитву,прийде витре ваші сльози,і полегшить ваші страждання. Дорогі браття та сестри віруйте від всього сердця, від всієї душі,що Цариця Небесна, Ніколи нас не залишить,тому,що Вона завжди з нами і в радості і в біді,коли ми народжуємось і коли ми помираєм і тут на землі і там на небі.І для всіх Вона одинакова як для праведних так і для грішних,потому,що Вона наша мама, незміна і спасаюча.Тому будем ж ми,завжди до Матері Божої,милосердної з надією,кланятись ЇЇ пречистому образу «Всех скорбящих радость»,і смирено з любовію взивати: «Радуйся заступнице усердная,радуйся обрадованая,радуйся радосте наша,покрый нас от всякого зла честным Твоим омофором».Амінь.
Рожицький Вiталiй
ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ
|
Святые отцы о спасении
Святой Симеон Новый Богослов, после высоких видений и откровений, всегда пересчитывал грехи свои, не только делом совершенные, но и в мысли бывшие, говоря так: я грешник в том-то произволением, я грешник окаянный в том-то волею, и подобное. Преподобный Амвросий Оптинский |