БЛАГОДАРНІСТЬ БОГУ

В ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

 Великий Четвер. Сіонська горниця. Тайна вечеря. Іісус Христос, взявши хліб і вино: благословив, преломив і, подякувавши Богові Отцю, дав Животворяще Тіло і Кров своїм учням, заповівши після Його смерті робити так само, щоб мати життя вічне.

 Наскільки ж людина повина бути вдячна сину Божому за Його благодіяння, адже: Його життя – початок нашого спасіння, Його Тіло – наша їжа, Кров – наше пітіє, Його смерть – наше життя!

 Горда і самовпевнена людина всі благодіяння приписує свому розуму і вмінню, переступаючи через інших, вона нехтує навіть своїми рідними і в окаменілому серці не дякує Богові, а якщо і робить, то лицемірно. Таких людей святитель Тихон Задонський уподібнює живописному зображенню вогню, який при різноманітті кольорів а ні світить, а ні зігріває.

 Святий преподобний Серафим Вирицький, звертаючись до нас від імені Бога говорить: ти вчишся чи працюєш – знай, що це від мене; у тебе невдачі і ти хворієш – від Мене і це; ти створив сім`ю, побудував дім, купив машину – знай, і це дарунки Мої. Святі Отці вчать: велика справа бути задоволеним всім, що дає Господь.

 Таку вдячність ми можемо спостерігати і в нашому житті, особливо тут, у храмі. Маленька дитина з чистою ангельською душею приходить на середину храму, де знаходиться Голгофа, вона цілує рани Свого Творця і Спасителя. Школярі поправляють свічки, просячи допомоги у навчанні. Дівчата моляться за успішне заміжжя. Батьки подають записки за здоров`я і за упокій. Дідусі і бабусі моляться за благополуччя своїх рідних і за добру участь у загробному житті. І так все життя проходить у вдячності Богу за Його великі милості і щедроти. Господь нехай сподобить нас розділити з Ним Пасху вічну в Царстві Небеснім і дякувати Йому во віки віків. Амінь.

 Іоанн БОБІТА

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Святой Симеон Новый Богослов, после высоких видений и откровений, всегда пересчитывал грехи свои, не только делом совершенные, но и в мысли бывшие, говоря так: я грешник в том-то произволением, я грешник окаянный в том-то волею, и подобное.

Преподобный Амвросий Оптинский