Другие статьи

Методика диспута с сектантами
Методика диспута с сектантами
Людям, желающим отстоять православие от нападок сектантов, можно предложить использовать следующие советы (исполнимые, естественно, только при том условии, что у собеседников есть достаточно времени для общения и взаимный интерес друг к другу)


сила влияния жены на мужа
В чем состоит сила влияния жены на мужа
Женщина имеет великую силу как для добродетели, так и для порока», — говорит святой Иоанн Златоуст. «Никогда никакие силы мужчины (в семье) не могут устоять перед добром или злом женщины


Как прогнать нечистую силу?
Как прогнать нечистую силу?
Пьющих людей, дошедших до белой горячки, а по сути уже одержимых бесами, врачи пытаются спасти лекарственными препаратами.


Вифлеемская пещера
Вифлеемская пещера
«Только некий Бог может спасти мир!» Это последний крик философов и пророков древних времен. Это крик человечества, томящегося во оковах князя мира сего, в лабиринте без окон и дверей, в жизни, теряющейся в нирване и гадесе.


Поучение на евангелие
Поучение на евангелие в крещенский сочельник и на Святое Богоявление
Естественно, народ почитал Иоанна гораздо выше Христа. Тот всю жизнь свою проводил в пустыне, был сын архиерея, носил необычайную одежду, призывал всех ко крещению и, сверх того, родился от неплодной


Какие молитвы угодны Богу?
Какие молитвы угодны Богу?
Состояние духовного огрубления или одичания в современное время очень тяжело и опасно, ибо выйти из него опять на правильную дорогу гораздо труднее, чем встать на эту дорогу только что начинающему новичку.


при выборе супруга или супруги
На что обращать внимание при выборе супруга или супруги
Многие в наши дни при выборе спутника жизни руководствуются двумя основными критериями, которые считают для себя главными: первый - это любовь.


Зачем перед иконой зажигаются лампадки
Зачем перед иконой зажигаются лампадки
Во-первых, потому, что вера наша есть свет. Сказал Христос: Я свет миру (Ин; 8, 12). Свет лампадки напоминает нам о том свете, которым Спаситель освещает наши души.


Чего не дано «просвещенной» Европе
Чего не дано «просвещенной» Европе
Благодатный ум видит то, что не может видеть глаз; видит внутреннее под внешним, и видит сердце под платьем, и видит человека за лицедеем и Бога за человеком.

Воздвиєження Честного і Животворящого Хреста Господньго
Про силу хресного знамення

В ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

 «Крест хранитель всея вселенныя, Крест, красота Церкви, Крест верных утверждение, крест ангелов слава и демонов язва» Такими прекрасними словами Церква воспіває сьогоднішнє дванадесяте свято Воздвиження Честного і Животворящого Хреста Господнього.  Святі рівноапостольні Костянтин і Єлена в 326 році відкопали Животворящий Хрест і воздвигнули – тобто підняли для поклоніння людям. В пам'ять цієї події сьогоднішній день в православних храмах також виноситься прикрашений хрест, якому всі ми з благоговінням поклоняємося.

 Дорогі браття і сестри, часто зі сторони різних нечестивців і сектантів ми чуємо, що в Священному Писанні не написано, що людині потрібно покланятися хресту і ограждати себе хресним знаменням. Так! Дійсно в Біблії про це не сказано. Звідки ж появилася практика хреститися? Священне Передання, яке також являється Божественним Одкровінням, - говорить, що хреститись люди почали ще з часів апостольських. Коли Іісус Христос возносився на небо і благословив апостолів, то вони без всякого сумніву, по прикладу свого Божественного Учителя стали благословляти народ. Немає сумніву, що апостоли, звершуючи Літургію хрестообразно благословляли хліб і вино. З Літургії ап. Іакова свтт. Василій Великий та Іоан Златоуст зробили скорочення, яке не оспоримо це підтверджує.

 Із життя багато численних мучеників перших віків бачимо, що за одне ім’я: «Я християнин!» їм відрізали язик. Так як в мучеників не було вже можливості на словах сповідати Христа, вони зображали на лобі хрест, хрестообразно складали руки на грудях, і так поступово, як признак вірності Розп’ятому Спасителю до нас дійшло сучасне хресне знамя.

 Св. Кирил Ієрусалимський, в своєму повчальному слові про хресне знамя, говорить, що воно є великим страхом для злих духів. Коли свт. Іоан Златоуст був поставленним патріархом Царградським, - одного разу розповідав проповідь, під час якої, чоловіка одержимого злим духом диявол кинув на землю, і він став кричати таким страшним голосом, що всі, хто був в церкві дуже злякалися. Святитель велів привести одержимого до нього, перехрестив його і біс в ту ж секунду залишив чоловіка.

 З Цього прикладу, дорогі браття та сестри, бачимо велику силу хресного знамя. Але на привеликий жаль всі ми часто і з неважністю хрестимось, хоча горделиві помисли нашіптують, що все правильно, і на зауваження ближнього часто возмущаємося. Роблячи так ми не відганяємо від себе злих духів, а навпаки, навіть звершуємо гріх кощунства. Як же правильно хреститися?

 В Священній книзі «Псалтир», по якій вчилися і виховувалися православні люди, в «Кратком изъявлении» сказано, як православному християнину по древньому переданню св. Апостолів і св. Отців потрібно правильно хреститись.

 Для цього рівно складені разом три пальці правої руки – символ Святої Трійці. Два останні пальці прикладають до долоні – символ Божеського і людського єства Спасителя, - прикладаємо спочатку на центр лоба, для освячення нашого розуму, потім на живіт, для освячення внутрішніх сил, але не на груди повинен покладатися нижній кінець хреста, а на «чрево», як сказано в слов’янському тексті, тобто живіт. Потім на праве плече і рівно проводимо на ліве плече для освячення наших сил тілесних, поперечна лінія не повинна бути дугою, зображення поперечної лінії хреста потрібно проводити рівно і складені пальці ставити не десь знизу а на верхню частину плеч. Наложивши хресне знамя, обов’язково потрібно опустити руку, аж поті тільки поклонитися. Це повчання знаходиться у вступній частині книги «Псалтир».

 Давайте уявимо мертву тварину, над якою літає стая великих мух, якщо махнути рукою, на деякий час вони відлітають, але все одно повертаються назад. Цей приклад можна співставити з нами. Цим мухам сподобляються біси, які хочуть погубити душу і тіло людини. І ось тою спасителькою рукою для нас являється хресне знамя. Тому потрібно частіше і з благоговінням хреститись. Саме правильний хрест являється «оружием» на диявола, «трепещет бо и трясется не терпя взирати на силу Его».

 Будем же дорогі браття і сестри відноситися до хресного знамя з відповідальністю, і через це отримаємо велику благодатну силу Божу. «О Пречестный и Животворящий Кресте Господень, помогай ми со Святою Госпожею Девою Богородицею и со всеми святыми во веки. Аминь».

 Солодкий Роман

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Надлежит тебе приступать к молитве с таким настроением, чтобы тебе желалось одной Божественной воли, а никак не своей собственной... Того же, о чем наверно знаешь, что оно благоугодно Богу, как, например, добродетели, ищи и проси для того, чтоб наипаче благоугодить Богу и добрее послужить Ему единому, а не с другою какою целию, хотя бы духовною.

Преподобный Никодим Святогорец