Новости семинарской жизни

20.12.2020. Богослужіння в день пам`яті свт. Миколая Мирлікійського

18.12.2020. Ректор семінарії очолив Божественну Літургію в день пам'ятi святої великомучениці Варвари

05.12.2020. На свято Введення Пресвятої Богородиці в семінарському храмі звершено святкове богослужіння

30.10.2020. Паломницька поїздка

28.10.2020. Викладач Семінарії прийняв участь у ХІІ Міжнародній науково-практичній конференції

24.10.2020. В семінарії вшанували пам'ять Собору Волинським святим

14.10.2020. Екскурсiя семiнаристiв до iсторичного мiста Кременець

10.10.2020. В Почаївській духовній семінарії відбулась презентація фільму «Де ти, Адаме?»

09.10.2020. День пам'яті святого апостола Іоанна Богослова

04.10.2020. Служіння ректора: неділя 17-а по П'ятидесятниці

01.10.2020. Ректор семінарії освятив нове приміщення для студентів ПДС

27.09.2020. Воздвиження Чесного і Животворного Хреста Господнього

21.09.2020. Ректор семінарії очолив богослужіння на свято Різдва Пресвятої Богородиці

11.09.2020. Mитрополит Сергій очолив Божественну літургію в семінарському храмі на честь препп. Іова та Амфілохія Почаївських

11.09.2020. В семінарії вшанували день пам'яті преп. Іова Почаївського

10.09.2020. В семінарії вшанували день пам'яті преп. Іова Почаївського

Проповідь на тему: Піст, що для нас є піст?

Во ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

 Ось уже дорогі браття та сестри ми з вами переживаємо 5-ту седмицю Великого поста. Як швидко та непомітно пройшли і Богом благословенні дні. З дня у день ми наближаємось до зустрічі з Воскpecшим Господом нашим Іісусом Христом.

 А чи достойні ми зустрічі з Ним, чи заслужили ми своїм життям прийняти Його у своє сере, чи маємо ми ще те місце не заплямоване гріхом частину нашої душі для Того, Який придав Себе смерті за нас і визволив нас від смерті гріха? Кожна людина яка живе чи жила є схильною до скоєння гріха, ми мимоволічи незадумуючись грішими і тим самим віддаляємося від Христа. Наше серце, яке дане нам для любові потихенько чорніє і помирає не здатне більше любити.

 Але ми, дорогі браття та сестри, не повинні впадати у відчай і унивати, що не зможемо повернути своє життя з гріховного до святого. Господь відповідав фарисеям: «не приидох призвати праведния но грешния к покаянию, не здравии требуют врача но болящии». Кожен із нас може визволити свою душу від гріха, а для того нам потрібно частіше прибігати до Таїнства сповіді і Святого Причастя.

 Піст, що для нас є піст? Для нас піст повинний бути тим благодатним періодом коли ми можемоповністю присвятити себе подвигу ппоста і молитви і усвідомляння своєї гріховності.

 Найпершим та головним прикладом для нас є Господь наш Іісус Христос, Який сорок днів постився у пустині. Багато святих отців, преподобних мужів і жінок присвячували своє життя і удалялись у пкстині для подвига поста і молитви. Такою подвижницию є преподобна Марія Єгипетська.

 З життя преподобної ми знаємо, що вона до пізнання віри вона вела не богоугодне життя. Але як кардинально змінилося її життя після того як вона потрапила у Єрусалимський храм. Вона усвідомила своє гріховне життя, вона духовно перероджується і удаляється в пустиню де проводить своє життя в подвизі поста і молитви. Ми знаємо, що погода у пустині дуже жарка і майже не можливо пробути без води протягом декількох днів. Але свята терпіла і вірила, що Госпоь простить їй її гріхи. Сорок років преподобна прожила в подвизіпоста і молитви з вірою у милість Божу.

 А чи ми так терпеливо і без ропоту проволими ці сорок днів Великого поста. Ми ропщимо, а чому так довго, а коли уже закінчиться цей піст, чому він такий довгий.

 Сьогодні під час літургї ми з вами слухали парамію з книги Буття де Бог явився праотцю Аврааму і пообіцяв йому землю Ханаанську і розповсюдити його рід по всій зелі. Протягом 13 років Бог випробовував терпіння праведника та його віру в обіцянку Бога. Для чого так Бог випробовував праотця, а для того говорить Святитель Іоанн Златоуст щоб ми взнали не тільки терпння, віру і велику чесноту праведника но і безмежне Всемогущество Боже.

 А тому, дорогі браття та сестри, бкдемо терпеливо з вірою у милість Божу надалі перебувати у ці дні спасительного часу Великого поста, будемо сокрушатися у своїх гріхах як преподобна Марія Єгипетська. Будемо просити у Бога прощення своїх гріхів. Стараймося очистити нашу душу та серце від чорни плям гріха, щоб назавжди поселити у нашому серці Бога, Його батьківську любов до нас – своїх дітей. Амінь!

Дрепко Володимир

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин