Новости семинарской жизни

24.11.2019. Недільне богослужіння в семінарії

12.11.2019. Викладач Почаївської духовної семінарії взяв участь у Міжнародній науково-практичній конференції

10.11.2019. В Почаївській семінарії відбувся духовно-просвітницький вечір

10.11.2019. В Почївській семінарії вшанували день пам'яті преп.. Іова Почаївського

07.11.2019. Почаївська семінарія взяла участь у святкуваннях дня пам'яті ікони Божої Матері «Всех скорбящих радость»

29.10.2019. Вихованці 4-го класу семінарії та студентки 3-го класу регентського училища відвідали святинi Закарпаття

24.10.2019. У Почаївській семінарії звершили пам'ять Собору Волинським святим

20.10.2019. B семінарії відбувся постриг вихованців IV-го класу у чтеці

18.10.2019. Другий клас ПДС відвідав Почаївський історико-художній музей

15.10.2019. Богослужіння в семінарії на Покров Пресвятої Борогодиці

09.10.2019. Богослужіння в день пам'яті св. ап. Іоанна Богослова

27.09.2019. Cвято Воздвиження Чесного і Животворного Хреста Господнього в семінарії

23.09.2019. При Почаївській семінарії відкрилася недільна школа для дітей

19.09.2019. Ректор семінарії взяв участь у святкуваннях на честь преп..Афанасія Брестського

12.09.2019. Початок навчального року в Почаївській семінарії

10.09.2019. В Почївській семінарії вшанували пам'ять преп. Іова Почаївського

Проповідь перед початком Великого посту

Во ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

 Вступаючи у Великий Піст, який Господь дав нам як час нашого спасіння, сугубо молимося протягом всього цього тижня. А Господь іде цим Постом попереду нас. Він присутній серед нас і каже, що не хоче смерті грішного. Він створив нас для життя і прощає сімдесят разів по сім всі наші гріхи, щоб ми покаялися і дізналися, що у нас є можливість на позбавлення від вічної смерті. Він прощає нас, щоб душа наша дізналися, що є те життя, для якої створена людина.

 Не випадково перша седмиця Великого Посту закінчується пам'яттю святого великомученика Феодора Тирона. Це нагадування нам про те, що Церква небесна бачить все, що відбувається з нами під час посту, і знає всі наші спокуси, одна з яких це утримання від їжі. Якщо людину насильно позбавити їжі, насильно змусити нести подвиг, то людина не отримає за це ніяких нагород і ніякої користі для своєї душі. Отримає це тільки той, хто добровільно ніс подвиг посту заради Христа, заради спасіння своєї душі , щоб падражати Господу і святим; хто, незважаючи ні на що намагався зберігати все те, чого навчає нас Свята Церква в пісні дні, особливо християнське ставлення один до одного. Але блаженний той, хто зміг перше і друге зберегти дотриматись строгості посту, і любов християнську в своєму серці.Як це виконали християни міста Константинополя вони настільки добре постили що імператор того часу Юліан Відступник, горів злобою і гнівом через те, що відбувається а він був християнином від народження, але зрадив свою віру і став поклонятися неправдивим богам, запалився ненавистю до християн. І для того, щоб осквернити подвиг християн Константинополя, які ревносно подвизались в Першу Седмицю Великого посту і після закінчення її бажали підкріпити сили. Він наказав окропити ідоложертовною кров'ю все, що було на базарі Константинополя. По повелінню Божому Святий Феодор Тирон явився уві сні Константинопольському архієпископу Євдоксію і повідомив про цей злочестивий план імператора. Тоді всім християнам було дано повеління їсти варену пшеницю з медом, а на ринок не ходити, і так поступати весь тиждень. Сьогодні за богослужінням ми чули уривок з Євангелія який на перший погляд ніяк не пов'язаний з Великим Постом. Адже мова йшла про те, як Христос проходив з Своїми учнями через засіяні поля. Апостоли були голодні і , стали зривати колосся, і їсти їх. А це було в суботу. Фарисеї ж, побачивши цю картину, стали упрікати Христа, кажучи: «дивись, що аони роблять у суботу, чого не слід робити». Христос наводить приклад Царя Давида і говорить головні слова сьогоднішнього Євангелія : «Субота для людини, а не людина для суботи». Не випадково першим в Великому Посту Церква нам пропонує саме це Євангеліє. Церква нагадує нам саме про цю, здавалося б, менш значну подію, про зривання колосків в суботу. І робиться це не випадково. Бо нагадує нам Церква про піст, як би трошки перефразовуючи слова Христа: що піст для людини, а не людина для посту.

 Піст - це не мета, а засіб до досягнення мети. Як за часту в нас буває зовсім протилежне. Ми тільки зовнішньо виконуємо піст, як фарисеї забуваючи головну ціль посту. Ми осуджуємо ближніх, заздримо, ненавидимо. Відмовляємось від деяких продуктів. Приходимо в храм ставимо свічку, але все це не супроводжується ніякими змінами в середині. Богу потрібне наше серце і наша любов. «Сыне дай Мне сердце» - говорить Господь. І можна не їсти, не пити, не спати весь піст. Але якщо серце залишається глухим, якщо ніяких позитивних змін у духовному житті людини не відбувається грош ціна нашому посту.

 Але якщо в нашому серці загориться справжня любов до Бога і ближніх які потребують нашої допомоги і ми зможемо реалізувати цю любов через конкретні добрі справи. Допомогти всім хто цього потребує чи то словом підтримати і втішити чи ділом. Тоді наш піст буде правильним і принесе користь в першу чергу нам самим, і ближнім.

 Тож дорогі браття та сестри Господь дає нам піст, як засіб виховання і зміни на краще. Не ми своє утримання даруємо Богу. Адже Богу щось подарувати неможливо, крім добрих справ, вчинених в ім'я Його. Постараємося не забувати про це на протязі всього посту, пам'ятаючи, що молимося ми на довгих богослужіннях, утримуємось для нашої користі щоб стати наслідниками Царства Небесного. Аминь.

Костючик Володимир

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин