Новости семинарской жизни

24.11.2019. Недільне богослужіння в семінарії

12.11.2019. Викладач Почаївської духовної семінарії взяв участь у Міжнародній науково-практичній конференції

10.11.2019. В Почаївській семінарії відбувся духовно-просвітницький вечір

10.11.2019. В Почївській семінарії вшанували день пам'яті преп.. Іова Почаївського

07.11.2019. Почаївська семінарія взяла участь у святкуваннях дня пам'яті ікони Божої Матері «Всех скорбящих радость»

29.10.2019. Вихованці 4-го класу семінарії та студентки 3-го класу регентського училища відвідали святинi Закарпаття

24.10.2019. У Почаївській семінарії звершили пам'ять Собору Волинським святим

20.10.2019. B семінарії відбувся постриг вихованців IV-го класу у чтеці

18.10.2019. Другий клас ПДС відвідав Почаївський історико-художній музей

15.10.2019. Богослужіння в семінарії на Покров Пресвятої Борогодиці

09.10.2019. Богослужіння в день пам'яті св. ап. Іоанна Богослова

27.09.2019. Cвято Воздвиження Чесного і Животворного Хреста Господнього в семінарії

23.09.2019. При Почаївській семінарії відкрилася недільна школа для дітей

19.09.2019. Ректор семінарії взяв участь у святкуваннях на честь преп..Афанасія Брестського

12.09.2019. Початок навчального року в Почаївській семінарії

10.09.2019. В Почївській семінарії вшанували пам'ять преп. Іова Почаївського

Проповідь на тему: Стрiтення Господнє

Во ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

 Дорогі браття і сестри, розповідь про сьогоднішню подію, яка описана у Святому Євангелії та доповнена Священним Переданням, стосується земного життя Господа нашого Іісуса Христа.

 Коли єгипетський цар Птолемей Філадельф, який жив за триста років до Різдва Христового, засновник знаменитої Олександрійської бібліотеки в Єгипті, захотів мати в ній переклад з єврейської мови на грецьку книг Святого Письма. Для цієї цілі було обрано сімдесят два благочестивих старців-богословів. Між ними був і праведний Симеон. Йому було доручено перекласти книгу пророка Ісаії і коли він дійшов до слів: «Ось, Діва в утробі зачне, і народить Сина…» (Іс.7:14). І саме в цьому місці він засумнівався, як же Діва може народити? Взявши ножа, він хотів стерти слово Діва і написати жінка. Але в той момент явився йому ангел Господній і затримав йому руку та сказав такі слова: «Ти доживеш до того часу коли явиться і народиться Месія Христос від Пречистої Діви». Симеон з того часу чекав моменту, коли він побачить ту обіцяну Діву з Младенцем на руках.

 І ось на сороковий день після Різдва Христового, коли Бог Слово, як немовля був принесений в Єрусалимський Храм для виконання закону Моїсеєвого. Цей закон говорить: «Кожен народжений первісток має бути принесений в храм, де за нього приноситься жертва всеспалення за гріх: однорічне ягня і голуб для заможніх, а для бідних лише двох голубів». І ось Божа Мати з Немовлям та Іосифом Обручником прийшли в храм, щоб виконати цей закон. Будучи Пречистою Дівою, Матір Божа стала разом із жінками, де смиренно чекала молитви очищення від священика. В той момент, Духом Божим, батьку Іоанна Предтечі Захарії, було відкрито, що Спаситель світу знаходиться в храмі на руках Пречистої Діви, він вийшов і поставив Її туди, де стояли діви. Священики і фарисеї обурились: як так щоб жінка, що народила, стояла між непорочними дівами. Захарія сказав, що Вона вище всіх дів у світі. Тоді старець Симеон, по одкровенню Божому також прийшов у храм і з великою радістю прийняв на свої руки Богомладенця Христа і промовив свої знамениті слова: «Нині відпускаєш раба Твого, Владико…»(Лк. 2:29-30). А Богородиці сказав, що «Цей лежить на падіння і востання багатьох». На падіння тих хто відречеться і буде гнати Його, на возстання таких, як прості рибалки апостоли, що будуть слідувати за Ним. Одні будуть називати Його Богом, а інші оманцем. «А тобі Самій зброя пройде душу», передбачаючи розп'яття і страждання Христа та ті сердечні муки, що перенесе Пречиста Діва.

 «Нині відпускаєш раба Твого, Владико..» (Лк. 2:29-30). Він ніби говорить: «Господи, я все життя прожив з Тобою, я чекав цієї хвилини, щоб побачити Тебе. Я вірю у вічне життя. І ось я нині вірую, що звільнюсь від уз моєї плоті і піду туди де щастя, піду туди де ти проведеш мене, моя Надіє, моя Утіхо». І мирно почив о Господі.

 Дорогі браття і сестри, чи один праведний Симеон удостоївся зустрічі з Богом. Ні, бо кожен із нас на протязі нашого життя неодноразово зустрічається з Христом. Але це може бути по різному: нагодувати голодного, одягнути нагого, напоїти спраглого, подати милостиню - в таких обставинах ми зустрічаємося з Христом. Зробивши будь-яку добру справу, ми відчуваємо втіху і радість. Коли ми стоїмо на богослужінні, то відчуваємо, що Господь біля нас. В таїнстві сповіді ми відчуваємо, як тяжка ноша спадає з нас і стає радісно. Це відчуття нам дав звичайно Бог. По Його милості, ми маємо можливість зустрітись з Господом, головне, щоб ми зрозуміли, що ми втрачаємо коли своєвільно відмовляємось від таких зустрічей. Коли живемо противно Євангелію, то навпаки віддаляємо себе від Господа. Бо коли ми робимо добро людям – то робимо добро Самому Христу.

 Святитель Іоанн Златоуст говорить: «…коли ми звершуємо добрі справи, то разом з нами стоїть невидимо Сам Христос і приймає нашу жертву. І ми відчуваємо духовну радість. Цей стан душі свідчить, що в ці хвилини вона зустрічається з Богом».

 Але ж, браття і сестри, - це все земні наші зустрічі. Але буде і остання наша зустріч із Господом для всіх людей. Ніхто цієї зустрічі не мене, це зустріч на Страшному Суді. Тут, на землі нам даровані час, сили та можливості зустрічатись з Богом і цьому радіти, щоб зустріти нам радісно Господа в Друге Славне Його Пришестя. Тож навчимося зустрічати Його тут в святкові дні у храмі, вдома і на кожному місці, в постійній молитві, в покаянні і причасті Христових Тайн. Таким чином, все наше життя ми маємо готуватися до цієї зустрічі. Наше життя має бути по Євангелію, ми маємо бути християнами не лише на словах, а й на ділі.

 Тож будемо і ми по молитвах праведного Симеона, пророчиці Анни і всіх святих виправляти своє життя, житии по вірі і благочесті, щоб ми стяжали благодать Святого Духа, щоб коли у вічності ми зустрінемося з Господом, почути Його благий голос: «Прийдіть благословенні Отця Мого, унаслідуйте Царство уготоване вам від створення світу»(Мф. 25:34). Амінь.

Гуменчук Георгій

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин