Новости семинарской жизни

20.12.2020. Богослужіння в день пам`яті свт. Миколая Мирлікійського

18.12.2020. Ректор семінарії очолив Божественну Літургію в день пам'ятi святої великомучениці Варвари

05.12.2020. На свято Введення Пресвятої Богородиці в семінарському храмі звершено святкове богослужіння

30.10.2020. Паломницька поїздка

28.10.2020. Викладач Семінарії прийняв участь у ХІІ Міжнародній науково-практичній конференції

24.10.2020. В семінарії вшанували пам'ять Собору Волинським святим

14.10.2020. Екскурсiя семiнаристiв до iсторичного мiста Кременець

10.10.2020. В Почаївській духовній семінарії відбулась презентація фільму «Де ти, Адаме?»

09.10.2020. День пам'яті святого апостола Іоанна Богослова

04.10.2020. Служіння ректора: неділя 17-а по П'ятидесятниці

01.10.2020. Ректор семінарії освятив нове приміщення для студентів ПДС

27.09.2020. Воздвиження Чесного і Животворного Хреста Господнього

21.09.2020. Ректор семінарії очолив богослужіння на свято Різдва Пресвятої Богородиці

11.09.2020. Mитрополит Сергій очолив Божественну літургію в семінарському храмі на честь препп. Іова та Амфілохія Почаївських

11.09.2020. В семінарії вшанували день пам'яті преп. Іова Почаївського

10.09.2020. В семінарії вшанували день пам'яті преп. Іова Почаївського

Проповідь на тему: Навернення митаря Левія до Апостольського служіння

Во ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

 «Аще глаголем ,яко греха не имамы себе прильщаем и истины нет в нас»

 Цими словами Ап. Іоанн говорить,що всі люди мають гріх але не всі люди бачать його. Треба зауважити,що бачення воїх гріхів являється плодом благочестивого життя.Ні одний святий не вважав себе святим,вони бачили свої гріхи як морський пісок і вважали себе останніми грішниками. Багато людей думають,що прийшовши у храм і виконавши обряди Церкви можуть отримати життя вічне. Такими помислами та діями вони уподобляються книжникам та фарисеям які вважали за головне виконати букву Закону.

 Сьогодні дорогі бряття та сестри ,для нас приподається Євангельський уривок у якому Гомподь наш Іісус Христос говорить такі слова: Не требуют здравии врача но болящии, не приидох призвати праведныя но грешныя в покаяние

 З Євангелія ми бачимо,що Господь бажаючи спасти грішників взиває до митаря Левія:Иди по мне,лишивши все він послідував за Христом.Треба зауважити,що митарі були збірниками податків з людей,користуючись своєю владою вони вимагали від людей більшого за,що були у ненависті від людей. Блаженний Феофілакт говорить,що: Митарь сосуд лукавий,звір лукавий,якого єврейський народ вважав самим грішним. Ми бачимо,що Господь не гнушається митаря,а щей іде до нього і разом з ним та іншими митарями приступає до трапези.З ними також були Апостоли,фарисеї та книжники, які ходили за Христом і шукали моменту звинуватити Учителя у неправді.

 Далі Ап. Лука нам говорить:И роптаху книжники и фарисеи ко учеником Его глаголюще: почто сь мытари и грешники ясте и пиете.Хто такі браття і сестри книжники і фарисеї.Фарисеї та книжники,вчителі єврейського народу, які формально виконували Моісеїв Закон. Вони вважали, виконавши кожну букву вони будуть угодні Богу. Але ні, вони забувають слова Бога, які Він говорив через пророка Осію: Я милости, а не жертвы. Вони вважаючи себе праведниками забувають про милосердя,про любов до ближнігo.

 Іісус Христос почувши ропот відповідає законовчителям:Не приидох праведныя призвати но грешныя в покаяние. Хтож такі праведні і хто такі грішні? Під праведними ми повинні розуміти народ який своєю мнимою праведністю думають,що вони угодні Богу. Знаючи Закон і навчаючи людей жити по букві не зважаючи на те, що сама буква їх не спасе,а спасе милість,любов до Бога і ближніх. Грішники це ті люди,які дійсно визнають свою гріховність і сокрушаються у своїх гріхах, вони просять прощення у Бога за свої справи. Звисайно Господь прийшов на землю щоб визволити кожного із нас від рабства гріха і смерті ,щоб кожного із нас привести до Царства Небесного.Один із таких грішників був митар Левій який тільки по одному слову Спасителя пішов за Господом і згодом став Ловцем человеком,став одним із 12ти Апостолів Іісуса Христа — це був Ап. і Євангеліст Матфей.

 А тому дорогі браття та сестри будемо сокрушатись і просити прощення своїх гріхів щоб і ми звами могли стати Ловцами істинни Божої. Будемо любити Бога і один одного,будемо творити милостиню нуждающим і пам'ятати слова Христа: Не жертвы хочу но милости.Будемо молити преподобних Отців Оптинських память яких сьогодні звешує Свята Павославна Церква щоб вони своїми молитвоми укріпляли наші сили для стягання благодаті Божої . Амінь!

Дрепко Володимир

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин