Новости семинарской жизни

20.12.2020. Богослужіння в день пам`яті свт. Миколая Мирлікійського

18.12.2020. Ректор семінарії очолив Божественну Літургію в день пам'ятi святої великомучениці Варвари

05.12.2020. На свято Введення Пресвятої Богородиці в семінарському храмі звершено святкове богослужіння

30.10.2020. Паломницька поїздка

28.10.2020. Викладач Семінарії прийняв участь у ХІІ Міжнародній науково-практичній конференції

24.10.2020. В семінарії вшанували пам'ять Собору Волинським святим

14.10.2020. Екскурсiя семiнаристiв до iсторичного мiста Кременець

10.10.2020. В Почаївській духовній семінарії відбулась презентація фільму «Де ти, Адаме?»

09.10.2020. День пам'яті святого апостола Іоанна Богослова

04.10.2020. Служіння ректора: неділя 17-а по П'ятидесятниці

01.10.2020. Ректор семінарії освятив нове приміщення для студентів ПДС

27.09.2020. Воздвиження Чесного і Животворного Хреста Господнього

21.09.2020. Ректор семінарії очолив богослужіння на свято Різдва Пресвятої Богородиці

11.09.2020. Mитрополит Сергій очолив Божественну літургію в семінарському храмі на честь препп. Іова та Амфілохія Почаївських

11.09.2020. В семінарії вшанували день пам'яті преп. Іова Почаївського

10.09.2020. В семінарії вшанували день пам'яті преп. Іова Почаївського

Проповідь на тему: «Богатство та правильне ставлення до нього»

Во ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

 Свята Церка вчить нас, що земне життя є вихованням і приготовленням до вічності, а земля є школа, де ми готуємося до небесного громадянства. В нас є погана звичка не пізнавати себе в тих притчах і прикладах, які інколи напряму відносяться до нас з вами. А звідси виходить те, що ми нерідко при читанні Євангельських притч не беремо для себе корисних настанов і продовжуємо жити так, як жили.

 Із року в рік ми чуємо одну і ту ж саму притчу про богача та Лазаря, яка є вирішенням мучительних та важливих питань, а саме: життя поза межами цього світу, посмертна участь бідних та багатих і матеріальне нерівенство людства.

 В притчі ми чуємо про дві особи богача та бідного Лазаря. У ній Господь не вказує ім'я богача тому що, по словам свт. Ніколая Сербського воно вже було викрислене із вічності. Дивлячись на Лазаря богач повинен був змилосердитись, не чекаючи прохання, він міг би знайти собі друга в лиці Лазаря, який прийняв би його по смерті в вічні обителі. Лазар знаходячись в такому важкому стані не ропще. Зауважмо він не осуджує богача, не предається відчаю і в цьому його велика добродєтєль. Господь сподобив його "лона Авраамового," місця де перебували старозавітні праведники, доки Господь не вивів їх із аду.

 Маючи достаток ми часто говоримо як фарисеї: "Ось Господи Ти дав нам все це," забуваючи, що поряд з нами живе такий же самий Лазар, який потребує допомоги, не обов'язково матеріальної, а хачаб доброго слова чи розуміння, але ми починаємо закривати свою долонь або відвертаємось від ближнього виправдовуючи себе.

 Так що ж таке богатство і в чому його суть? Священне Писання відкриває нам, що богатство є дар Божий (Еккл. 5:19), також ми знаємо, що воно не завжди достається людям розумним (Еккл. 9:11), Господь дає його для правильного користування, благотворіння ближнім, нужденним і хворим. Цар Соломон в книзі притч пише: "Розумний той, хто шукає не богатства, а – доброго імені" (Притч. 22:11). Тобто того імені, яке буде вписане в книгу життя у Господа, як і ім'я Лазаря. В нас часто виникає питання: як правильно користуватися богатством? Чи не є воно саме по собі губительним для душі?

 Відповідь є простою: не саме богатство являється небезпечним, а неправильне відношення до нього, тобто надія на нього, як на силу Божу (Притч. 11:28). В Св. Письмі є яскраві приклади того, коли люди маючи богатство досягали святості та спасались. Богатим був проданий в Єгипет Іосиф, який заслужив довіру фараона і розпоряджався всім його майном (Бут. 39:5), богачем був Іосиф Арімафейський, який випросив Тіло Спасителя у Пілата (Мф. 27:57), також і богатим був вел.муч. Дімітрій Солунський пам'ять якого сьогодні звершує Свята Православна Церква. Перед своїми муками він поручає своєму слузі Луппу все своє майно, яке йому дісталося від благочестивих батьків роздати бідним сказавши такі слова: "Розділи це земне богатство між ними, а ми будемо собі шукати богатства небесного." Які розумні слова сказав вел.муч. Дімітрій, вони є виконанням заповіді нашого Спасителя: "Шукайте спочатку Царства Небесного, а все інше додастя вам" (Мф. 6:33).

 Отже браття та сестри будемо старатися ставити на перше місце вічність, не забуваймо про те що ми на цій землі є гості. Тому виходячи із храму подумаємо чи не уподібнюємося ми богачу своїми гріховними вчинками та звичками і положимо благий та твердий намір змінитися, в чому нехай допоможе нам Господь молитвами та заступництвом св.вел.муч. Дімітрія. Амінь!

диякон Кучинський Богдан

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин