Новости семинарской жизни

20.12.2020. Богослужіння в день пам`яті свт. Миколая Мирлікійського

18.12.2020. Ректор семінарії очолив Божественну Літургію в день пам'ятi святої великомучениці Варвари

05.12.2020. На свято Введення Пресвятої Богородиці в семінарському храмі звершено святкове богослужіння

30.10.2020. Паломницька поїздка

28.10.2020. Викладач Семінарії прийняв участь у ХІІ Міжнародній науково-практичній конференції

24.10.2020. В семінарії вшанували пам'ять Собору Волинським святим

14.10.2020. Екскурсiя семiнаристiв до iсторичного мiста Кременець

10.10.2020. В Почаївській духовній семінарії відбулась презентація фільму «Де ти, Адаме?»

09.10.2020. День пам'яті святого апостола Іоанна Богослова

04.10.2020. Служіння ректора: неділя 17-а по П'ятидесятниці

01.10.2020. Ректор семінарії освятив нове приміщення для студентів ПДС

27.09.2020. Воздвиження Чесного і Животворного Хреста Господнього

21.09.2020. Ректор семінарії очолив богослужіння на свято Різдва Пресвятої Богородиці

11.09.2020. Mитрополит Сергій очолив Божественну літургію в семінарському храмі на честь препп. Іова та Амфілохія Почаївських

11.09.2020. В семінарії вшанували день пам'яті преп. Іова Почаївського

10.09.2020. В семінарії вшанували день пам'яті преп. Іова Почаївського

Проповідь до свята Архистратига Михаіла і всіх небесних сил безплотних

Во ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

 Дорогі браття і сестри під час кожної Божественної літургії небо і земля невидимо з'єднуються. Ангели і архангели знаходяться в кожному храмі де оспівують їм велічаніє, і вони приносять нашу молитву до Престола Царя Небесного. Євангеліє у повному обсязі показує нам присутність ангелів у нашому житті, які допомагають у ділі нашого спасіння. Ангели були створені перед видимим світом, вони оспівували свого Творця під час творіння світу. Ангели оспівували Господа під час його народження взиваючи "Слава в вишних Богу і на землі мир человецех благоволєніє". Ангел служив Господу у пустині після сорокодневного посту, ангел укріпляв Христа у Гефсіманському саду під час молитви . Ангел дається кожному православному християнину при хрещенні і оберігає його протягом життя. Також ми можемо побачити у нашому Успенському соборі піднявши очі до верху ікону де Бог Отець сидячи на престолі скорбить через розп'яття свого Сина і ангели біля нього закривають свої лиця крилами.

 Сьогодні наша свята православна церква вшановує пам'ять Собора Архістратига Михаіла і всіх Небесних сил безплотних. Під словом собор можемо назватися і ми з вами, які зібралися сьогодні возвеличити пам'ять Архангела Михаіла, який є Архістратигом всіх небесних сил безплотних. Це свято безпосередньо посвячується ангелам. Ми повинні відзначити його особливо тепло і радісно, адже ангели для нас є найпершими помічниками. Дивлячись на маленьку дитину то ми говоримо, що ця дитина немов ангел. Коли зустрічаємо добру, ніжну людину то говоримо про неї ангел, а не людина. Чуючи гарний спів називаємо його ангельський, що свідчить про властивості ангелів. Служіння ангелів заключається в славословії Господа Бога і в службі йому і всім людям. Ще до створення світу ангели утвердилися у послашанні Господа. Серед всього ангельського світу знайшовся один із верховних ангелів Денниця і відкрив самому собі зло і гордість і став проти свого Творця. Він захотів рівнятися до Бога і частина ангелів перейшла за ним. І в той момент вступає захисник Архистратиг Михаіл. Він владно промовляє: "Ніхто, як Бог". Звертаючись до всіх ангелів цим самим показав, що визнає єдиного Бога. І він для нас являється яскравим прикладом послушанія. На протязі нашого земного життя Архистратиг Михаіл разом із ним і ангели безперечно в ту же хвилину виконують волю Божу. По їхньому прикладу ми повинні навчитися послушанію заповідям Божим, послушанію церкві і послушанію сім'ї. Але по своїй гріховності ми не виконуємо самого простого, не молимося по своїй ліності, не відвідуємо богослужіння, не завжди тримаємо піст в середу і п'ятницю, і через наше не послушаніє Господь посилає нам скорботи.

 В сьогоднішньому Євангелії говориться те, що людина, яка слухається голосу церкви перебуває в послушанії церкві, тоді вона перебуває в послушанії самого Господа, тому, що Христос являється главою церкви. Не слухаючись церкви кожна людина впадає в гордість і думає, що вона знає краще за Бога і через це навіть у нашій церкві утворюються розколи і люди перестають чути голос Творця і перебувають у владі диявола. Ворог людського спасіння заздрить людям через втрачений рай і збиває нас із істинного шляху, щоб ми не унаслідували Царства Небесного. Але Господь хоче кожному спастися і в разум істинний - прийти говорить апостол Павел. І сам Христос дає нам вказівку, як утриматися в послушанії. І не збитися з вибраного шляху. Для цього Бог дає нам владу наступати на змій, на скорпіонів і на всю ворожу силу, і показує найголовніше в нашому житті не радіти тому, що ми з ним, тобто не гордитися, адже і сатана був із Господом і ми бачимо де він зараз знаходиться, а нам потрібно трудитися для того, щоб наші імена були записані на небі. І Господь навчає нас, як ми повинні трудитися говорячи, що будьте як діти, бо таких є Царство Небесне. Господь для нас ставить в приклад дітей, які не знають, як це творити зло і цим самим уподібнюються ангелам, що являється ціллю нашого земного життя, стати подібними до них і приєднатися до ангелів, які вічно славлять Господа в Царстві Небесному. Амінь.

диякон Михайло Костюк

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин