Новости семинарской жизни

20.12.2020. Богослужіння в день пам`яті свт. Миколая Мирлікійського

18.12.2020. Ректор семінарії очолив Божественну Літургію в день пам'ятi святої великомучениці Варвари

05.12.2020. На свято Введення Пресвятої Богородиці в семінарському храмі звершено святкове богослужіння

30.10.2020. Паломницька поїздка

28.10.2020. Викладач Семінарії прийняв участь у ХІІ Міжнародній науково-практичній конференції

24.10.2020. В семінарії вшанували пам'ять Собору Волинським святим

14.10.2020. Екскурсiя семiнаристiв до iсторичного мiста Кременець

10.10.2020. В Почаївській духовній семінарії відбулась презентація фільму «Де ти, Адаме?»

09.10.2020. День пам'яті святого апостола Іоанна Богослова

04.10.2020. Служіння ректора: неділя 17-а по П'ятидесятниці

01.10.2020. Ректор семінарії освятив нове приміщення для студентів ПДС

27.09.2020. Воздвиження Чесного і Животворного Хреста Господнього

21.09.2020. Ректор семінарії очолив богослужіння на свято Різдва Пресвятої Богородиці

11.09.2020. Mитрополит Сергій очолив Божественну літургію в семінарському храмі на честь препп. Іова та Амфілохія Почаївських

11.09.2020. В семінарії вшанували день пам'яті преп. Іова Почаївського

10.09.2020. В семінарії вшанували день пам'яті преп. Іова Почаївського

Проповідь на тему: «Іаір і кровоточива жінка, як приклад віри в сучасному світі»

Во ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

 Сьогоднішнє Євангеліє розповідає нам, як до Іісуса Христа прийшов багатий чоловік якого звали Іаір. Він був начальником синагоги і впав до ніг Іісуса, просячи ісцілити його дочку, яка була на смертному одрі. Будучи однією дитиною в сім'ї, батько дуже любив свою дочку. Батьківська любов завжди була і є особливою, і це є незмінним, як в час життя Христа, так і в наш час. Батьки за здоров'я своїх дітей готові віддати все, і своє багатство і своє здоров'я. Важка хвороба дочки змусила забути його за свій статус, за владу і припасти до ніг Іісуса. В теперішній час маючи в сім'ях різні скорботи ми починаємо надіятися на самого себе, на свій достаток, на інших людей. Не маючи віри в Бога ми ставимо Його на останнє місце. Ще під час життя Іісуса Христа була велика кількість лже-пророків, вчителів так само як і в наш час, утворюються нові організації, які намагаються видати себе за істинну Церкву Христову, які намагаються заплутати нас і збити з істинного шляху. Люди які не мають твердої віри в Бога спокушаються, але Іаір є яскравим прикладом для нас маючи віру в Іісуса Христа, як в Бога він впавши до ніг Його просив, щоб Господь ввійшов в його дім зцілив його дочку. Далі Євангельська розповідь говорить нам про те, як Господь ішов в дім Іаіра і багато народу тіснило Його і жінка яка уже дванадцять років страждала жіночою хворобою, яка супроводжувалась кровотечею, витратила всі свої гроші на лікарів, які не тільки не допомогли їй, а зробили ще гірше. Доторкнулась до краю ризи Його і в цей же момент зцілилася.

 Ми з вами, дорогі браття і сестри дуже схожі на цю кровоточиву жінку, ми також страждаємо, якщо не фізично, то духовно від гріха. Один страждає від гніву і злоби, другий від жадності, третій від унинія, четвертий від п'янства. Якщо ми уважно вдумаємося в своє життя то побачимо, що наші тілесні хвороби, проблеми в сім'ях через ці гріхи і ми звертаємося не до тих лікарів, шукаємо допомоги не там, зовсім забувши, що Іісус Христос єдиний лікар душ і тіл наших. Але для того, щоб зцілитися нам потрібно мати живу сердечну віру, яка є необхідною для нашого духовного життя, як корінь для дерева. Святий Тіхон Задонський говорить: "У дерева чим більше і глибше росте корінь, то більше росте дерево і приносить багато плодів". Так як і віра в людині чим більше вона росте тим більше людина сама духовно зростає і приносить духовні плоди, а коли людина поступово втрачає віру то тоді вона стає схожою на живого мерця, тільки тіло живе, а душа помирає. Кровоточива жінка мала в собі таку віру, а тому і Христос почув її серед усього народу який тіснив Господа і тисячі людей торкалися до Нього. Він відчув силу, яка вийшла з Нього і спитав: "Хто доторкнувся до Мене?" Коли всі почали заперечувати, що це не вони доторкнулися Петро сказав:" Учителю народ оточує і тіснить Тебе і Ти кажеш хто доторкнувся до Мене?" - Господь відповів: "Доторкнувся хтось до мене, бо я відчув силу, яка вийшла з мене." Господь знав, хто доторкнувся до Нього, що відбулося до того, ще як це сталось, чому ж тоді Він запитав хто доторкнувся до Мене? Для того, щоб привести цю кровоточиву жінку в приклад для нас, для того, щоб кожний раз читаючи Євангеліє ми знали, що Бог тут поруч з нами готовий допомогти для віруючих в Нього людей і ми маємо можливість говорити з Богом кожний день в наших молитвах і можемо не просто доторкнутися до Господа до краю Його ризи, але прийняти Господа в себе, більшої близості між Богом і людиною не може бути, ніж під час причастя, коли ми з вірою і трепетом підходимо до Святих Христових Тайн, то в нас тече кров Господа. Коли ця жінка перед усім народом розповіла, що з нею сталось Господь сказав: "Дерзай дщерь вера твоя спасла Тебя". І коли Господь говорив з дому Іаіра прийшли слуги і сказали, що його дочка померла, і щоб він не турбував Учителя. Господь це почув: "Не бойся токмо веруй и спасенна будет". Бог робить для Іаіра два екзамени, випробовує його віру - перший екзамен він пройшов, прийшовши до Господа і впав до Його ніг коли дочка ще була хворою, а зараз він почув, що вона померла в який би відчай, паніку ми впали б будучи на місті Іаіра єдина дочка померла здавалося як? Як її ще можна спасти коли вона мертва.

 Ми з вами дорогі браття та сестри забуваємо, що для Бога немає смерті, немає нічого неможливого "Всё возможно верующому". Ми не раз починаємо роптати, що Господь не чує нас, хочемо отримати все і зразу не тільки не роблячи нічого для того щоб Господь нам допоміг, але і не віруємо, що Він може це зробити. Іаір вірив в Господа і пішов за Ним, коли вони прийшли в дім до нього Бог воскресив його дочку. В Євангелії ми бачимо, що для людини, яка має віру в Бога немає нічого не можливого, щоб це не було, чи зцілення від страшної хвороби , чи воскресіння із мертвих, люди які мають віру живуть разом із Богом, не можуть порушити Його заповідів, а живуть в любові і благодаті Божій, яка приведе нас до Царства Небесного. Амінь.

Ковалець Дмитро

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин