Новости семинарской жизни

20.12.2020. Богослужіння в день пам`яті свт. Миколая Мирлікійського

18.12.2020. Ректор семінарії очолив Божественну Літургію в день пам'ятi святої великомучениці Варвари

05.12.2020. На свято Введення Пресвятої Богородиці в семінарському храмі звершено святкове богослужіння

30.10.2020. Паломницька поїздка

28.10.2020. Викладач Семінарії прийняв участь у ХІІ Міжнародній науково-практичній конференції

24.10.2020. В семінарії вшанували пам'ять Собору Волинським святим

14.10.2020. Екскурсiя семiнаристiв до iсторичного мiста Кременець

10.10.2020. В Почаївській духовній семінарії відбулась презентація фільму «Де ти, Адаме?»

09.10.2020. День пам'яті святого апостола Іоанна Богослова

04.10.2020. Служіння ректора: неділя 17-а по П'ятидесятниці

01.10.2020. Ректор семінарії освятив нове приміщення для студентів ПДС

27.09.2020. Воздвиження Чесного і Животворного Хреста Господнього

21.09.2020. Ректор семінарії очолив богослужіння на свято Різдва Пресвятої Богородиці

11.09.2020. Mитрополит Сергій очолив Божественну літургію в семінарському храмі на честь препп. Іова та Амфілохія Почаївських

11.09.2020. В семінарії вшанували день пам'яті преп. Іова Почаївського

10.09.2020. В семінарії вшанували день пам'яті преп. Іова Почаївського

Проповiдь на слова: «Благослови душе моя Господа»

Во ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

 Такі слова з псалмів царя та пророка Давида, ми неодноразово чуємо під час богослужіння. Все життя Христа Спасителя – це служіння для спасіння людей. Син Божий не для того прийшов, щоб йому служили, а щоб послужить та віддати душу Свою за все людство. Він і сьогодні очищує та відновлює нас в святому таїнстві Хрещення; освящає благодатією Святого Духа у таїнстві Миропомазання; під час Божественної Літургії виступає як вічний Первосвящен-ник, приймає наше покаяння та прощає нам наші гріхи під час таїнства Покаяння. Благословляє супружній союз для благословенного народження сім'ї та виховання дітей. Як лікар душі та тіла, сцілює наші немочі у таїнстві Єлеєосвячення. Говорячи нам "Я з вами є у всі дні, до кінця віку цього"; всемилостивий Господь звертається до нас як всемилостивий батько, до всього людства, до своїх дітей.

 У посланні до євреїв, яке сьогодні читалося на богослужінні, святий апостол Павел научає нас, щоб ми прийняли "Посланника нашої віри, посланного від Бога Отца". Якщо зі сторони Бога Отца, Христос був посланником до людей, принесшим благодать та істину Божу людям, то зі сторони людей він був Первосвященником, постійним ходатаєм перед Богом за людство. Господь подавав та продовжує подавать все необхідне для нашого спасіння. Але ми повинні й пам'ятати що Господь бачить нашу неправду, яка руйнує навколишній світ та руйнує спільну думку між людьми навідь у теперішній час. В цьому випадку ми повинні пам'ятати, що Господь не тільки свідок нашого життя, але й суддя, звертаючись до нас зі словами: " і так у всьому як ви хочете щоб із вами поступали, так поступайте і ви із ними". Відносно цього Спаситель повчає: "Хто хоче бути першим, нехай буде зі всіх останнім, та всім буде слугою". Саме взаємна любов та прощення до ближніх – це найміцніший фундамент для будівництва прекрасної будівлі духовного світу.

 Із слова Божого ми знаєм, що Бог є любов , а ми Божії, які носять його образ та подобу, значить і ми повинні любить його та людей. Бог є святість , отже і ми повинні прагнути до святості. Бог є совершенство, значить і ми повинні стремитись до совершенства: "Будьте совершенні, як Отець ваш небесний Совершенний є", - заповідав сам Христос. Бог є милосердя та всепрощення, тому і ми повинні по приміруОтца нашого небесного бути милосердними та прощать людей. Христос учив: "якщо ви небудетепрощать людям провин їх, то Отець ваш небесний не простить вам провин ваших".

 Миру, спокою та взаєморозуміння, потребують сьогодні люди всього світу, потребуємо і ми з вами, і тому ми повинні молитися про мир, створювати його, оберігати та захищати.Живучи тут на землі, з вірою ми уже предвкушаєм вічне блаженство Царства Небесного. Говорячи нам словами з Євангелія: "Царство Боже всередині вас є". Всяка молитва возлюблені у Христі браття та сестри, яка звернена до Господа із щирістю та відкритим серцем не залишеться непочутою. Господь пошле благодать, яка утішить печальних, підтримає відчаяних, підніме упадших та спасе гинучих. Тільки аби ми пам'ятали про це, вірували та частіше від чистої душі та з відкритим серцем звертались з молитвою: " Іісусе, Сыне Божий помилуй мя. Амінь".

Гаврилів Є.І.

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин