Новости семинарской жизни

24.11.2019. Недільне богослужіння в семінарії

12.11.2019. Викладач Почаївської духовної семінарії взяв участь у Міжнародній науково-практичній конференції

10.11.2019. В Почаївській семінарії відбувся духовно-просвітницький вечір

10.11.2019. В Почївській семінарії вшанували день пам'яті преп.. Іова Почаївського

07.11.2019. Почаївська семінарія взяла участь у святкуваннях дня пам'яті ікони Божої Матері «Всех скорбящих радость»

29.10.2019. Вихованці 4-го класу семінарії та студентки 3-го класу регентського училища відвідали святинi Закарпаття

24.10.2019. У Почаївській семінарії звершили пам'ять Собору Волинським святим

20.10.2019. B семінарії відбувся постриг вихованців IV-го класу у чтеці

18.10.2019. Другий клас ПДС відвідав Почаївський історико-художній музей

15.10.2019. Богослужіння в семінарії на Покров Пресвятої Борогодиці

09.10.2019. Богослужіння в день пам'яті св. ап. Іоанна Богослова

27.09.2019. Cвято Воздвиження Чесного і Животворного Хреста Господнього в семінарії

23.09.2019. При Почаївській семінарії відкрилася недільна школа для дітей

19.09.2019. Ректор семінарії взяв участь у святкуваннях на честь преп..Афанасія Брестського

12.09.2019. Початок навчального року в Почаївській семінарії

10.09.2019. В Почївській семінарії вшанували пам'ять преп. Іова Почаївського

Юрiйчук Михайло

Проповiдь на тему: Cвідчення Христа своїм благочестивим життям

Во ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

 Возлюбленні браття і сестри ! Кожна країна і кожний народ благоволінням Божим мають у своїй історії просвітителя. Великою честю для багатьох народів стало перебування на їхніх землях учнів Христа – Святих апостолів ! Оспівує хвалою Рим, апостолів Петра і Павла , Індія – Фому, Єгипет – Марка, через яких народи далекі від істинного Бога ставали першими християнами. Не виключенням браття і сестри є і ми з вами оскільки просвітителем наших земель є святий апостол Андрій Первозванний – один із учнів Спасителя, пам'ять якого сьогодні святкує наша Свята Православна Церква. Згідно Церковного уставу за Божественною літургією ми чули Євангельське читання де розкривається подія в якій апостол Андрій стає учнем Іісуса Христа.

 Самого початку як свідчить Євангелист Іоанн, апостол Андрій був учнем Предтечі, який при зустрічі зі Спасителем вказав своїм послідовникам істинного Месію зі словами «Се Агнец Божий». Цими словами Предтеча нагадує Іудеям пророцтво пророка Ісаії, яке говорить про майбутній іскупительний подвиг Месії.

 Ці слова перевернули, змінили світогляд апостола Андрія і він залишає: свій дім, своє матеріальне багатство, свою роботу, свого вчителя Іоанна Предтечу, і слідує за Христом. Ставши апостолом учень Господній, ревностно трудиться в ділі благовістя Христової істини. Дякуючи його трудам були навернуті із язичництва народи узбережжя Чорного моря, а також північна частина Балканського півострова. Згідно передання, апостол Андрій проповідував на Тавричному півострові, потім по Дніпру піднявся на північ і дійшов до місця, де через деякий час виник Київ. «Вірте мені, - сказав апостол своїм учням, - що на цих горах возсіяє благодать Божа: велике місто буде тут, Господь просвітить цю землю Святим хрещенням і воздвигне тут багато храмів». Після цього апостол Андрій благословив київські гори, і поставив на одній із них хрест, предвозвіщаючи прийняття віри майбутнім жителям Русі.

 За проповідь слова Божого апостол Андрій розділив участь з більшістю учнів Христа закінчив життя мученицькою смертю будучи розіп'ятий на Хресті, по бажанню апостола його розіп'яли на Хресті який був подібний на літеру Х.

 Дорогі браття і сестри бачучи життя, призив до апостольського служіння учня Христового задамо собі питання: А яку роль ми виконуємо в Церкві Христовій, як ми благовіствуємо світові Христа ? Нам потрібно усвідомити що проповідь про Христа є не лише обов'язком єпископів і священників – це обов'язок кожного православного християнина!

 Наша проповідь – свідчення Христа своїм благочестивим життям, але на превеликий жаль які з нас проповідники, які з нас християни коли ми у храмі одні, а за межами храму зовсім інші: проходячи біля храму соромимося перехриститися, сотворити Хресне знамення на собі, чуючи образи в адрес нашої церкви боїмося захистити її, робимо справи, які не відповідають християнським нормам життя. Ось яка наша проповідь, такі наші справи ітаке наше свідчення про Христа. Але ж Господь Наш Іісус говорить «Аще кто постидится Меня и Моих слов в роде сем… того і я постыжусь пред Отцем Моим Небесным», Постыдится тобто відверне своє лице на Страшному суді і скаже «не знаю вас »

 Що ж нами робити браття і сестри щоб наше християнське життя було живою проповіддю для наших сучасників? Насамперед, ми повинні мати тверду не похитну віру яку мав апостол Андрій, творити добро ближнім, виховувати своїх дітей в християнському дусі, чим частіше приходити в храм Божий, жити по заповідям Божим і не соромитися своєї Церкви , в питаннях віри бути стійкими, і нічого не боятися. Ось якщо ми будемо це все виконувати тоді наше життя і буде живою проповіддю про Христа. Нехай по молитвах святого апостола Андрія Первозванного Господь дарує всім нам мудрості, терпіння, мужності та вічного життя у Царстві Небесному Амінь.

Юрiйчук Михайло

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин