Новости семинарской жизни

24.11.2019. Недільне богослужіння в семінарії

12.11.2019. Викладач Почаївської духовної семінарії взяв участь у Міжнародній науково-практичній конференції

10.11.2019. В Почаївській семінарії відбувся духовно-просвітницький вечір

10.11.2019. В Почївській семінарії вшанували день пам'яті преп.. Іова Почаївського

07.11.2019. Почаївська семінарія взяла участь у святкуваннях дня пам'яті ікони Божої Матері «Всех скорбящих радость»

29.10.2019. Вихованці 4-го класу семінарії та студентки 3-го класу регентського училища відвідали святинi Закарпаття

24.10.2019. У Почаївській семінарії звершили пам'ять Собору Волинським святим

20.10.2019. B семінарії відбувся постриг вихованців IV-го класу у чтеці

18.10.2019. Другий клас ПДС відвідав Почаївський історико-художній музей

15.10.2019. Богослужіння в семінарії на Покров Пресвятої Борогодиці

09.10.2019. Богослужіння в день пам'яті св. ап. Іоанна Богослова

27.09.2019. Cвято Воздвиження Чесного і Животворного Хреста Господнього в семінарії

23.09.2019. При Почаївській семінарії відкрилася недільна школа для дітей

19.09.2019. Ректор семінарії взяв участь у святкуваннях на честь преп..Афанасія Брестського

12.09.2019. Початок навчального року в Почаївській семінарії

10.09.2019. В Почївській семінарії вшанували пам'ять преп. Іова Почаївського

Новосад Василь

Проповiдь про гадаринського бiснуватого

Во ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

 Дорогі браття та сестри, наш час період духовного хитання, невпевненості у завтрішньому дні, моральної деградації суспільства. Більшість людей не знає де шукати підтримки. І тут з`являються пророки нової антихристиянської духовності. Вони дивляться на нас зі сторінок газет, запрошують на зустріч з екранів телевізора, з рекламних плакатів на вулицях. За них агітують відомі артисти і політичні діячі. І наші довірливі співгромадяни дозволяють себе ошукати, вірячи що їм хтось поробив, або їх зглазили і лише ось ця знахарка чи то екстрасенс чи біоенергетик – імен у цих пройдисвітів безліч, але сутність одна. Лише вони за деяку суму грошей можуть цю порчу зняти. Безумовно що це все неправда і ошукана людина починає це все розуміти. Дивлячись на життя чародіїв, по розповідях людей, ще з давної давнини люди які займалися цим неможуть спокійно померти. Господь нехоче приймати душі таких людей і вони дуже сильно мучаться, нерозкаявшись. Та в великих муках помирають.

 Бог засуджує всякі види ворожства в книзі пророка Єзекіїля: «Так говорить Господь Бог, горе тим що шиють стьожкі для кожаного суглобу на руках, та роблять наліпки на голову щоб ловити душі людей. Невже ви хочите переловити душі Мого народу і врятувати власні? Я визволю народ із ваших рук і ви взнаєте що Я Господь». Також і в Новому Завіті Всемилостивий Господь дуже строго відноситься до вищеперерахованих служителів диявола. Відповідаючи на запитання чи може християнин лікуватися у екстрасенса приведем уривок із Номоканона: «Якщо хтось ходить до волхвів для зцілення хворого або інше, 5 років да не причаститься. Християнин який лікується у екстрасенса предає Хреста. Тому що за обіцяне здоров'я та дуже примітивне зцілення, він вступає в контакт з нечистою силою. В результаті після їх дій, після полегшення, хвороби повертаються.

 Істине зцілення людини, її очищення від гріхів, поєднання з Богом, відбувається у створенній Богом істинній Церкві. А всі новоявлення чудотворці і цилителі, чи вони це усвідомлюють чи ні служать дияволу, ворогу роду людського і про це попереджали християн ще святі апостоли. А як же нам правильно поступити? Де і в кого шукати допомоги на істине зцілення? А про це нам говорить сьогоднішній уривок із Євангелія від Луки.

 Ми знаємо що Христос прийшов у світ, поєднався з людською природою для того щоб перемогти диявола – причину зла страждань і смерті. Із Євангелія відомо, що диявол не зміг спокусити Ісуса в пустелі і відійшов від нього з ганьбою. Але не визнав свою поразку остаточно. Тому коли Господь прибув на інший берег Галілейського озера в землю Гадаринську, першого кого він побачив був одержимий бісами чоловік. Який заволав щоб Іісус Христос залишив його в спокої і не мучив його. Коли ж Спаситель запитав як його звуть, то біси відповіли що їхнє ім'я легіон, що означає військо. На березі паслося свинне стадо, і теба зауважити що за законом Моєсеєвим свиня була не чистою твариною, її заборонялося не лише їсти а навіть торкатися. І ось цих свиней Гадаринської Іудеї не лише торкалися, а тримали у себе в дома. Можливо вони не їли їх самі а продавали язичникам, але при цьому вони всеодно порушували закон і накликали на себе гнів Божий. І ось коли біси благали дозволити їм увійти у свиней, Господь дозволив бажаючи показати нечистоту бісів, які відразу впали в прірву.

 Святител Іоан Златоуст про це говорить так: "Господь показує нам як демони непожаліли свиней так і людей вони не пожаліють". Але найважливіше для нас в цьому уривку є те що біси неможуть без дозволу Господа увійти навіть у свиней. З цього приводу вчитель церкви Златоуст каже: "Біси часто вихваляються своєю владою над людьми а на справді не мають влади навіть над свиньми".

 Нам потрібно подумати про себе. Ми можимо себе бачити в образі цього біснуватого, тому що кожен з нас під владою тих чи інших пристрастей. У кого немає заздрощі? У кого немає ненависті? У кого немає тисячі інших гріхів? Ми всі в тій чи іншій мірі одержимі, тобто під владою темних сил. А це і є їхня мета оволодіти нами, щоб ми стали знаряддям зла, яке вони хочуть творити через нас та зробити нас творцями зла. Ми повинні подумати: невже ми Христові не виберемо шлях Хресний, жертовний? Подумаймо про це. Бо Євангеліє до нас звертається не для того тільки щоб нам представити образи. Євангеліє є заклик і виклик щоб ми подумали: Де ми? Хто ми? З ким ми?

 А якщо ми хочимо звільнитися від своїх негараздів, зцілитися від хвороб, ми повинні бути тільки з Господом. Маємо належати до Його святої Церкви. Повинні брати участь у православному Богослужінні, причащатись святих Христових Таїн. Тоді диявол не матиме над нами влади, і ми будемо знаходитись під захистом Божим, відчувати його присутність у нашому житті, його підтримку. А якщо ж ми грішимо та спілкуємось і звертаємось за допомогою до слугів диявола то ми автоматично віддаємо себе у рабство дияволу. Стаємо схожими на тих нечистих тварин які під впливом нечистих духів загинули у воді.

 Тому дорогі браття та сестри давайте будемо намагатися викориняти їз свого серця усі пристрасті і всякий гріх і всяке зло. Щоб як говорить апостол Павел: "Не давати місця дияволу" – а апостол Яків додає: "Противетися диаволу і він утече від вас". Амінь.

Новосад Василь

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин