Новости семинарской жизни

24.11.2019. Недільне богослужіння в семінарії

12.11.2019. Викладач Почаївської духовної семінарії взяв участь у Міжнародній науково-практичній конференції

10.11.2019. В Почаївській семінарії відбувся духовно-просвітницький вечір

10.11.2019. В Почївській семінарії вшанували день пам'яті преп.. Іова Почаївського

07.11.2019. Почаївська семінарія взяла участь у святкуваннях дня пам'яті ікони Божої Матері «Всех скорбящих радость»

29.10.2019. Вихованці 4-го класу семінарії та студентки 3-го класу регентського училища відвідали святинi Закарпаття

24.10.2019. У Почаївській семінарії звершили пам'ять Собору Волинським святим

20.10.2019. B семінарії відбувся постриг вихованців IV-го класу у чтеці

18.10.2019. Другий клас ПДС відвідав Почаївський історико-художній музей

15.10.2019. Богослужіння в семінарії на Покров Пресвятої Борогодиці

09.10.2019. Богослужіння в день пам'яті св. ап. Іоанна Богослова

27.09.2019. Cвято Воздвиження Чесного і Животворного Хреста Господнього в семінарії

23.09.2019. При Почаївській семінарії відкрилася недільна школа для дітей

19.09.2019. Ректор семінарії взяв участь у святкуваннях на честь преп..Афанасія Брестського

12.09.2019. Початок навчального року в Почаївській семінарії

10.09.2019. В Почївській семінарії вшанували пам'ять преп. Іова Почаївського

Проповідь на тему: «Cе, даю вам власть»

Во ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

«Се, даю вам власть наступать на змей и скорпионов
и на всю силу вражью, и ничто не повредит вам»

 Дорогі браття та сестри всім нам відома біблейська історія створення перших людей наших прабатьків Адама і Еви. Господь створив їх досконалими і посадив в прекрасному саду. Вони жили в повному блаженстві в нічому не нуждаючись але найбільшою радістю для них було розмовляти з Небесним Отцем. Щоб виховати у перших людей любов до Творця Бог дав їм лише одну заповідь – не їсти плодів з дерева пізнання добра і зла.

Але як ми знаємо ворог роду людського не спить але «яко лев рикая ище кого поглотити» вселився в змія і спокусив Єву з'їстизаборонний плод. За Євою згрішив і Адам і так вони втратили Божественну благодать яка покривала їх. Ми знаємо що наші прабатьки не відгукнулися на призив Божий до покаяння і були вигнані із Рая на землю, в долину плачу і страждань. А за своє непослушаня Богу вони потрапили під владу лукавого який кілька тисячоліть до прихода Господа на землю схиляв людей до всякого зла.

 Але люблячий Бог не залишив свого падшого творіння і послав Сина Свого спасти людей від влади диявола «да всяк веруяй в Онь не погибнет но имать живот вечний» Син Божий воплотився від Діви Марії став сином людським щоб навчити нас жити Христос приніс Себе в жертву Богу Отцю за наші гріхи і так примирив нас з Богом, і через славне Воскресіння розрушив царство диявола, звільнив людину від рабства гріха і дав владу «наступати на змій і скорпіонів і на всю силу ворожу».

 Відомий письменник Достоєвський писав «диявол воює проти Бога а полем битви є людське серце» а ап.Павел попереджує всіх християн, що наша війна «не проти плоті і крові а проти духів злоби піднебесной». На нашій війні бувають наступальні і оборонитильні битви. Перш за все Господь дає нам владу наступати – наступати на змій і скорпіонів на всіх злих духів, на древнього змія. І Він обіцяє захистити нас при оборонні так що « ніщо вам не зашкодить». Приклад такої боротьби проти духів злоби ми можемо побачити в житі святої великомучениці Єкатерини. Це була молода християнка з Олександрії, яка відрізнялася дивовижною красою, освіченістю, але відмовилася від цих земних переваг заради того, щоб піти за Христом, і сповідала Спасителя перед обличчям жорстоких знущяннь і смерті.

 Братя і сестри давайте задумаємося а чи користуємося ми цією владою даною нам від Господа чи виступаємо ми на боротьбу з духами злоби? МИзапитуэмо себе як це можна зробити перш за все потрібно боротися з поганими помислами адже саме через помисел лукавий нас схиляє до гріха, якщо ж ми приймаємо помисел і насолджуємося ним то в нас виникає бажання завершенням якого є здійснення гріха. Це внутрішня сторона боротьби яку ще називають «невидимая брань». По друге нам потрібно завжди жити по правді, не лукавити, і проявляти милість і любов до ближніх, це зовнішня сторона борьби з лукавим, адже він завжди прагне посварити нас з ближнім. .Хоть ми маємо цю владу від Бога але ми маємо не цьому радіти а тому що імена наші записані на небесах тому ми як православні християни повинні жити достойно щоб імена наші там були написані.

 Отож браття и сестри будемо пам'ятати що ворог не дрімає не будемо дрімати і ми озброємось іменем Господнім із молитвою на устах виступимо на боротьбу з духами злоби не будемо приймати поганих помислів будемо завжди жити по правді і з допомогою Божою досягнем царства небесного. АМІНЬ

Мельник Дмитро

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин