Новости семинарской жизни

24.11.2019. Недільне богослужіння в семінарії

12.11.2019. Викладач Почаївської духовної семінарії взяв участь у Міжнародній науково-практичній конференції

10.11.2019. В Почаївській семінарії відбувся духовно-просвітницький вечір

10.11.2019. В Почївській семінарії вшанували день пам'яті преп.. Іова Почаївського

07.11.2019. Почаївська семінарія взяла участь у святкуваннях дня пам'яті ікони Божої Матері «Всех скорбящих радость»

29.10.2019. Вихованці 4-го класу семінарії та студентки 3-го класу регентського училища відвідали святинi Закарпаття

24.10.2019. У Почаївській семінарії звершили пам'ять Собору Волинським святим

20.10.2019. B семінарії відбувся постриг вихованців IV-го класу у чтеці

18.10.2019. Другий клас ПДС відвідав Почаївський історико-художній музей

15.10.2019. Богослужіння в семінарії на Покров Пресвятої Борогодиці

09.10.2019. Богослужіння в день пам'яті св. ап. Іоанна Богослова

27.09.2019. Cвято Воздвиження Чесного і Животворного Хреста Господнього в семінарії

23.09.2019. При Почаївській семінарії відкрилася недільна школа для дітей

19.09.2019. Ректор семінарії взяв участь у святкуваннях на честь преп..Афанасія Брестського

12.09.2019. Початок навчального року в Почаївській семінарії

10.09.2019. В Почївській семінарії вшанували пам'ять преп. Іова Почаївського

Проповідь на тему: наше відкликання на призив Христа

Во ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

«Приидите ко мне все труждающиеся и обремененные»

 Такими словами дорогі браття та сестри, Господь призвав всіх людей слідувати за Христом. Але не всі слідували за Господом . Наприклад книжники і фарисеї, противились призиву Спасителя, а деякі просто ігнорували Його. І навіть ті хто прийняли не всі залишились не похитні. Цю проблему і описує св.Євангелист Лука в сьогоднішньому Євангельському читанні, який говорить про трьох різних людей яких призиває Господь, першим слідує за ним і будуче освіченою людиною подумав, що Христос стане земним царем, бачу чи Його чудеса і захотів заняти почеснемісце біля нього, тому і сказав Йому я Тебе ніколи не залишу. Другому сказав Господь «слідуй за Мною », той відповів да Господі я піду за Тобою але дозволь мені погребти свого батька на що Господь відповів « представ мертвим хоронитисвоїхмертвеців». Так і третій сказав я піду за Тобою але дозволь мені проститися з рідними.

  Що ми можем побачити в цьому читанні?

 Не готовність людей слідувати за Христом. «Да Господи я піду але не зараз», дай мені час . Ми можемо сказати що це було тоді в часи Христа і зараз все не так але Господь кличе нас і в сучасному світі, в першу чергу через священиків, через Слово Боже і навіть через різні обставини в житті. Але ми незавжди чуємо цей призив, ми стоїмо в Храмі, чуємо проповіді, чуємо Євангеліє, але не прислухаємось до слів і не втілюємо їх в життя. Ми часто берем участь в Таїнствах але не для того щоб з'єднатися з Христом, а просто позбутися хвороб. Виконати обрядову сторону. Але в своє серце ми не пускаємо Господа, ми кожної неділі ходимо в Храм, але задумаймось чим заняте наше серце ми часто думаєм про щось буденне, в такій ситуації ми кажемо Господу почекай Господи в мене свої проблеми,але я потім піду за Тобою.

 Про це Архімандрит Іоанн Крестіанкін говоре « ми знаємо Господи Твої заповіді, все життя з року в рік ми чуєм їх, і ми неперестаєм їх порушувати, ми знаємо Боже що Ти є джерелом життя і хочемо прийти до Тебе, знайти Тебе, але замість того ми холодні і байдужі, повторяємо механічно губами молитви, а розумом далеко-далеко від Тебе. Ми знаємо що Ти чекаєш нас, що ти чекаєш від нас в житті добра, втілення Царства Божого в серединні нас, щоб ми були твоїми свідками, а замість того живем законом світу цього і не можемо прийняти закон Христовий. Тому коли ми приходимо на сповідь ми не бачимо своїх гріхів і цим самим ми не очищаєм свої душі.

Ще премудрий Соломон говорив « В злохудожнюю душу не внідет премудрость» . Бог не може ввійти в нашу душу де живе гріх. То ж як же нам дорогі браття та сестри, відкликнутись та слідувати Христу. Ап. Павел називає людей які відкликнулись на призив Господа сосудом вміщающим Св. Духа і цей сосуд повинний бути чистим адже Господь сказав «блаженні чисті сердцем яко тії Бога узрят». Щоб очистити свою душу в першу чергу потрібно очищення від наших гріхів, через Таїнство покаяння, скрушеним серця прибігати до з'єднання з Христом через Причащенніє.Будемо уважними на молитві, будемо прислухатись до святого Письма і не просто прислухатись а втілювати його в життя. І тоді у нашому серці буде жити Христос, ми наповнимось плодами Св. Духа а саме : Любов'ю, Радістю , Благостію, Вірою, Кротостю, Воздержанієм.

 Звісно дорогі браття та сестри якщо ми хочем іти за Христом ми не повинні розраховувати на комфортне життя. Той хто піде за Христом буде постійно вести боротьбу з своєю гріховною природою.І буде гонимий тому що і Христос був гонимий. Звернем увагу і на те що Христос нікого не прогнав і тому ,запитаєм себе чи відкликнулись ми на призив Христа? Якщо ні то зробимо це сьогодні , в ці дні святого посту нам слід перемінити своє життя стати кращими. Отож будемо брати приклад із людей які прийняли призив Христа стали особливими, святими.Будемо просити в них допомоги щоб і ми досягли святості амінь.

Маковський Iван

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин