Новости семинарской жизни

24.11.2019. Недільне богослужіння в семінарії

12.11.2019. Викладач Почаївської духовної семінарії взяв участь у Міжнародній науково-практичній конференції

10.11.2019. В Почаївській семінарії відбувся духовно-просвітницький вечір

10.11.2019. В Почївській семінарії вшанували день пам'яті преп.. Іова Почаївського

07.11.2019. Почаївська семінарія взяла участь у святкуваннях дня пам'яті ікони Божої Матері «Всех скорбящих радость»

29.10.2019. Вихованці 4-го класу семінарії та студентки 3-го класу регентського училища відвідали святинi Закарпаття

24.10.2019. У Почаївській семінарії звершили пам'ять Собору Волинським святим

20.10.2019. B семінарії відбувся постриг вихованців IV-го класу у чтеці

18.10.2019. Другий клас ПДС відвідав Почаївський історико-художній музей

15.10.2019. Богослужіння в семінарії на Покров Пресвятої Борогодиці

09.10.2019. Богослужіння в день пам'яті св. ап. Іоанна Богослова

27.09.2019. Cвято Воздвиження Чесного і Животворного Хреста Господнього в семінарії

23.09.2019. При Почаївській семінарії відкрилася недільна школа для дітей

19.09.2019. Ректор семінарії взяв участь у святкуваннях на честь преп..Афанасія Брестського

12.09.2019. Початок навчального року в Почаївській семінарії

10.09.2019. В Почївській семінарії вшанували пам'ять преп. Іова Почаївського

Проповідь у 25-ту неділю по П'ятидесятниці

Во ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

 Дорогі браття та сестри, ми сьогодні на Літургії чули з вами уривок Евангелія від Луки, в якому розповідається про те, як Господь наш Іісус Христос одного разу був в синагозі і проповідував. В цей час там знаходилась жінка, яка 18 років стражадала від важкої хвороби. Вона була зігнута, згорблена до самої землі і одержима духом немочі.

 І от ця жінка проявила велику любов до слова Божого. Вона проявила велике стремління до того, щоб відвідати дім молитви. Вона спішила на молитву, вона спішила почути слова Святого Письма. Господь, бачучи її зусилля в тому, що їй було не легко приходити через свою хворобу до храму, бачучи її віру та нелицемірну любов до храму, Господь кличе її до себе та говоритть: «Жено, тыосвобождаешься от недуга своего» і возложивши на неї руки – вона отримує зцілення та починає славити Бога. Відразу ж начальник синагоги, бачучи це, укоряє як і Спасителя так і тих людей, які приходять зцілюватись в суботу.

 В Старому Заповіті – суботній день був особливий для іудеїв і в тому числі для книжників та фарисеїв, тому що Господь в цей день закінчив створення світу та освятив цей день, також 4 заповідь говорить: «Помни день суботнийеже святити его» І цей законикукоряєСпасителя,що Він зцілює цю жінку в суботу, але Господь наводить йому простий приклад і говорить що в житті ви кожен, в суботу відв'язуєте осла чи вола свого і ведети для того щоб напоїти і називаючи цього книжника лицеміром.

 Господь, браття та сестри, Який створив весь світ, Який створив людину, Який установив суботу, і коли прийшов новозавітній час, після Свого Воскресіння встановив більше для нас свято-це воскресний день, тому що якби не було б Воскресіння, не було б нашого спасіння. Господь Воскрес у воскресний день. У воскресний день було сошествіє Святого Духа…І тому Новозавітня Церква особливо вшановує воскресний день. Христос у сьогоднішньому Євангелії вчить, як правильно поступати, що робити якраз у святкові та недільні дні.

 Потрібно змінити те, чим ми займаємось кожного дня, тобто шість днів ми працюємо для себе, забезпечуємо себе матеріально. А сьомий день, ми повинні присвятити Богу, більш того Господь так все премудро встановив , що навіть у сьомий день, якщо ми робимо добрі діла, то ми трудимся для того ,щоб спасти свою безсмертну душу. І от у ці дні , для того щоб відновити свої духовні та тілесні сили, ми повинні , в першу чергу, відвідувати храм Божий. Тому якраз ця зміна матеріального життя, суєти домашньої на духовне життя, молитву, підкріпляє наші духовні сили, нашу немічну душу. Благодать Божа оживляє нас ,оживляє через слово Боже. І Господь вчить нас, що не заборонено робити справи милостині у воскресний день. Тому хто потребує допомоги від нас, потрібно допомогти, але якщо людина трудиться для себе і у воскресний день, забуває про Бога, про ближнього свого, забуває про справи милостині,то така людина согрішає.

 Нажаль частіше всього у недільний день ми бажаємо відпочити в дома на дивані ,замість того щоб піти до храму, замість того щоб допомогти немічним людям, ближньому своєму ми трудимся для себе.

 Таким чино, ми не зможемо називати себе православними християнами якщо наша віра не відповідає нашим вчинкам, ми автоматично стаємо лицемірами, як Господь говорить до начальника синагоги. Лицемірство – не приводить до Царства Божого, до вічного життя, а навпаки віддаляє нас від Нього. І тому ми повинні боротися проти цього. Та перш за все почати з середини з себе, зі свого серця. Святі Отці говорять: усіма силаминамагайтесь не вимовляти устами одного, маючи в серці інше. І якщо ми хочемо щоб наша праця духовна та фізична була не даремна, щоб вона не загинула, то повинні відразу ж відвертати від себе духа лицемірства. А тому ми повинні просити у Господа укріпити наші духовні та тілесні сили та старались ходити в храм Божий, бо в храмі Божому при соборній молитві Господь дає особливу благодать і ми можемо причаститися Святих Христових Тайн,для укріплення душевних та тілесних сил.

 Отже дорогі браття та сестри, будемо пам'ятати цю Євангельську подію, яка навчає нас, як правильно проводити воскресні та святкові дні щоб ми звами сподобились Царства Божого. Амінь!

Білявський Олександр

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин