Новости семинарской жизни

24.11.2019. Недільне богослужіння в семінарії

12.11.2019. Викладач Почаївської духовної семінарії взяв участь у Міжнародній науково-практичній конференції

10.11.2019. В Почаївській семінарії відбувся духовно-просвітницький вечір

10.11.2019. В Почївській семінарії вшанували день пам'яті преп.. Іова Почаївського

07.11.2019. Почаївська семінарія взяла участь у святкуваннях дня пам'яті ікони Божої Матері «Всех скорбящих радость»

29.10.2019. Вихованці 4-го класу семінарії та студентки 3-го класу регентського училища відвідали святинi Закарпаття

24.10.2019. У Почаївській семінарії звершили пам'ять Собору Волинським святим

20.10.2019. B семінарії відбувся постриг вихованців IV-го класу у чтеці

18.10.2019. Другий клас ПДС відвідав Почаївський історико-художній музей

15.10.2019. Богослужіння в семінарії на Покров Пресвятої Борогодиці

09.10.2019. Богослужіння в день пам'яті св. ап. Іоанна Богослова

27.09.2019. Cвято Воздвиження Чесного і Животворного Хреста Господнього в семінарії

23.09.2019. При Почаївській семінарії відкрилася недільна школа для дітей

19.09.2019. Ректор семінарії взяв участь у святкуваннях на честь преп..Афанасія Брестського

12.09.2019. Початок навчального року в Почаївській семінарії

10.09.2019. В Почївській семінарії вшанували пам'ять преп. Іова Почаївського

Проповідь на тему: Про молитву

Во ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

 Дорогі браття та сестри. Дивлячись як швидко минає час,а з ним і наше земне життя . Ми задумуємося над метою нашого існування . І під час сьогоднішнього святкового богослужіння,яке звершується в честь Іверської Ікони Божої Матері . Під час читання Євангелія із уст священика прозвучали такі слова «Марфо , Марфо , печешеся і молвеши о мнозе , єдино же есть на потребу . Марія же благуючастьізбра , яже не отиметса от нея» які нагадали ціль нашого існування .

 А для нас віруючих християн , ціль життя полягає в тому , щоб прожити благочестиво на землі , і з'єднатися з Богом у Царстві Небесному . А для цього нам потрібно , ще тут на землі перебувати в розмові, тобто в молитві із все люблячим Богом . А так як Марія перебувала в спілкуванні з Іісусом , який сказав Марфі «Марія же благуючастьізбра , яже не отиметсаотнея». Господь кожному із нас предлагає із брати цю благу участь. А молитва для кожного із нас є тим засобом , що з'єднує людину з люблячим Богом . Прп. Іоан Лествічнік говорить : що молитва – це їжа душі , обновлює розум , та дзеркало духовного зростання . Господь наш Іісус Христос конкретно вказує «Будьте постійні в молитві , бодрствуйте в ній з вдячністю». Приклад цих слів підтверджується чудом яке відбулося тут в Почаєві у 1710 році . Коли сімяпринесла хвору дитинку в Почаїв з надією на зцілення , то вона помирає . У розпачі мертве немовля кладуть перед чудотворною Іконою Почаївської Божої Матері . І під час слізної молитви дитя відкрило очі та заплакало . З відси ми бачим , що сердечна молитва стряхнула з дитинки пилину смерті та захворювання .

  А нам властива така щира , слізна молитва ?

 Звичайно , в нас такої молитви не має . І схімонах Сілуан вказує , що «коли ослабне молитва то світ загине». Та на превеликий жаль в сучасному світі ми не маєм часу на молитву через те , що весь час в погоні за наживою . Ми поступово віддаляємось від Бога . А коли приходим на богослужіння , наша молитва не має сили тому , що ми не молимося і не хочемо молитись , розсіюємося на богослужіннях і під час молитв вникаєм в рвзні не потрібні думки . Всі ці фактори підводять нас до одного , щоб ми не розмовляли з Іісусом Христом , який прийшов на землю , постраждав , своєю кров'ю оми всі наші гріхи , ще й про всіх нас піклується . Також приклад щирої молитви згадується в Євангельській історії про Митаря та Фарисея . Коли фарисей стояв у церкві перечислював свої добрі справи , що я не грішу як цей митар , пощусь і молюсь . А митар боявся очі до неба підняти розуміючи свою гріховність , лиш бив себе у груди і промовляв : «Боже милостивий будь , до мене грішного». І митар був оправданий Богом більше як фарисей . Якщо ми будемуподоблюватися фарисею , перечислювати свої добрі справи , то ми станем допливом для вічного полум'я .

 Браття та сестри однак ми можем уникнути цієї участі , коли будемстратися своїми вчинками уподоблюватися митарю : зрозуміти свою гріховність , очистити розум , почуття привести в стан уміління , звичайно для істинної молитви це великий труд , який являється полум'ям , що очищає від усього зайвого та гріховного . І коли ми це освідомим то зможемо називатися істинними християнами .

 Дорогі браття та сестри , в сьогоднішній празник Іверської Ікони Божої Матері , яке є взірцем смирення і смиренною молитвою творить чудеса по сьогоднішній день . Все що попросить у свого Сина , Господь виконує . І тому Богородиця являється найбільшою молитвеницею за людський рід . Тож будемо просити , щоб по її молитвам нам сподобитися Божої милості у Царстві Небесному . Амінь

Бойко Андрiй

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин