Новости семинарской жизни

11.12.2017. Служение ректора: память иконы Божией Матери «Знамение»

05.12.2017. Богослужение в семинарии на праздник Введение во храм Пресвятой Богородицы

03.12.2017. Неділя 26-а по П'ятидесятниці

22.11.2017. В день свята Собору всіх Небесних сил Єпископ Серафим очолив богослужіння в селі Лосятин

20.11.2017. Неділя 24-та по П'ятидесятниці

10.11.2017. В Почаївській семінарії відсвяткували день пам'яті преп. Іова Почаївського

05.11.2017. Богослужіння в день Казанської ікони Богоматері

30.10.2017. Неділя 21-а по П'ятидесятниці

26.10.2017. В Киеве состоялась конференция: «Духовное и светское образование: история взаимоотношений – современность – перспективы»

24.10.2017. В Почаївській семінарії звершили пам'ять Волинським святим

23.10.2017. Служіння ректора: пам'ять св. ап. Іакова Алфеєва та святих отців VII Вселенського собору

15.10.2017. Богослужіння на Покров Пресвятої Богородиці

09.10.2017. Вихованці 4-го класу ПДС відвідали святині Києва

01.10.2017. Воскресне богослужiння в семiнарiї

30.09.2017. Свято на честь святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії в кафедральному соборі Тернопільської єпархії

27.09.2017. Свято Воздвиження Хреста Господнього в семiнарiї

25.09.2017. Єпископ Серафим очолив воскресне богослужіння

Проповідь на тему: Наші святі земляки-прикладдля святості

Во ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

 Кожен день дорогі браття та сестри, наша Свята Православна Церква вшановує пам'ять святих угодників Божих, і їхніми молитвами освячує наші душі. По вченню Церкви ми молимося до святих тому, що вони є ходатаями за нас і молитвенниками перед Богом, молимося до них про заступництво, і прославляємоїх за їхнє свято прожитежиття за їхнічесноти,якими вони угодили Богу і які для нас є тепер прикладом до, яких ми повинніпрагнути.

 Почитання святих почалося ще з часів перших християн.Приклад мучеників у перших віках дав поштовх для їхнього почитання.Смерть за Христову віру свідчила про віддану любов до Іісуса Христа."Немає більше від тієї любові хто душу покладе за друзів своїх"(Ін.15.13).Всі дні в церковному році присвячені якомусь святому чи групі святих.Але є багато святих про яких ніхто не знає і не здогадується.У Божому провидінні їх імена записані у Книзі Життя.Сьогодні дорогі браття та сестри ми зібралися у цьому святому храмі для того щоб вшанувати пам'ять таких святих подвижників Божих які іменуються "Собор всіх святих в землі Волинській просіявших".Нинішнє свято є днем світлого торжества не тільки православних християн історичної Волині але і уся Церква Христова веселиться.Як відомо Волинська земля одна з перших земель Київської Русі яка була просвічена світлом Христової істини і виростила незчисленний сонм святих угодників Божих.Вони є незгасаючими світильниками Божої благодаті які засяяли на духовному небі нашої Волині.Прославляючи соборну тобто спільну пам'ять святих землі Волинської Церква Христова прославляє таких угодників Божих :як святих Кирила і Мефодія,рівноапостольних князя Володимира і княгині Ольги,Святителів Степана і Амфілохія Володимиро-Волинських,праведну ІульяніюОльшанську,а також святих нашої обителі святих Іова та Амфілохія чудотворців Почаївських,та інших святих. Церква подає нам приклад для того щоб ми вшановуючи їх і самі прагнули до святості. Так людина своїми силами ніколи не зможе цього осягнути ,проте з Богом вона зможе все. святі для нас є яскравими прикладами, які жили в різні часи, в різних умовах, але це не перешкодило ним стати святими. Живучи тут на землі вони подібно нам маючи тілесне потреби, як ми з вами, але за своє Богоугодне життя сподобилися Життя Вічного. Так само і в наш час для нас можливе спасіння .

 Молячись святим угодникам Божим ми повинні намагатися бути подібними до них у житті, а отже навчитися святості, яка приводить в обителі Отця Небесного. Той хто не молиться святим, не бере прикладу з них, не шанує їх, є відірвані від золотого ланцюжка святості, який з покоління в покоління простягається від Іісуса Христа, Його Пречистої Матері, та святих Апостолів. Тому християнська громада яка відривається від цього ланцюжка, не може бути повноцінною Церквою, оскільки Церква Небесна і Земна пов'язані між собою і являють собою єдине містичне Тіло Христове. Відірвавшись від неба-від Божої Матері та святих, Церква перетворюється суто на земну організацію, і перестає бути Тілом Христовим, яке об'єднує живих і спочилих, грішників і святих. В цих організаціях і втрачається можливість досягнення святості.

 Багато людей сьогодні думає що святим можна стати лише в монастирі, мовляв люди там повністю віддані Богу, їх не турбує суєта цього світу і тому лише вони зможуть осягнути це. Звичайно в цьому є певна рація, однак святими можуть бути не лише ті люди які в монастирі. Святий є той хто вірний своєму покликанню, той хто сумлінно виконує свої щоденні обов'язки щодо Бога та ближнього. Покликання до святості мають всі а не лише окремі особи. Саме святості хоче від нас Іісус Христос: "Отож будьте досконалі, як досконалий Отець Ваш Небесний" (Мф.5.48) Від нас сьогодні не вимагається високих подвигів. Зараз в наш час потрібно бути вірним своїй Церкві і не примикатись якимось іншим новоствореним структурам, потрібно бути вірним і послушним Церкві Христовій, як це показали нам на ділі святі угодники Божі. "Де Ятам і слуга Мій буде" (Ін.12.26)-говорить Спаситель. Щоб досягнути святості потрібно приймати участь у святих Таїнствах, які встановив для нас Спаситель. Частіше приходити до сповіді та святих Тіла і Крові Христових. "Хто їсть Мою Плоть і п'є Мою Кров, в Мені перебуває і Я в Ньому" (Ін.6.56). Саме і це є головною частиною для досягнення нами святості. Потрібнотакож молитись до Бога щоб він почув нас і записав до Книги Життя. Також треба молитися до святих угодників Божих щоб вони допомагали нам в життєвих спокусах залишитися на правильній дорозі до спасіння.

 Тож дорогі браття та сестри будемо старатися жити по прикладу угодників Божих які є прикладами вірності і святості. І по молитвах "Собору всіх святих землі Волинської". Ми досягнемо Життя Вічного. Будемо завжди просити святих угодників щоб вони нас укріпили в вірі, навчили жити доброчесно, й допомогли спастись. Амінь

Кацевич Богдан

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин