Новости семинарской жизни

17.12.2018. Ректор семінарії очолив Божественну Літургію в семінарському храмі в день пам'ятi святої великомучениці Варвари

10.12.2018. Відійшов у вічність клірик Тернопільської єпархії, викладач Почаївської духовної семінарії, протоієрей Ігор Дмитрович Бойко

05.12.2018. На свято Введення Пресвятої Богородиці ректор семінарії єпископ Іов звершив Літургію в семінарському храмі

27.11.2018. Вихованці 4-го курсу ПДС відвідали святині міста Києва

14.11.2018. Вихованці Почаївської семінарії відвідали православний храм в місті Бад-Ліппшпрінге

10.11.2018. Почаївська семінарія привітала ректора з днем ангела

08.11.2018. Хресний хід з мощами преп. Іова Почаївського

07.11.2018. Ректор семінарії взяв участь у богослужіннях в Кременці в день пам'яті ікони Божої Матері «Всех скорбящих радость»

23.10.2018. В Почаївській духовній семінарії звершили пам'ять Собору Волинським святим

19.10.2018. Будні семінарського життя

15.10.2018. На свято Покрову Пресвятої Богородиці вихованці Почаївської семінарії взяли участь у богослужіннях в Почаївській Лаврі

11.10.2018. Почаївську семінарію відвідав професор Петрос Василіадіс

09.10.2018. День пам'яті святого апостола Іоанна Богослова

07.10.2018. Воскресне богослужіння: неділя 19-а по П'ятидесятниці

01.10.2018. В Почаївській духовній семінарії відбулась зустріч нового ректора

27.09.2018. На свято Воздвиження Чесного і Животворного Хреста Господнього, єпископ Серафим звершив святкову літургію

23.09.2018. Воскресне богослужіння: неділя 16-а по П'ятидесятниці

16.09.2018. Воскресне богослужіння: неділя 16-а по П'ятидесятниці

10.09.2018. День пам'ять Іова Почаївського

Стахевич Павло

Проповідьна тему: «Найголовніше у нашому житті»

Во ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

 В сьгоднішнійВоскресний день, дорогі браття та сестри, свята Церква пропонує нам Євангельське читання від святого апостола Луки про багатого. Один багатий князь підійшов до Господа нашого Іісуса Христа, запитуючи Його: «Учителю благий, что сотворив, животвечнийнаследствую?» (Лк.18:18).

 Це питання повинно бути головним у житті кожної людини. І ось, цього чоловіка воно також хвилює. Зустрівшись з Іісусом Христом і знаючи, що Він Чоловік не звичайний, Учитель благий запитує: «что сотворив животвечнийнаследствую?» (Лк.18:18). А Спаситель випробовує віру багатого, говорячи: «ЧтоМяглаголеши блага, никтоже благ, токмо един Бог» (Лк.18:19). Тобто ти віриш в Мене тільки як в чоловіка, чи сповідуєш Моє Божество. І далі Христос Спаситель пропонує князю звернутись до заповідей: «Заповедивеси: не прелюбы твори, не убий, не укради…» (Лк.18:20) та інші. На що багатий відповідає, що все це я виконав від юності моєї. Але тут він помиляється, оскільки, саме виконання заповідей поєднує людину з Богом, просвітлює її розум. І далі Христос наставляє його, говорячи: «Вся еликаимаши, продаж, и раздай нищим и иметиимашисокровище на небеси, и гряди вслед Мене» (Лк.18:22). Тобто Господь бачить, що в серці цього багатого князя приховалась страстьсребролюбия. Через те, Спаситель пропонує поміняти земне, тлінне, тимчасове багатство на нетлінне, вічне, небесне. Але біда багатого в тому, що пристрасть до земного багатства зробила його черствим, жорстоким, самонадіяним. Земне багатство засліпило цього чоловіка і зробило його не здібним на духовне життя. Тому-то багатий князь засмутився і відійшов. «Кореньвсех зол естьсребролюбие» (1Тим.6:10) говорить святий апостол Павел. А святі угодники Божі всяке багатство вважали даром Господнім. Вони використовували земне багатство тільки як знаряддя для досягнення Царства Небесного. Преподобний СавваСторожевський, пам'ять якого звершує сьогодні наша свята Православна Церква являється яскравим прикладом. Кошти, які доручив йому христолюбивий князь Георгій він використав для слави Божої і користі ближніх. Святий Савва влаштував великий монастир біля Звенигорода на горі Сторожі. Побудував храм в честь Різдва Божої Матері. Так в монастирі славилось ім'я Господнє і багато людей спасало свої душі.

 Бажання збагачувитись притаманно людині, говорять святі Отці. Але ми, браття та сестри, у своєму буденному житті збагачуємось не правильно. Ми уподібнюємось цьому багатому Евангельському князю, через свою пристрасть до земного збагачення, до земних насолод. На сьогоднішній день служіння «мамоне» зробило людину рабом багатства. Святий апостол Павел говорить: «любостяжаниеестьидолослужение» (Кол.3:5). Багато жителів нашої країни, немов раби, служать цьому ідолу. Наші співвітчизники масово виїзджають за кордон, щоб зовнішньо збагатитись. Це стало тепер дуже популярно: будувати величезні будинки-палаци, набивати їх розкішними меблями, різноманітною сучасною технікою і в кінці кінців усе це пропадає. Так підтверджуються слова святого царя Давида: «собирает человек богатство, и незнает кому достанеться» (Пс.38:7). Тобто людина, при зовнішньому збагаченні, забуває справжню ціль свого життя на землі. А ціль полягає в тому, щоб наслідувати вічне життя на небі.

 А що ж потрібно для цього зробити? Святий пророк Давид дає нам відповідь: «когда багатство умножается, не прилагайте к немусердца» (Пс.61:19). Наше серце повинно бути повністю віддане тільки Єдиному Господу Богу. Багатство має бути допоміжним засобом на шляху до вічного блаженства. Преподобний Варсонофій Оптинський говорить: «можнообладатьмиллионами, носердцеиметь у Бога и спастись». Також потрібно молитись Богу, щоб укріпив нашу віру, так щоб ми твердо уповали на Господа, а не на своє багатство. І звичайно, не забувати використовувати земне багатство на справи милосердя, подібно поступив і святий апостол Фома. Він пообіцяв індійському царю побудувати найкращий палац, якого немає на землі. Для будівництва святий Фома прийняв від царя багато золота. Однак, вийшовши з царського двору, відразу усе золото роздав бідним. Через два роки святий Апостол попросив у царя ще золотих монет. І знову роздав усі кошти бідним. А цар довідався, що будівництво навіть не починалось, тому він схопив апостола Фому і кинув у в'язницю. В ту ж ніч вмирає брат царя. Ангел взяв душу померлого провів її по раю і показав їй прекрасний палац, якого людський розум навіть не може собі уявити. Душа померлого захотіла увійти в цей палац, але Ангел сказав їй, що це неможливо. Так як цей палац його брата, який побудував святий апостол Фома на його милостиню.

 Отож давайте, браття та сестри, будемо і ми по прикладу святого апостола Фоми будувати собі палац на небі. Усі наші думки спрямуємо на збагачення духовне-в любові, мирі і терпінні. Збережемо своє серце від цієї пагубної пристрасті до земного збагачення через любов до Господа і Спаса нашого Іісуса Христа. І сьогоднішнє Євангеліє навчає нас приліплятись тільки до Єдиного Бога і в Ньому багатіти. А земне тлінне багатство поміняємо на небесне нетлінне і так Божою допомогою наслідуємо Царство Небесне. Амінь.

Стахевич Павло

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин