Новости семинарской жизни

11.12.2017. Служение ректора: память иконы Божией Матери «Знамение»

05.12.2017. Богослужение в семинарии на праздник Введение во храм Пресвятой Богородицы

03.12.2017. Неділя 26-а по П'ятидесятниці

22.11.2017. В день свята Собору всіх Небесних сил Єпископ Серафим очолив богослужіння в селі Лосятин

20.11.2017. Неділя 24-та по П'ятидесятниці

10.11.2017. В Почаївській семінарії відсвяткували день пам'яті преп. Іова Почаївського

05.11.2017. Богослужіння в день Казанської ікони Богоматері

30.10.2017. Неділя 21-а по П'ятидесятниці

26.10.2017. В Киеве состоялась конференция: «Духовное и светское образование: история взаимоотношений – современность – перспективы»

24.10.2017. В Почаївській семінарії звершили пам'ять Волинським святим

23.10.2017. Служіння ректора: пам'ять св. ап. Іакова Алфеєва та святих отців VII Вселенського собору

15.10.2017. Богослужіння на Покров Пресвятої Богородиці

09.10.2017. Вихованці 4-го класу ПДС відвідали святині Києва

01.10.2017. Воскресне богослужiння в семiнарiї

30.09.2017. Свято на честь святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії в кафедральному соборі Тернопільської єпархії

27.09.2017. Свято Воздвиження Хреста Господнього в семiнарiї

25.09.2017. Єпископ Серафим очолив воскресне богослужіння

Ковач Михайло

Проповідь на тему: «Багатство, як дар Божий»

Во ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

 Господь сказав таку притчу: В одного багато чоловіка добре вродила нива. І він став міркувати про себе: "Що мені робити?Немає куди мені зібрати плодів моїх". І, вирішивши, сказав: "Ось що зроблю: зруйную житниці мої та збудую більші, і зберу туди хліб мій і все добро моє. І скажу душі моїй: "Душе, багато маєш добра, що лежить у тебе на багато років: спочивай, їж, пий, веселись!"Але Бог сказав йому: "Нерозумний! Цієї ночі душу твою візьмуть у тебе (тобто ти помреш); кому ж дістанеться те, що ти наготував?"Закінчивши цю притчу, Господь сказав: "Так буває з тим, хто збирає скарби для себе, а не в Бога багатіє".

 Дорогі браття та сестри все чим володіємо на цій землі , дає нам Господь, і дає на певний період часу. Підтвердження цьому ми бачимо в притчі яку ви тільки що почули. Розповідаючи цю притчу Господь хоче показати нам, що має бути для нас істинним багатством і як на відноситись до земних благ, щоб спасти свою душу?

 Браття та сестри, Господь Бог наш всіх нас хоче спасти від аду і привести в Своє блаженне Царство. І для спасіння кожногоз нас Він вибирає особливий спосіб. «Пути Господни не исповедимы». І у Бога для нас безліч стежинок якими Він веде людину до спасіння. Одному він посилає якісь скорботи щоб таким чином людина очистилась від страстей. Другим дає хворобу, щоб нею як уздечкою втриматись від гріха. А третьому Господь посилає багатство для того, щоб користуючись ним по волі Божій людина здобула собі місце в Царстві небесному. Так з історії Святого Письма ми знаємо безліч угодників Божих, які унаслідували життя вічне, маючи при цьому матеріальне багатство на землі. Таким був Авраам, який мав великий статок, таким був Соломон, який мудро користувався своїм багатством, також таким був Давид, праведний Іов, Святі князі і багато інших праведників. І земні багатства не помішали їм спастись. Адже багатство не спасає і не приводить до погибелі, а спасає чи губить нас, саме відношення наше до земних благ. Багатство-це є дар божий, тай бажання людини збагатіти не осуджується Богом. Однак цей дар особливо Господом благословляється, коли людина хоче збагатіти духовно, використати земне багатство для надбання скарбів духовних, які допоможуть унаслідувати життя вічне. І Господь нас до цього призиває: «Багатіти духовно».

 Однак наш світ не прислуховується до призиву Божого, він не хоче виконувати заповіді Божі. Ми ніби знаходимось в кімнаті з кривими дзеркалами, де все змінюється і преображається. Кругом ми постійно чуємо призив до розкоші і матеріального багатства. І звичайно нам з вами необхідні якісь гроші, адже треба якось утримувати свою сім'ю, купляти їжу і одяг, строїти будинок та забезпечувати своїх дітей. Для цього ми і ходимо на роботу заробляти ці гроші і якщо Господь посилає нам більше, то ми маємо допомагати потребуючим і творити милостиню однак цей світ цього не знає. І людина в погоні за грошима часто втрачає час, втрачає життя і його зміст. Так і багатів багач з притчі, яку ми з вами чули сьогодні і за це Господь йому сказав: «безумний цієї ночі душу твою візьму у тебе. Кому ж дістанеться те що ти наготував?». Нажаль, але так багатіють багато людей сучасного світу відомо приклад із життя одного багатого чоловіка, рід якого являється одним з найбагатших у світі. Недавно у міліардера померла жінка. І присмерті вона попросила принести найгарніше плаття яке вона дуже любила, в агонії смерті вона міцно схватилась за це плаття, так і померла. Тоді прийшлось вистригти кусочок того плаття, яке залишилось в її руці. З ним її і похоронили. Ось, дорогі браття та сестри це все, що вона могла взяти на той світ. Отже згадувана жінка і євангельський багач стремились до багатства матеріального і ми бачимо чим це закінчилось. Тому і призиває нас Господь багатіти духовно і вказує як нам це зробити.

 Господь бажає нам всім спасіння в тому числі спасіння через багатство. Але для цього потрібно стремитись не до матеріального, а до духовного. Однак, це не значить, що нам непотрібні блага матеріальні. Адже людина є тіло і дух. І як душу нашу потрібно збагачувати духовно, так і тіло наше потребує певних матеріальних благ. Питання тільки в тому, як ми відносимось до цього. Можливо випити води із кришталевого бокала прикрашеного золотом і дорогоцінностями, но можна цієї ж самої води випити із звичайної кружки, але залишок грошей пожертвувати на лікарні, школи, храми і приюти. І сьогодні ми всі не зважаючи на свій матеріальний статок, може багатіти духовно, що є значно цінніше для кожного з нас. В Євангелії яке ви сьогодні чули, Господь каже, що треба «в Бога багатіти». Це значить, що потрібно збагачуватись духовними скарбами,такими як: вірою, надією, смиренням, любов'ю, терпінням і милосердям. Тобто всіма християнськими чеснотами. Прикрашати і збагачувати ними своє серце. Бо саме ці дорогоцінності, дорогі браття та сестри підуть з нами у вічність. Адже Господь спасає не тих хто марить багатством, а тих хто робить добрі діла. І не важливо, чи то багатії, чи то, як ми знаємо з Євангелія, бідна вдова у якої було тільки дві лепти і це було її земне багатство. Але вона їх пожертвувала на храм Божий. І Господь сказав , що ця жінка пожертвувала більше всіх, адже доказала своє милосердя, доказала любов і доказала стремління до істинного багатства. В першу чергу Господь вчить нас жити для других вчитись, багатіти духовно щоб унаслідувати життя вічне. Бо Царство Боже не купити кілограмами золото і тисячами доларів. В Нього є своя шкала виміру, яка заключається в духовному багатстві. Таким чином ми всі маємо можливість в «Бога багатіти». Відомо історію життя одного жорстокого, скупого та гордого чоловіка, якого звали Петро. Одного разу він вів осла, напруженого хлібами для себе. І подорозі йому зустрівся жебрак, який почав просити для себе кусок хліба. Тоді Петро в ярості і з ненавистю кинув шматок хліба цьому бідняку прямо в лице. Жебрак зрадів, подякував Петру, подякував Богу і попросив у бога милості і прощення митарю Петру. Через два дні тяжка хвороба поразила Петра і він побачив видіння, як стоїть на Суді перед Господом де неподалік стояли ваги добра і зла на які з одної сторони злі духи приносили всі його злі діла, а з другої сторони ангели не принесли ні одного доброго діла. І тоді душа Петра затрепетала. І один Ангел приніс кусочок хліба замотаного в платочок зі сльозами того бідняка. І ця нібито маленька жертва, навіть в недоброзичливому роз положенні серця переважила всі злі діла. Побачивши це все Петро зрозумів, що марним було його стремління до багатства матеріально і що треба присвятити своє життя для надбання духовного багатства. З тої пори Петро проявляв велике милосердя і безмежну любов до інших все своє життя, за що Господь і спас його грішну душу.

 Отже, браття та сестри кожен з нас може бути багатим, перш за все духовно. І якщо матеріальний дар багатства комусь не дається то дар духовного багатства дається кожному з нас. Це підтверджує Господь і вказує як нам цього досягнути, говорячи: «приидите благословенные Отца Моего, наследуйте Царство уготованное вам от создания мира. Ибо алкал Я и вы дали мне есть, жаждал и вы напоили Меня, был странником и вы прийняли Меня, был наг и вы одели Меня, был болен и вы посетили Меня, в темнице был и вы пришли ко Мне. Так как вы сделали это одному из сих братьев Моих меньших,то сделали и Мне». Амінь.

Ковач Михайло

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин