Новости семинарской жизни

10.11.2017. В Почаївській семінарії відсвяткували день пам'яті преп. Іова Почаївського

05.11.2017. Богослужіння в день Казанської ікони Богоматері

30.10.2017. Неділя 21-а по П'ятидесятниці

26.10.2017. В Киеве состоялась конференция: «Духовное и светское образование: история взаимоотношений – современность – перспективы»

24.10.2017. В Почаївській семінарії звершили пам'ять Волинським святим

23.10.2017. Служіння ректора: пам'ять св. ап. Іакова Алфеєва та святих отців VII Вселенського собору

15.10.2017. Богослужіння на Покров Пресвятої Богородиці

09.10.2017. Вихованці 4-го класу ПДС відвідали святині Києва

01.10.2017. Воскресне богослужiння в семiнарiї

30.09.2017. Свято на честь святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії в кафедральному соборі Тернопільської єпархії

27.09.2017. Свято Воздвиження Хреста Господнього в семiнарiї

25.09.2017. Єпископ Серафим очолив воскресне богослужіння

22.09.2017. Ректор семінарії очолив богослужіння на свято Різдва Пресвятої Богородиці

17.09.2017. Економа Почаївської семінарії привітали з ювілеєм

11.09.2017. День пам'яті преп. Іова Почаївського

09.09.2017. Хресний хід

08.09.2017. День освячення храму

02.09.2017. У Почаївській семінарії був вiдслужений молебень з нагоди початку нового навчального року

Коньовшiй Микола

Проповідь на тему: «Смирення»

Во ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

 «Оставите детей приходити ко Мне,
и небранитеим, таковых бо есть
Царствие Божие»(Лк.18:16)

 Ці слова ми чули в сьогоднішньому євангелії, Господь вчить апостолів, а з ними і нас чесноті смирення.До Господа приносили дітей, але апостоли вирішили, що діти недостойні такого вчителя і забороняють. Тоді Гоподь сказав: «Ижеаще не прииметЦарствияБожияяко отроча, не иматьвнити в Него.» (Лк.18:17) Що ж Господь розуміє ставлячи нам в приклад дітей. Саме у дітей відсутнє пам'ятозлобіє, якщо їх в чомусь наказують то вони одразу забувають і прощають, це і є признак дитячого смирення. Також в них присутня велика простота в якій не має лукавства. В цьому Господь призиває і нас подражати дітям.

 Нам браття і сестри смирення потрібно, щоб жити в спокої і отримати благодать від Бога, як про це нам свідчить Цар Соломон: «Господь смиренным дает благодать.» Чеснотасмиреннявчить нас стримувати себе, нічого не мріяти про себе. Саме ця чеснота лежить в фудаменті нашого спасіння, так як перша заповідь блаженства саме про неї «Блаженнинищии духом, яко тех есть Царство Небесное.»

 До чого ж нас може привести відсутність смирення? Серед сучасних людей все популярніше стає вираз і думка рахувати себе краще всіх інших і ніби всього в цьому світі ми добиваємось самі. Для православних така думка неможлива. В ній проявляється велика гордість. Людина коли в неї зникає смирення втрачає уповання на Бога. Все в житті вона рахує залежною від себе. А якщо так то взагалі нащо потрібен Бог і такі люди стають атеїстами. До яких наслідків приводить гордість ми бачимо на прикладі ангела Денниці. Господь дав йому все і він був величайшим серед ангелів, але гордість згубила все. Денниця рішив стати равним Богу і тоді відчув всю своютяжість падіння і став дияволом. Так само і горді люди в один момент відчувають свою безсильність і слабкість, але часто нажаль занадто пізно не можуть смиритись і перед Богом.

 Але як же нам дорогі браття та сестри стяжати смирення? В першу чергу Святі Отці говорять, що ми повинні постійно укоряти себе за наші гріхи, вважаючи себе за ніщо, як про це говорить святий цар і пророк Давид: «Аз же есмь червь, а не человек, поношение человеков и уничижение людей.»(Пс.21:17) Також нам говорить преподобнийСілуанАфонский: «хто себе укоряє і радіє приниженням та сумує коли його хвалять тот здобуває смирення.» Таке смирення мав і благовірний князь Михаїл Тверський пам'ять якого згадує сьогодні наша свята Православна Церква. На нього зробили ложнийнаклик і відповідно в Орді Хан повірив цьому наклику і осудив князя. Окливитали князя його родичі, його єдиноплемінники і він як не злобива дитина не дивлячись на це, проявив своє смирення і поїхав в Орду на вірну смерть.

 Тож давайте дорогі браття та сестри будемо виганяти з нашого життя гордість і вчити себе смиренню і по словах преподобного Антонія Великого який каже: «Люби смирення і воно покриє твої гріхи.» Амінь

Коньовшiй Микола

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин