Новости семинарской жизни

10.11.2017. В Почаївській семінарії відсвяткували день пам'яті преп. Іова Почаївського

05.11.2017. Богослужіння в день Казанської ікони Богоматері

30.10.2017. Неділя 21-а по П'ятидесятниці

26.10.2017. В Киеве состоялась конференция: «Духовное и светское образование: история взаимоотношений – современность – перспективы»

24.10.2017. В Почаївській семінарії звершили пам'ять Волинським святим

23.10.2017. Служіння ректора: пам'ять св. ап. Іакова Алфеєва та святих отців VII Вселенського собору

15.10.2017. Богослужіння на Покров Пресвятої Богородиці

09.10.2017. Вихованці 4-го класу ПДС відвідали святині Києва

01.10.2017. Воскресне богослужiння в семiнарiї

30.09.2017. Свято на честь святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії в кафедральному соборі Тернопільської єпархії

27.09.2017. Свято Воздвиження Хреста Господнього в семiнарiї

25.09.2017. Єпископ Серафим очолив воскресне богослужіння

22.09.2017. Ректор семінарії очолив богослужіння на свято Різдва Пресвятої Богородиці

17.09.2017. Економа Почаївської семінарії привітали з ювілеєм

11.09.2017. День пам'яті преп. Іова Почаївського

09.09.2017. Хресний хід

08.09.2017. День освячення храму

02.09.2017. У Почаївській семінарії був вiдслужений молебень з нагоди початку нового навчального року

Мерчук Іван

Проповідь на тему: «Храм – дім Божий». Введення у храм Пресвятої Богородиці

Во ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

 Сьогодні, дорогі брати та сестри, наша свята православна Церква святкує велике Двунадесяте свято – Введення у храм Пресвятої Богородиці. В цей день ми з вами згадуємо, як святі праведні Іоаким і Анна привели свою трьохрічну доньку в Єрусалимський храм. Зробили вони це, щоб виконати свою обіцянку перед Господом – присвятити доньку на служіння Йому. Вони привели Марію до стін храму, і, як говорить священне Передання, Богородиця легко піднялася по 15 крутих сходинках, не дивлячись на те, що була ще зовсім маленькою. На верху Її вже чекав первосвященник Захарія, якому раніше було одкровення від Бога. Він ввів Марію у Святая Святих, місце, куди дозволялося заходити лише первосвященнику, і то лише один раз на рік. Йшли роки, Богородиця жила і служила при храмі. Проводила дні в пості і молитві, постійно читала Священне Писання. Пробула Вона там до того моменту, коли була обручена прав. Іосифу. Храм – це дім Божий. Богородиця сьогоднішнім святом, показує нам приклад входження і поведінки в храмі кожного з нас.

 Храм – це більше ніж красива споруда оздоблена позолоченими хрестами, іконами, малюнками. Це місце присутності Бога у святих Таїнствах, місце прославлення, подяки Богу. Це місце, де ми творимо духовний храм, де возносимо спільні молитви. Пригадаймо, про це говорив Сам Христос: « Де двоє або троє зібрані в Ім'я Моє, там Я серед них»(Мф.18:20). Сьогодні за богослужінням ми чули Євангельське читання про те, як Господь прийшов у дім до Марфи і Марії. Марія сиділа біля ніг Іісуса Христа і слухала Його слово, а сестра її піклувалася про те, як зробити кращу гостину.

 Так і ми з вами, дорогі брати та сестри, приходячи в храм, уподоблюємося Марфі. За всією метушньою забуваємо і про Бога.Думки наші розсіяні. За розмовамими не слухаємо те, про що читається чи співається.Св. Амвросій Оптинський говорить: «Хто розмовляє у храмі, тому посилаються скорботи». А потім дивуємося що в житті щось не ладиться. Стоячи на богослужінні хтось думає про одне, хтось про інше, лише не про слово Боже.Хтось пройшовся по храмі без потреби, у когось задзвонив телефон, двері грюкнули. І все, відразу наша увага повертається куди-небудь, лише не до богослужіння.Ми піклуємося і думаємо про багато, а одне тільки потрібно.Переступивши поріг церкви, ми забуваємо для чого ми сюди прийшли. За що на Страшному Суді будемо покарані.

 Так для чого ми йдемо на зустріч Христу? Ми йдемо не за винагородою, не за тим щоб відразу позбутися всіх життєвих негараздів. Воно було б не погано, звичайно, дістати все це, і ми просимо в Бога і про зцілення, і про вирішення життєвих проблем. Але, насамперед, йдемо, щоб прийняти Самого Бога, Його слово. Ми йдемо, щоб відчути себе у Святая Святих.

 Проходячи через святий Різдвяний піст, переживаючи кожен постовий день як сходинку, яка підносить нас до Бога, будемо набиратися духовних сил через читання Священного Писання, духовної літератури, через справи милосердя. Оберемо ту благу частину, яку обрала Марія. Прийшовши до храму, забудемо про свої заботи за його порогом. Будемо віддавати Богу Боже, а кесарю кесареве. І хотілося б щоб у нас була така ж поведінка в храмі, як була у Божої Матері, щоб ми мали її в собі постійно, удосконалювали її. Дай Боже, щоб у наші душі, замість земних тривог, поселилися дари Храму Божого: мир, терпіння, любов. І тоді ми Тій, Яка сьогодні вводиться в храм, без лицемірства зможемо сказати: «радуйся смотрения Зиждителева исполнение» Амінь.

Мерчук Іван

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин