Новости семинарской жизни

11.12.2017. Служение ректора: память иконы Божией Матери «Знамение»

05.12.2017. Богослужение в семинарии на праздник Введение во храм Пресвятой Богородицы

03.12.2017. Неділя 26-а по П'ятидесятниці

22.11.2017. В день свята Собору всіх Небесних сил Єпископ Серафим очолив богослужіння в селі Лосятин

20.11.2017. Неділя 24-та по П'ятидесятниці

10.11.2017. В Почаївській семінарії відсвяткували день пам'яті преп. Іова Почаївського

05.11.2017. Богослужіння в день Казанської ікони Богоматері

30.10.2017. Неділя 21-а по П'ятидесятниці

26.10.2017. В Киеве состоялась конференция: «Духовное и светское образование: история взаимоотношений – современность – перспективы»

24.10.2017. В Почаївській семінарії звершили пам'ять Волинським святим

23.10.2017. Служіння ректора: пам'ять св. ап. Іакова Алфеєва та святих отців VII Вселенського собору

15.10.2017. Богослужіння на Покров Пресвятої Богородиці

09.10.2017. Вихованці 4-го класу ПДС відвідали святині Києва

01.10.2017. Воскресне богослужiння в семiнарiї

30.09.2017. Свято на честь святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії в кафедральному соборі Тернопільської єпархії

27.09.2017. Свято Воздвиження Хреста Господнього в семiнарiї

25.09.2017. Єпископ Серафим очолив воскресне богослужіння

Морозюк Тарас

Проповідь на тему: «Як слідувати за Христом вже сьогодні?»

Во ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

 Дорогі браття і сестри,у сьогоднішній Єванглії ми з вами чули як наш Спаситель призиває нас до себе(Слідуй за мною )звертається Він до нас ,Він знаходить нас де б ми не були , і Його голос звучить в глибині нашої совісті .Нам залишається тільки відповісти на цей призив встати і слідувати за Ним.Христос говорить (Слідуй за Мною по вузькому шляху смерення )Іди і не залишай твого щоденного труда,слідуй за Мною в покірності і любові до ближнього,в служінні Мені,слідуй твердо забуваючи про себе,віддавай себе повністю Божественному покликанню.Не відставай і не озирайся назад,не боячись того що потрібно буде претерпіти.

  Але людина яка завжди зайнята своїми житєвими турботами і справами відповідає;Господи!дозволь мені піти спочатку похоронити батька мого; По толкуванню Блаженного Феофілакта Болгарського,така людина є привязана до світу цього,в неї відсутній апостольский дух,тому що як апостоли почули Господній призив то вони послідували за Ним,не попрощавшись навіть з ближніми і нічим більше не займалися.

 Апостол Павел говорить в другому посланні Філіпійцям:Що Він все возненавидів і порахував нікчемним,щоб бути з Хрестом і знаходитися в Ньому,Він відмовився від всіх мирських речей,відкинув їх, щоб вкусити Хреста,щоб знаходитися разом з Ним в Його Царстві. В наші дні багато слідує за Хрестом,вони взагалі не покидають Його,вони не переходять на сторону невіруючих,але вони не звязані з Хрестом,люди не ідуть крок за кроком а ідуть із далека.Скільки людей віддаються мирським турботам і через це втрачають зв'язок з Хрестом,вони дуже поглинуті всякими різними справами;І я сам особисто знаю таких людей які не ідуть навіть у неділю до церкви через те що їм потрібно зробити справи по хаті ,обійти своє хазяйство,та зайнятися тим що не принесе ніякої користі для душі ,такі люди рідко приходять до церкви,вони втрачають Хреста із виду на протязі тижня.

  Також до Хреста підійшов ще один чоловік і сказав Господу"Я піду за Тобою але дозволь мені попрощатися з домашніми моїми»Часто так буває що коли людина прощається з своїми рідними,між ними є такі які утримують,відраджують від Богоугодного життя.Тому маючи росположення до чогось доброго,не чекаючи ні хвелини як це зробив,преподобний Варлаам Печерський,Якого згадує сьогодні наша свята Православна Церква

 Варлаам Печерський який жив в Київі у 9 столітті,був сином знатного боярина,з малих літ він стремився до монашеського життя і пішов до Преподобного Антонія Печерського.Батько бачучи, що його єдиний син хоче стати манахом,хотів і намагався насильно повернути його до дому,але переконавшись що ніколи не повернеться в світ мирський відпустив його.І ми бачучи приклад преподобного Варлаама,його рішучість та твердість повинні старатися уподібнюватися Йому.Так щож це за люди які відкладають все на завтра,а особливо їхнє Спасіння.Молитви їх стають коротше і все рідше,вони перестають вивчати слово Боже,віра їх стає холодною,все духовне переобразується в мертву букву.Тільки із виду вони ще слідують за Христом але вони вже далекі від Нього а близькі до відречення.Одним із прикладів для нас є Іуда ,один із апостолів ,який відрікся і зрадив Іісуса,він ходив і слухав проповіді Хреста але вже давно замишляв зрадити Його.

  Запитаємо себе як ми ідемо за Хрестом? З ревністю і любовю? Чи відволікаємся земними турботами?Такий шлях є небезпечним. Той хто сьогодні віддаляється від Господа тому завтра загрожує повне відречення. І скільки гірких сліз буде коштувати,скільки шкоди буде пренесено собі та іншим. Але дорогі браття та сестри ми знаємо,що по милості Божі якщо ми з вами почнемо виправляти своє життя і слідувати прикладу які дають нам святі,такі як Апостол Павел коли Господь явився Йому по дорозі в Дамаск і призвав Його до себе,і той став великим ревнителем Християнства.Але ви скажете як це було давно і Сам Господь Явився і призвав Його.Але і в наш час на Русі одним із яскравих прикладів є Блаженна Ксенія Петербурська,яка після смерті свого чоловіка роздала все своє майно і зодягнулася в одяг свого чоловіка пішла за Хрестом.І люди які сьогодні прийшли в цей святий храм ,залишили всі свої турботи,проблеми ,роботу,і прийшли до Бога то Бог ніколи не залишить і в цей Різдвяний піст нам потрібно потрудитися над собою не завтра а вже сьогодні піти за Хрестом і не озиратися назад ,частіше приходити в храм,робити добрі справи і нівякому разі не відкладати наше спасіння на завтра,а молитися.Господь завжди відповість на нашу молитву.Одно тільки уповання на Бога може побудити іти нас в вперед,і по молитвах преподобного Варлаама Печерського нехай Господь допоможе нам іти за Ним у цей не легкий для нашої Церкви час"Не завтра а вже сьогодгі »

Морозюк Тарас

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин