Новости семинарской жизни

11.12.2017. Служение ректора: память иконы Божией Матери «Знамение»

05.12.2017. Богослужение в семинарии на праздник Введение во храм Пресвятой Богородицы

03.12.2017. Неділя 26-а по П'ятидесятниці

22.11.2017. В день свята Собору всіх Небесних сил Єпископ Серафим очолив богослужіння в селі Лосятин

20.11.2017. Неділя 24-та по П'ятидесятниці

10.11.2017. В Почаївській семінарії відсвяткували день пам'яті преп. Іова Почаївського

05.11.2017. Богослужіння в день Казанської ікони Богоматері

30.10.2017. Неділя 21-а по П'ятидесятниці

26.10.2017. В Киеве состоялась конференция: «Духовное и светское образование: история взаимоотношений – современность – перспективы»

24.10.2017. В Почаївській семінарії звершили пам'ять Волинським святим

23.10.2017. Служіння ректора: пам'ять св. ап. Іакова Алфеєва та святих отців VII Вселенського собору

15.10.2017. Богослужіння на Покров Пресвятої Богородиці

09.10.2017. Вихованці 4-го класу ПДС відвідали святині Києва

01.10.2017. Воскресне богослужiння в семiнарiї

30.09.2017. Свято на честь святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії в кафедральному соборі Тернопільської єпархії

27.09.2017. Свято Воздвиження Хреста Господнього в семiнарiї

25.09.2017. Єпископ Серафим очолив воскресне богослужіння

Максимчук Віталій

Проповідь на тему: «Несіння хреста проповідництва ап.Лукою»

Во ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

 «Як Ти послав Мене у світ, так і Я послав їх у світ» (Ін. 17;18)

  Такими словами Господь звертається до Своїх учнів, посилаючи їх на проповідь Спасіння. Проповідуючи Євангеліє всій тварі (Мк. 16;15), Христос дає щей повеління навчити всі народи, без виключення (Мф. 28;19) і сказав, що «Будьте Мені свідками аж до краю землі» (Діян. 1;8). Ці слова Святого письма звернені до нас з вами, сучасних проповідників Слова Божого, та віруючих. Адже називаючи себе християнами ми повинні знати як жити по слову Божому.

 Сьогодні Свята Православна Церква згадує пам'ять святого апостола і євангелиста Луки.Який був ревносним проповідником і ісполнителем Закону Христового. Який всю свою юність провів в пошуках істини. І на кінець він її пізнав в Христі Іісусі, знайшовши радість і спокій своїй душі, про що говорив сам Господь «Приидите ко мне вситруждающиися и обремененнии, и аз упокою вы: (Мф. 11;28), але Христос дав йому значно більшу владу, владу, того, що навіть наступати на всяку силу вражу (Лк. 10;19) та нести Божественне світло всьому світу. Почувши Божественну проповідь Спасителя, Лука з великою радістю сприйняв це насіння Спасіння, яке в його серці знайшло хорошу землю і принесло стократний плід. Тут же Лука від Господа був удостоєний апостольського служіння в числі 70-ти апостолів, отримав настанови та владу від Христа творити чудеса і проповідувати про прихід Царства Божого (Лк. 10;19).Апостол взяв той хрест який вожложив на нього Спаситель і змирившись із всякими труднощами, скорботами і негараздами проповідував Слово Боже. І не завжди ця проповідь була почутою народами,Апостол багато претерпів докорів поругань і не тільки - заради імені Христового.Багато поніс трудів святий Лука в розповсюдженні Слова Божого. Після Вознесіння Господнього, Апостол відправився з проповіддю до Антіохії. Після Антіохії був супутником апостола Павла. Багато потрудився в країнах Африки проповідуючи, в Єгипті, Лівії. По повелінню апостола Павла утверджував церкви в Македонії і навіть в глибокій старості трудився в місіонерських подвигах.

 Особливо апостол потрудився задля того, щоб до нас дійшлоБлаговістя Боже. Він написав Євангеліє, в якому розширено розповів про останню подорож Христа до Єрусалиму (Лк. 9; 51-19, 28), більш детально описав Лука Таємну Вечерю і явлення Воскреслого Спасителя Своїм учням (Лк..28 гл.).І не тільки ап. проповідував,але в першу чергу жив по Євангелії навчаючи нас також так жити і виконувати заповіді.Живучи так Він був удостоєний мученицької крнчини за Імя Христове.

 Браття і сестри.Миповинні трудитися проповідуючи Слово, донясячи до людей Благовістя спасіння, яке нам було відкрите через Спасителя Іісуса Христа. Який зруйнував смерть і явив нам життя через ту проповідь, яка дійшла до нас (2 Тим. 1;10) і ми повинні продовжувати доносити Світло спасіння, яке було приготовано народам (Лк. 2;31).А з чогож починається проповідь?По-перше читання Слова Божого,По-друге життя по Слову.Але давайте запитаємо самі себе чи читаємо ми Слово Боже? Чи насичуємося ним? Чи живемо ним, яким все стоїть (Кол. 2;17).Одного чоловіка запитався духівник, чи ти читаєш Святе Письмо на що той відповів що так, а коли той запитав і що ти прочитав за своє життя , то чоловік відповів, що я відкрив книгу і прочитав там «Блажен муж иже не иде на сонет нечестивых…» і все?, запитав батюшка, на що той відповів, що так, але я стараюся уникати таких нечестивих зібрань, обходити їх, тоді отцеві все стало зрозумілим. Ми будемо у великій безодні, якщо будемо називатися проповідниками і не знаючи про що проповідуємо не читаючи Святого Писання, як говорив Василій Великий. І без читання Святих книг як говорив Златоуст неможливо знати життя, тим більше християнського чи монашеського. Живучи по заповідях і виконуючи їх ми так проповідуємо і доносимо істину Христову невірним і язичеським народам і через це багато людей навертається до істини і отримують спасіння. І при такі проповіді не завжди словом але переважно ділом головне нам знати те, що самі зобов'язані насичуватися Словом, ним володіти, а точніше жити по Заповідях Христа. Трудитися непрестанно в пізнання Євангелія про що нам говорили Святі отці. Святитель Іоанн Злотоус говорив, що великим є діло читання Священного Писання і навіть якщо ти читаючи не розумієш прочитаного то все одно освячуєшся його святістю. А Варсанофій Великий наставляючи, що при читанні Слова Божого, щоб не впасти в самовихваляння і високомудрість помислів, то чого не виконали ділом зі сказаного то говоримо собі в осудження. Тож давайте не лінитися читати Священні книги і жити по заповідях і розпочнемо з цього моменту, положимо собі правило читати главу, зачало, вірш Святого Письма брати його собі за приклад, старатися запамятовувати прочитане і виконувати це і інших навчати, бо коли ми читаємо і інших навчаємо то по слову Семеона Нового Богослова отримуємо особливу нагороду від Бога.

 Отож браття та сестри дивлячись на життя і подвиги апостола Луки, будемо подражити їм, непрестанно трудитися заради Слави нашого Творця і нехай ВсемилостивийПастиреначальникІісус Христос молитвами Святого Славного і ВсехвальногоАпотола і Євангелиста Луки дасть нам пройти це земне життя так, щоб непрестанно славити Пресвяту Трійцю Отця і Сина і Святого Духа в Царстві Слави, чого всім вам бажаю Амінь.

Максимчук Віталій

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин