Новости семинарской жизни

10.11.2017. В Почаївській семінарії відсвяткували день пам'яті преп. Іова Почаївського

05.11.2017. Богослужіння в день Казанської ікони Богоматері

30.10.2017. Неділя 21-а по П'ятидесятниці

26.10.2017. В Киеве состоялась конференция: «Духовное и светское образование: история взаимоотношений – современность – перспективы»

24.10.2017. В Почаївській семінарії звершили пам'ять Волинським святим

23.10.2017. Служіння ректора: пам'ять св. ап. Іакова Алфеєва та святих отців VII Вселенського собору

15.10.2017. Богослужіння на Покров Пресвятої Богородиці

09.10.2017. Вихованці 4-го класу ПДС відвідали святині Києва

01.10.2017. Воскресне богослужiння в семiнарiї

30.09.2017. Свято на честь святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії в кафедральному соборі Тернопільської єпархії

27.09.2017. Свято Воздвиження Хреста Господнього в семiнарiї

25.09.2017. Єпископ Серафим очолив воскресне богослужіння

22.09.2017. Ректор семінарії очолив богослужіння на свято Різдва Пресвятої Богородиці

17.09.2017. Економа Почаївської семінарії привітали з ювілеєм

11.09.2017. День пам'яті преп. Іова Почаївського

09.09.2017. Хресний хід

08.09.2017. День освячення храму

02.09.2017. У Почаївській семінарії був вiдслужений молебень з нагоди початку нового навчального року

Коржевий Арсенiй

Пам'ять Архістратига Божого Михаїла і усіх небесних сил безплотних

Во ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

 В сьогоднішній день дорогі браття та сестри ми з вами вшановуємо Пам'ять Архістратига Божого Михаїла і усіх небесних сил безплотних. Весь світ видимий і невидимий наповнений цими світлими духами. Свт Іоанн Златоуст говорить нам що їх настільки багато, що немає такого слова яке змогло б описати їхню кількість.Вони постійно прославляють Бога і перебувають в повному послушанні Йому. Також по волі Господній вони служать і людям. Одна із головних доброчинностей Ангелів являється всеціле послушання Богу. Деякі з ангелів порушили цю доброчинність і стали на шлях своєї волі і виступили проти Бога. Їх називають злими духами. В покарання за це вони були скинуті в ад. І аж до сьогоднішнього дня добрі ангели боряться зі злими духами і будуть боротися до кінця світу.

 Слово ангел з грецької мови означає вісник або посланик. Перед створенням видимого Всесвіту, Бог створив ангельський світ в якому існує певна ієрархія. Єфрем Сирін говорить що Бог не благоволив щоб вони були в одному чині. У трактаті "Про небесну ієрархію", що приписується Діонісію Ареопагіту, автор налічує три ангельських ієрархії, кожна з яких ділиться на три чини. До першої і вищої ієрархії відносяться серафими, херувими і престоли, до другої - господства, сили і власті, до третьої - начала, архангели і ангели. Вищі чини приєднуються до таїн Божества безпосередньо від Самого Бога, а нижчі чини через посередництво з вищими. Кожен з цих чинів має своє особливе призначення. Херувими та Серафими знаходяться найближче до Бога і служать Йому та людям. Престоли це той чин на якому возсідає Господь і звершує свій суд. Господства наставляють земних правителів, також навчають володіти почуттями і боротися зі страстями. Сили це той чин який творить чудеса. Власті це той чин який має владу приборкувати диявольську силу. Начала це той чин якому поручено керувати Вселенною і стихіями природи. Архангели це небесні вчителі які навчають людей як поводитися в житті, і Ангели це той чин який знаходиться найближче до людей. Над всім воїнством стоїть архангел Михаїл і 8 архангелів. Саме через те що Архангели і Ангели знаходяться найближче до людей ми і вшановуємо їх найбільше. Як говорилось раніше усі ангели мають бездоганне послушання Богу. Саме через послушання і смирення світле Боже воїнство залишилось з Богом. Інша частина ангелів на превеликий жаль проявила повне непослушання Богу і стала ворогуючою до всього доброго і святого. На чолі цього відпавшого воїнства став колишній найсвітліший ангел якого тепер називають Сатаною. Саме непослушання і гордість а також бажання стати як Бог і послужило повним розривом між Богом і Деницею який тепер називається Сатаною і важливо те що він зі своїми темними послідовниками опинились в темряві по власній волі. Кожне розумне створіння чи то ангел чи то людина, наділена від Бога вільною волею, тобто правом вибору між добром і злом. Через постійне зростання в добрі, ангели повинні були дійти до повноти досконалості до уподібнення Всеблагому Богу. Однак, частина з них зробила вибір проти Бога, тим самим визначивши свою долю.

 Диявол будучи наклепником і царем неправди, хоче щоб людина перебувала у послушанні йому а не Богу тим самим ображаючи Бога, і подражаючи дияволу. І як вчить нас свята Церква і святі отці , ми не можемо служити двом господам. Паісій святогорець каже «Людині заплатить той господар, якому вона служить, якщо ти служиш гріху, - каже він - ,то з тобою розплатиться диявол, якщо ти примножуєш чесноти, то тобі заплатить Христос. І чим більше працюєш Христу, тим світліше і радісніше стаєш ».

 Дорогі браття та сестри із самого початку створення світу ми бачимо з вами до чого приводить непослушання Богу. Преподобний Зосіма Верховський каже «Без послушання, навіть якщо б ми були на небі, все одно будем вигнані звідти як злі духи, які не захотіли бути послушними та покірними Богу, через що і були скинуті з неба». Ангели які відступили від Бога, по вченню Церкви тепер ніколи не зможуть повернутися в світлий святий стан і знову перебувати з Богом. Але для нас з вами на превелику радість в цьому житті є можливість виправитись і повернутись до Бога. Господь дав нам всі засоби для цього, але для того щоб їх використовувати потрібно проявити послушання. «Диявол боїться послушання тому, що воно є подражанням Іісусу Христу» каже Св. Ефрем Катунакський. Ми повинні слухати що говорить нам Іісус Христос через Священне Писання в якому є вказівки на всі таїнства які преподає нам Церква. Також в Священному Писанні є вказівки на те як потрібно жити і що потрібно робити для того щоб унаслідувати Царство Небесне.

 Дорогі браття та сестри будемо ж просити архангела Михаїла з усім небесним воїнством, а також свого ангела хранителя, щоб вони домагали нам укріпитися в послушанні Богу, щоб ми завжди стояли на стороні добра, і сподобились разом зі святими ангелами бачити Господа і славити Його пречисте ім'я Отця і Сина і Св. Духа. Амінь .

Коржевий Арсенiй

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин