Новости семинарской жизни

26.10.2016. Преподаватели и студенты семинарии приняли участие в конференции: «Духовное и светское образование»

23.10.2016. В Почаївській семінарії звершили пам'ять Собору Волинським святим

21.10.2016. В Почаевской семинарии состоялась встреча с cхиархимандритом Гавриилом (Бунге)

15.10.2016. На свято Покрови Божої Матері в Почаївській семінарії відслужили святкову літургію

01.10.2016. Лекция на тему: «Новые вызовы информационного общества»

21.09.2016. На свято Різдва Пресвятої Богородиці в семінарії відслужили святкову літургію

10.09.2016. Ректор семинарии принял участие в праздновании памяти преп. Иова в Почаевской Лавре

08.09.2016. В Почаевской семинарии состоялись торжества по случаю 10-летия основания семинарского храма

04.09.2016. Єпископ Серафим звершив ієрейську хіротонію

01.09.2016. В Почаївській духовній семінарії розпочався новий навчальний рік

29.08.2016. В день Успіння Божої Матері в Почаївській семінарії відслужили молебень для дітей

23.08.2016. В Почаївській духовної семінарії проходять вступні іспити

Сребролюбіє і як нам з ним боротись?

Во ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

 В сьогоднішньому євангельському читанні ми чули про те, як Господь встановив таїнство Євхаристії, а також про те, як апостол Іуда зрадив Господа. Страшно і подумати, що той хто, ходив за Господом довгий час, зраджує свого Спасителя. Сам Господь предсказав, що один із апостолів зрадить Його: «Аминь глаголю вам, яко един от вас предаст Мя, ядый со Мною» (Мк. 14:18). Одинадцять апостолів після Причастя просвітились, а злочестивий Іуда помрачився, тому що прийняв Божественні Тайни із скверною совістю. Він надіявся, що Христос стане царем всього світу, і тоді Іуда буде мати доступ до скарбів. Але коли Господь предсказав про Свої страждання і хресну смерть, тоді Іуда зрозумів, що марно чекає збагачення. Після цього він робить жахливий вчинок, - стає зрадником. Із цього ми бачимо, яка жахлива страсть сребролюбія і до чого вона приводить.

 Що ж таке, дорогі браття і сестри, сребролюбіє і як нам з ним боротись? Як пише преподобний Іоанн Лєствічнік: сребролюбіє – це втрата надії на Бога. Апостол Павел сребролюбіє називає таємним ідолопоклонством (Кол. 3:5). До цієї страсті відносяться такі гріхи як: скупість, жадність, любов до різних речей, немилосердя та інше. Також апостол Павел говорить, що сребролюбіє – це корінь всього зла (1Тим. 6:10). Багато хто через сребролюбіє не тільки відпав від благочестивого життя, але і погрішив у вірі, та загинув для вічного життя. Якщо кимось обладає ця страсть, то нечистий дух вже не боре таку людину якоюсь іншою страстю, тому що сребролюбія достатньо для його погибелі. Підтвердження цих слів ми ясно бачимо у сьогоднішньому Євангелії. Святі отці говорять, що сребролюбіє починається під виглядом роздавання милостині, а закінчується ненавистю до бідних. Коли ми роздаємо милостиню, - то маємо робити це цілком безкорисно, і по можливості, таємно. Але часто сребролюбіє дає милостиню заради того, щоб люди говорили про нього добре та заради тщеславія. Якщо ми не можемо допомогти матеріально, то можемо помолитися за нужденного, утішити добрим словом. Творити добрі справи потрібно з радістю, так як робив це Іов Многострадальний. Він не має сліду сребролюбія у своєму серці, тому що залишився усього, перебував у благодарності Богу і не засмучувався.

 Щоб побороти цю страсть, потрібно пам'ятати про вічність, куди ми не зможемо забрати нічого, крім наших добрих справ. Велику користь для душі приносить часта ісповідь у своїх гріхах та аналіз прожитого дня. Давайте подумаємо, чи не знаходимось ми біля деяких людей заради вигоди, називаючись їхніми друзями, адже це дуже небезпечно. Якщо ми будемо благо дарити Господа за все, то ніколи не залишимось голодні. Для того, щоб побороти страсть сребролюбія, монахи дають обітницю нестяжанія. Так як нестяжаніє – це задоволення себе тільки необхідним, милосердя до бідних, упованіє на Промисл Божий, ненависть до розкоші та комфорту. Часто люди збирають гроші і кажуть, що вони роблять це для того, щоб допомогти бідним, але насправді вони обманюють самі себе.

 А тому-то, дорогі браття і сестри постараємось не приліплятись до земних благ, щоб не впасти в страсть сребролюбія, і тоді Господь буде нам подавати все необхідне для нашого життя, і тоді ми будемо мати надію на милість Божу в день Страшного суда. Амінь.

Трофимлюк Михаїл

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин