Новости семинарской жизни

19.01.2017. В праздник Богоявления епископ Шумский Серафим совершил праздничное богослужение и великое освящение воды

15.01.2017. Почаевская духовная семинария поздравила ректора с днем небесного покровителя

14.01.2017. На свято Обрізання Господнє єпископ Серафім взяв участь у богослужінні в Почаївській лаврі

10.01.2017. Соборна літургія в кафедральному соборі м. Тернополя

07.01.2017. Рождественское богослужение в семинарии

02.01.2017. В день памяти преподобного Амфилохия состоялся ежегодный съезд молодежи

01.01.2017. Почаевская семинария отпраздновала день памяти преп. Амфилохия Почаевского

26.10.2016. Преподаватели и студенты семинарии приняли участие в конференции: «Духовное и светское образование»

23.10.2016. В Почаївській семінарії звершили пам'ять Собору Волинським святим

21.10.2016. В Почаевской семинарии состоялась встреча с cхиархимандритом Гавриилом (Бунге)

Пелешок Володимир

Проповідь: Що ж таке справжня християнська любов?

Во ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

 «Заповeдь новую даю вам, да любите друг друга, как Я взлюбил вас» сказав Господь своїм учням. Що ж таке справжня християнська любов? Як нам навчитись такої любові?

  Першим прикладом безмежної любові до ближнього являється Бог. «Так розлюби Бог мир, чтоотдалСынаСвоего Єдинородного дабы всякий верующий в Него не погибноимелжизнь весную». В наш час можливо, що і немає таких людей, які б старалися втілити в своє життя ось цю найважливішу заповідь про любов, яка по словах ап. Павла «вся покрывает, вся терпит» і без якої неможливо пізнати Бога, який є любов. І. Богослов говорить «ктоговорит, я люблю Бога, а брата свого ненавидит, тотлжец, ибо не любящий брата своегокотороговидит, какможет любить Бога, которого не видит?»

 Отож браття та сестри, ми бачимо, що неможливо любити Бога, а ближнього ненавидіти. Але не маючи любові, неможливо і пізнати Бога, а значить і спастись. Щоб полюбити Бога, потрібно спочатку проявити любов до його творіння наших ближніх. Досягнути такої любові не просто, але якщо почати з маленького, роблячи діла любові та милосердя ми зможемо стати краще.

 Перше, до чого ми повинні себе привчити – це прощення образ. Прп. С. Саровський з цього приводу говорить: «обидчиков ваших прощайте, дажееслисердцепротивитсяэтому». Прощати потрібно кожному, не дивлячись на образу. Тому, що все це надсилається нам від Господа, для того, щоб зазнаючи образи ми ставали краще. Від цього і залежить прощення наших гріхів.

 Дальше браття та сестри, наступною сходинкою прояву нашої любові – є милостиня. Творячи милостиню жебракам і нужденним, ми з вами не просто проявляємо свою любов, але і збираємо собі скарб на небесах. У Св. Євангелії говориться, що на страшному суді Господь поставить праведників праворуч, а грішників ліворуч. І скаже праведникам – «приидитеблагословенииОтцаМоего и унаслідуйте Царство уготованное вам от сложения мира, потому-чтожаждал Я и вынапоилиМеня, алкал Я и вы накормили Меня, былнаг и выоделиМеня, былболен, в темнице и выпосетилиМеня. Тоді праведники спитають:Господи, когда мы видели Тебя больним, нагим или нуждающимся и помогли Тебе? Тогда Он ответит им: все, что вы сделали меньшим братьям Моим, то вы сделали и Мне». А грішникам скаже: «идите от Меня проклятые в огонь вечный, уготованный дьяволу и ангелом его. Потому что алкал Я, и вы не накормили Меня, жаждал, и вы не напоили Меня, был болен, в темнице, и вы не послужили Мне. Тогда и грешники спросят: Господи, когда мы выдели Тебя алчущим или жаждущим, больным, в темнице и не послужили Тебе? Тогда и им скажет Господь: то, что вы не сделали меньшим братьям Моим, то вы не сделали и Мне».

 Дорогі браття та сестри, ми з вами бачимо, яка жахлива доля чекає тих людей, які не творили милостиню і не допомагали один одному. А тепер давайте згадаємо, як часто ми з вами творимо милостиню, або відвідуємо хворих людей щоб підтримати їх хоча б морально? У наш нелегкий час всі потребують підтримки, але на жаль, рік за роком, день за днем все більше і більше бідніє любов, а де немає любові – там немає і Господа. Св. Отці кажуть: «поспішайте робити добро, тому, що часу мало». І дійсно, наше життя дуже коротке, тому нам треба докласти максимум зусиль у виконанні заповіді любові.

 Тому, ми з вами від чистого серця будемо старатись давати милостиню, допомагати нужденним, прощати наших кривдників, то безсумнівно сподобимося почути від Господа слова: «приидите благословеные Отца Моего и унаследуйте Царство уготованое вам от сотворения мира». Амінь!

Пелешок Володимир

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин