Новости семинарской жизни

26.10.2016. Преподаватели и студенты семинарии приняли участие в конференции: «Духовное и светское образование»

23.10.2016. В Почаївській семінарії звершили пам'ять Собору Волинським святим

21.10.2016. В Почаевской семинарии состоялась встреча с cхиархимандритом Гавриилом (Бунге)

15.10.2016. На свято Покрови Божої Матері в Почаївській семінарії відслужили святкову літургію

01.10.2016. Лекция на тему: «Новые вызовы информационного общества»

21.09.2016. На свято Різдва Пресвятої Богородиці в семінарії відслужили святкову літургію

10.09.2016. Ректор семинарии принял участие в праздновании памяти преп. Иова в Почаевской Лавре

08.09.2016. В Почаевской семинарии состоялись торжества по случаю 10-летия основания семинарского храма

04.09.2016. Єпископ Серафим звершив ієрейську хіротонію

01.09.2016. В Почаївській духовній семінарії розпочався новий навчальний рік

29.08.2016. В день Успіння Божої Матері в Почаївській семінарії відслужили молебень для дітей

23.08.2016. В Почаївській духовної семінарії проходять вступні іспити

20.08.2016. На свято Преображення Господа нашого Іісуса Христа єпископ Серафим звершив літургію в м.Шумську

05.08.2016. В день пам'яті Почаївської ікони Богоматері єпископ Серафим звершив літургію в Успенському соборі

01.08.2016. Ректора семінарії, єпископа Серафима, привітали з днем Ангела

04.07.2016. B неделю Всех святых епископ Серафим совершил Божественную литургию

20.06.2016. Єпископ Серафим звершив святкове богослужіння в день Святої Трійці в семінарії

Cвято Іверської ікони Божої Матері

Во ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

 «Радуйся благая Вратарнице двери райские нам отверзающая» Браття і сестри ми з вами знаємо, що немає такої біди чи нещастя від якого не позбавила би Матір Божа коли звертались до Неї з вірою і усеїдною молитвою. Предстательством і заступництвом Її зцілювались люди, які страждали невиліковними хвороби. Її предстательством припинялись: пожари, голод, війни. Багато і інших прикладів і заступництва знають православні християни. Але, що саме важливе всього – Вона неодноразово відвертала гнів Божий на грішників, вразумляла їх, і допомагала їм навернутися від заблудження на шлях покаяння і виправлення життя.

Йдучи дорогою життя перед нами як би закриті двері. Закриті врата Царства Небесного, і все через гріх, який переважає над ділами. Для нас з вами мабуть і не було б і надії увійти в цей небесний Єрусалим, як би у цих воріт не стояла наша Вратарниця.

 Сьогодні свято Іверської ікони Божої Матері. Ця ікона знаходилась в однієї вдови в Нікеї. В період іконоборчиства жінка, щоб зберегти ікону від поруганьєретиків, зі слізною молитвою і глибокою вірою принесла Її на берег моря і пустила по хвилях. Яке було здивування і радість коли ікона не тонула, а почала віддалятися від берега. Довгі роки ікона знаходилась невідомо де, але одного разу в небесному світлі приблизилась по морю до Афонської гори. Іноки з благоговінням прийняли «Небесний Дар», принесли ікону в храм і поставили в олтарі. Але на другий день Її знайшли над ворітьми обителі. Її кожен день заносили в олтар, але Вона поверталась на те місце яке вибрала Сама. На кінець Матір Божа у видінні сказала одному іноку, що не хоче щоб Її оберігали, Вона Сама їх буде оберігати в цьому віці і в майбутньому. Ікону так і назвали – Вратарниця.

 Зараз ми переживаємо підготовчі дні до Великого Посту. В ці дні ми повинні просити прощення та прощати рідних та знайомих. Період Великого Посту – це Дар Божий. І нам необхідно користуватися цим даром, щоб принести достойні плоди покаяння і святості. Без яких неможливо наслідувати Царства Небесного. Господь наш Іісус Христос говорить такі слова: «Без мене не можете творити ничесоже»(Ін.15:5). Дійсно без Бога ми не можемо нічого зробити, але і без нас,без нашої згоди та бажання Господь не може нас спасти. Усвідомлюючи це Свята Церква в дні Великого Посту звершує сугубі молитви просячи Господа укріпити наші сили і підштовхнути до покаяння. Покаяння, говорять святі Отці – це врачування душі і тіла, це можливість принести Богові добрі плоди.

 Тож, давайте, дорогі браття і сестри, в ці особливі дні з вірою просити Матір Божу Всеблагую Вратарницю: «Милосердия двери отверзи нам…». Вона відкриє нам спасительні двері покаяння і відкриє нам «Небесні Врата» раю де ми, по милості Божій сподобимсявічної радості зі всіма святими. Амінь!

Залiзницький Вадим

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин