Батюк Владіслав

Проповідь на тему: Похвала Пресвятої Бородиці

Во ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

 «Отныне будут ублажать мя вси роды».Ці слова Божої Матері ми чуємо за кожним вечірнім Богослужінням. В цих словах закладений досить глибокий сенс.

  І цікаво,ніщо природне не могло утвердити Її в надії, що про неї не тільки дізнаються, але будуть прославляти всі роди.Ніщо земне не могло сподвигнути Її на подібне пророцтво! Сам Дух Божий просвітив Їїрозум,відкрив Їїсерце і підштовхнув уста сказати це пророцтво.

  І це братя та сестри свідчить про чистоту серця Пресвятої Богородиці,яку Вона стяжала виконуючи заповіді Божі.Святитель Інокентій Херсонський висвітлює декілька основних чеснот,котрими прикрашалася Божа Матір живучи на землі.

  По-перше говорить святитель:Божій Матері була властива чеснота і разом основа всіх чеснот,а саме відданість в волю Божу.Необхідна для людини добродєтєль постійно переповнювала собою душу і все життя Богородиці.Цю чесноту Вона отримала з допомогою смирення та глибокої віри.

 По- друге в житті Пресвятої Діви ми бачимо чистоту серця та душі, свідченням цього є обіт дівства, в якому Вона прожила все життя. Про що свідчить Святе Писання: «Как будет сие, когда мужа не знаю?». Ця обітниця є проявом того, що Її серце було переповнено любовёю до Творця, котру їй прививали батьки, а пізніше священнослужителі в храмі. І скажемо ще про мужнє та терпеливе перенесення скорбот та спокус, Пресвята Діва Марія, після Сина Свого і Бога, є перший і найвищий приклад цієї добродетєлі, адже яку скорботу Вона витерпіла бачачи Свого Сина розіп'ятим на Хресті. Це вона могла перенести за допомогою Благодаті Божої котру Вона стяжала молитвою і твердою вірою в промисел Божий. Тому браття та сестри, ублажаючи Божу Матір, і просячи Її милості, необхідно добре подумати, чи достойні ми прославляти Її, чи достойні Її любові, адже ми своїми злими вчинками не прославляяємо Царицю Небесну, а навпаки засмучуємо і завдаємо прикрощів, але коли почнемо каятися і виправляти своє життя, то Божа Матір почує наші молитви. Яск равим прикладом цього є минуле століття, коли пришла безбожна влада, то почала насаджувати атеїзм і закривати храми, священників та мирян гнали. Багато людей підкорилися цій владі і плодом цього стало те, що поступово почали забувати про молитву до Бого Та Пресвятої Богородиці, і тому Господь попустив статися великому лиху,а саме Великій Вітчизняній війні. І ось коли в 1942 році німці підступили до столиці Радянського союзу, народ практично втратив надію на спасіння і перед обличчям такої небезпеки люди згадали про молитву, згадали про заступництво Богородиці, відразу було організовано коло столиці с Казанською Іконою Божої Матері і ця молитва була почута, ворог був розбитий, а хід війни кардинально змінився.

  А в наші дні браття та сестри хоча нам ніхто не забороняє вшановувати Богородицю,однак спокуси,які устрояє ворог роду людського щоб уловити душі людей наскільки сильний,що вони часто переборюють благочестиві бажання і людина потопає в беззаконні гріха.Молиться не Богу,а мамоні,наслідує життя не Пресвятої Богородиці,а так званних героїнь кінофільмів,які заполонили життя сучасних людей і нажаль православних християн,тому пустиння гріха,яка не дає радості сповнює життя різних тривог та небезпек.Але це може бути подоланим милістю Божою через повернення в лоно церковне і поверненням до молитовного вшанування Богородиці і тоді коли ми почнемо щиро молитися і призивати на допомогу Пресвяту Богородицю і в нас в житті відбудеться чудо переродження і як ті люди в 45-му році відчули радість перемоги над видимим ворогом так і ми відчуємо радість духовної перемоги над невидимим ворогом в Світлому Христовому Воскресінні.Амінь.

Ієрей Владислав Батюк

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин