Новости семинарской жизни

26.10.2016. Преподаватели и студенты семинарии приняли участие в конференции: «Духовное и светское образование»

23.10.2016. В Почаївській семінарії звершили пам'ять Собору Волинським святим

21.10.2016. В Почаевской семинарии состоялась встреча с cхиархимандритом Гавриилом (Бунге)

15.10.2016. На свято Покрови Божої Матері в Почаївській семінарії відслужили святкову літургію

01.10.2016. Лекция на тему: «Новые вызовы информационного общества»

21.09.2016. На свято Різдва Пресвятої Богородиці в семінарії відслужили святкову літургію

10.09.2016. Ректор семинарии принял участие в праздновании памяти преп. Иова в Почаевской Лавре

08.09.2016. В Почаевской семинарии состоялись торжества по случаю 10-летия основания семинарского храма

04.09.2016. Єпископ Серафим звершив ієрейську хіротонію

01.09.2016. В Почаївській духовній семінарії розпочався новий навчальний рік

29.08.2016. В день Успіння Божої Матері в Почаївській семінарії відслужили молебень для дітей

23.08.2016. В Почаївській духовної семінарії проходять вступні іспити

20.08.2016. На свято Преображення Господа нашого Іісуса Христа єпископ Серафим звершив літургію в м.Шумську

05.08.2016. В день пам'яті Почаївської ікони Богоматері єпископ Серафим звершив літургію в Успенському соборі

01.08.2016. Ректора семінарії, єпископа Серафима, привітали з днем Ангела

04.07.2016. B неделю Всех святых епископ Серафим совершил Божественную литургию

20.06.2016. Єпископ Серафим звершив святкове богослужіння в день Святої Трійці в семінарії

Горінецьий Юрiй

Проповідь на тему: «Євхаристія – центр християнського життя!»

Во ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

 Милістю Божою, дорогі браття та сестри, проходить п'ята седмиця Великого посту. І радіє душа, коли в ці дні Святої Чотиридесятниці в храм ходить багато людей. Але не кожен знає, і навіть не розуміє, чому він сюди ходить. Одні говорять, що так робили їхні предки, одні – що це благочестива традиція, а одні кажуть, що цього потребує їхня душа. Але найголовніше і найцінніше що ми можемо отримати в Церкві, це єднання з Богом в таїнстві Святої Євхаристії, де ми під видом хліба і вина причащаємось Істинного Тіла і Крові Іісуса Христа.

 Євхаристія є головним таїнством нашої Святої Православної Церкви. Заради цього таїнства будуються храми, шиються облачення, пишуться церковні піснеспіви. Воно необхідне кожному християнину, оскільки воно є для віруючого істинною духовною їжею і джерелом вічного блаженства. Сам Спаситель запевняє нас в цьому: «Аще не снесте Плоти Сына Человеческого, не пиете Крови Его, живота не имате в себе».Усвідомлюючи важливість і користь таїнства Причастя, ми повинні приступати до нього якомога частіше, тому що більш близького з'єднання з Христом не існує.

 Старець Парфеній Київський, охоплений істинною любов'ю до Христа, протягом багатьох років повторював про себе молитву: «Господи Іісусе, живи в мені, і мені дай жити в Тобі». І одного разу, виголошуючи цю молитву, старець почув тихий ніжний голос: «Ядый Мою Плоть, и пияй Мою Кровь, во Мне пребывает, и Аз в нем». Старець Парфеній просив найвеличнішого блага для людини – з'єднання з Богом. І Господь, відповідаючи на його молитву, підтвердив Своє євангельське обітовання, про те, що таке з'єднання можливе тільки через Причастя. В цьому фактично і заключається головна ціль нашої участі в Євхаристії: прийняти в себе Христа, з'єднатись з Христом і сподобитись життя во Христі.

 Святитель Григорій Богослов роздумуючи про Святу Євхаристію каже:«Священне Тіло Христове, коли достойно приймається для немічних являється втіхою, хворих зцілює, від біди оберігає, а здорових звеселяє, через Святе Причастя ми стаємо в скорботах більш терпеливими, у любові більш гарячими, у знаннях більш розсудливими і в роботі більш швидкими». Святе Причастя входить в кожну найменшу клітину нашого тіла, яку воно освячує, оновлює і зцілює і про це ми з вами читаємо в молитві: «Паче пройди во уды моя, во вся составы, во утробу, в сердце, попали терние всех моих согрешений, душу очисти, освяти помышления, уставы утверди с костьми вкупе, чуств просвети простую пьятерицу». Але щоб достойно причаститись, потрібно і добре підготуватись: піст, молитва, самообмеження, примирення з ближніми являється основою нашого говіння. Але нажаль бувають випадки коли люди приступають до Святої Чаші без віри і неусвідомлюючи що приймають в себе Самого Христа. Ось один такий випадок з життя Святого Григорія Двоєслова. Одного разу благочесива жінка спекла просфор і принесла на Святу Літургію у храм, ці просфори вона передала для Святого Причастя у вівтар. На наступний день владика Григорій, звершував Божественну Літургію і причащав народ Божий, підійшла до Причастя і ця жінка, яка спекла вчора ці просфори, і ось коли владикастав говорити слова: «Причащається раба Божа, Пречистих Тіла і Крові Господа і Бога і Спаса нашого Іісуса Христа», вона засміялась, владика затримав Святі Дари, і запитав чому вона так поступила, але жінка сказала: «владико, мені не віриться, що те, що я вчора спекла своїми руками,ти сьогодні називаєш Тілом Господнім», злякався архієрей і сказав: «Господи допоможи!» У відповідь на цю молитву Господь показує чудо, Пречисті Дари під виглядом хліба і вина, стали видимі для усіх присутніх у храмі під виглядом людської плоті і крові. Злякалась бідолашна жінка, впала на коліна, розплакалась, злякався і весь благочестивий народ, що стояв у храмі. Владика знову помолився і Святі Дари прийняли звичайний вигляд хліба і вина. По вказівці владики Григорія, ця жінка у цей же час підійшла до священника, слізно розкаялась, і на цій же Літургії від святителя Григорія причастилась Пречистих Таїн.

 Дорогі браття та сестри, цей приклад впершу чергу повинен нас навчити, з якою вірою, з яким страхом і трепетом ми повинні приступати до Святої Чаші. Ми повинні відкинути все земне, все що нас оточує, адже перед нами стоїть Сам Христос, стоїть наш Ангел Хранитель, ми з вами знаходимось якби на Страшному Суді, де вирішується наша участь у вічності. Або ми причастимося у життя вічне, або у вічне осудження.

 І в сьогоднішній день, дорогі браття та сестри, заради Господа нашого Іісуса Христа, Який пролив Свою Кров за нас, заради нашого спасіння, якого всі ми бажаємо, заради Царства Небесного, постараємось прикласти всі зусилля і ревність нашу, щоб говіння не було марне, щоб отримати духовну користь, постараємось щиросердечно покаятись і достойним образом причаститись Святого Тіла і Крові Христових. Амінь.

Горінецьий Юрiй

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин