Новости семинарской жизни

26.10.2016. Преподаватели и студенты семинарии приняли участие в конференции: «Духовное и светское образование»

23.10.2016. В Почаївській семінарії звершили пам'ять Собору Волинським святим

21.10.2016. В Почаевской семинарии состоялась встреча с cхиархимандритом Гавриилом (Бунге)

15.10.2016. На свято Покрови Божої Матері в Почаївській семінарії відслужили святкову літургію

01.10.2016. Лекция на тему: «Новые вызовы информационного общества»

21.09.2016. На свято Різдва Пресвятої Богородиці в семінарії відслужили святкову літургію

10.09.2016. Ректор семинарии принял участие в праздновании памяти преп. Иова в Почаевской Лавре

08.09.2016. В Почаевской семинарии состоялись торжества по случаю 10-летия основания семинарского храма

04.09.2016. Єпископ Серафим звершив ієрейську хіротонію

01.09.2016. В Почаївській духовній семінарії розпочався новий навчальний рік

29.08.2016. В день Успіння Божої Матері в Почаївській семінарії відслужили молебень для дітей

23.08.2016. В Почаївській духовної семінарії проходять вступні іспити

Проповідь на тему: Униніє – це гріх

Во ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

 «Господи и Владыко живота моего, дух уныния не даждь ми!». Цими словами в Великий піст, коли Церква призиває нас до особливого подвигу, ми просимо Господа ізбавити нас від одного із гріхів, який переслідує людину – унинія.

 Що ж таке униніє? Прп. Іоанн Лєствічнік говорить, що униніє це розслаблення душі, знесилення розуму… Із всіх восьми ватажків злоби дух унинія є найважчим. Ця хвороба при своєму посиленні і довго тривалості може стати дуже небезпечною і доводити до відчаю і смерті. Тому святі мужі нічого так не боялися, як унинія, і при першій появі цього ворога, спішили прийняти всі міри, щоб позбутися його.

 Потрібно пам'ятати, що соблазн завжди прикривається правдоподібністю. І униніє також може базуватися на якихось наших невдачах, пороках, і як би говорить нам: «Все марно, в тебе нічого не вдасться. Ти ж дійсно нічого не можеш зробити. Не вмієш уважно молитись, не можеш перемогти гнів, лінишся». Ми прислухаємося до цього злого помислу і підкоряємося унинію.

 Звідки ж воно береться? Люди невіруючі, внаслідок духовної порожнечі знаходяться в стані важкого унинія. Це гнітить людину і вона намагається заглушити цей стан – або випивкою, або розвагами. А натомість приводить себе в ще гірший стан, бо суєтні задоволення і радості земні ніколи не заповнять пустоти сердечної.

 Але і у віруючої людини буває униніє. Буває від боротьби з невидимим ворогом. І людина знаходиться як би в тумані – не знає що робити, куди іти… Також униніє може з'являтися і від різних печальних випадків в житті, наприклад, смерті дорогої людини, від частих роздумів про неправду в світі, від хворобливого стану тіла…

 Буває, що униніє проявляється лінивістю, коли не хочеться ходити в храм, не хочеться молитися, читати Священне Писання і взагалі трудитися над своєю душею.

 Часто униніє приходить до нас навіть не в момент подолання важких життєвих обставин, а під час відносного благополуччя (Досить згадати розповіді людей, які жили в часи після Великої Вітчизняної війни – було важко, але унинія у них не спостерігалося).

 Як же нам боротися з цим гріхом? В першу чергу треба заставляти себе молитися, звертатися до Бога за допомогою в скрутній ситуації. А в Великий піст ми часто використовуємо молитву святого Єфрема Сіріна. Ця молитва, разом з поклонами, довгими великопосними службами і постом є засобом, яким лікується ця страсть. Велике значення має і піст – з ослабленням тіла ослабляються наші страсті і проявляються приховані немочі, з якими потрібно боротися.

 Тому, дорогі браття і сестри, в цей благоприємний великопосний період будемо старатись поститись, як учить нас Свята Церква; частіше відвідувати богослужіння, приступати до Святих Таїнств Церкви, де людина може зняти з себе важкість гріхів через сповідь і укріпитись, приймаючи в Євхаристії Тіло і Кров Господа. Виключимо ті засоби масової інформації, які приводять до унинія; включимо молитву Єфрема Сіріна в ранішні та вечірні молитви. І, по милості Божій, дух унинія не заволодіє нашими серцями!Амінь.

Панасюк Сергiй

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин