Новости семинарской жизни

19.01.2017. В праздник Богоявления епископ Шумский Серафим совершил праздничное богослужение и великое освящение воды

15.01.2017. Почаевская духовная семинария поздравила ректора с днем небесного покровителя

14.01.2017. На свято Обрізання Господнє єпископ Серафім взяв участь у богослужінні в Почаївській лаврі

10.01.2017. Соборна літургія в кафедральному соборі м. Тернополя

07.01.2017. Рождественское богослужение в семинарии

02.01.2017. В день памяти преподобного Амфилохия состоялся ежегодный съезд молодежи

01.01.2017. Почаевская семинария отпраздновала день памяти преп. Амфилохия Почаевского

26.10.2016. Преподаватели и студенты семинарии приняли участие в конференции: «Духовное и светское образование»

23.10.2016. В Почаївській семінарії звершили пам'ять Собору Волинським святим

21.10.2016. В Почаевской семинарии состоялась встреча с cхиархимандритом Гавриилом (Бунге)

Проповідь на тему: «Молитва як найбільший прояв любові до ближнього»

Во ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

 Апостол Іоанн Богослов пише: "Хто говорить: я люблю Бога, а брата свогоненавидить, той каже неправду,боякщо не любить брата свого, якогобачить, як можелюбити Бога, якого не бачить"? І ми маємо від Господа таку заповідь, щоб той, хто любить Бога любив і брата свого.

 Найбільшим проявом любові до людини є молитва за неї. Господь заповідав любити навіть ворогів і молитися за них.

 Чому-ж молитва є найбільшим проявом любові? Молитва за ближнього - це допомога для нас самих, оскільки завдяки їй в нас зростає любов, але в першу чергу вона є допомогою для того, за кого ми молимось.Молитва за ближніх для нас - це не просто одне з можливих проявів любові, але наш обов'язок. Адже любов до ближнього - це заповідь Господня. А ще тому, що молитва за інших - це вищий прояв любові, це духовна милостиня. Є милостиня тілесна, але духовна - незрівнянно вище настільки, наскільки і душа вища за тіло. Любов до ближнього - це духовна любов, тому любити потрібно заради Бога, а не для себе самого. "Любов без Бога- це егоїстична любов". Любов може стати неегоїстичною і бути такою, як це задумано Богом через молитву.Любов спонукає нас до молитви, а молитва живить наші: любов, співчуття, жертовність і доброту.

  Джерело любові до ближнього знаходиться в молитві. Якщо ми не молимося за ближніх, не дбаємо про таку молитву, то тим самим відкидаємо можливість якнайкраще виконати заповідь про любов до ближнього. Заповідь про молитву за інших людей міститься в першу чергу в Євангелії. Сам Господь в молитві, яку Він дав Своїм учням заповідає, щоб ми молилися не за себе тільки, але і за інших, адже ми говоримо "Отче наш", а не " мій".

  Будемо молитись просто як дитя і Господь почує нашу молитву, бо Господь наш настільки Милостивий Отець, що ми ні зрозуміти, ні уявити цього не можемо і тільки Дух Святий відкриває нам Його велику любов. Преп. Силуан Афонський каже:"Раніше я думав, що Господь творить дива тільки по молитвах святих, але тепер знаю, що і грішному сотворить Господь диво, як тільки змириться душа його". Наглядний приклад цього ми бачимо з розповіді преп. Серафима Саровського в книзі "Про ціль християнського життя": Одна блудниця, християнка по хрещеннюзустрілась з жінкою – язичницею, яка побивалась через смерть єдиного сина. В страшному горі мати почала благати блудницю, щоб вона помолилась щоб її син воскрес. Знаючи свою недостойність, блудниця жахнулась в душі через таке прохання,але бачучи віру матері і будучи не в силах бачити її горе вона звернулась до Господа: "Не заради мене грішниці, але заради сліз матері, яка дуже скорбить за своїм сином, але яка вірить в Твої милосердя і всемогутність, Боже воскреси її сина. І Господь прийняв її молитву і воскресив сина язичниці. Отже, головне, щоб наша молитва здійснювалася з смиренням,мирно, з надією не на наш особистий успіх, а на милість Божу. Так молитися здатний кожен з нас і до такої молитви треба себе примушувати. Молитва є найкращим засобом для того, щоб возгріти любов в людських серцях. Коли немає в нашому житті молитви за ближнього,тоді наші серця холонуть і в них зменшується чи що найгірше – зникає любов до Творця і Його образу – до людей.

  Буває і так, що плоди наших трудів не видно, до цього теж потрібно бути готовим, тому що в такому випадку результати наших трудів ми можемо дізнатись тільки після закінчення цього земного життя. Так - що ніколи ні за яких обставин не можна говорити, що наша віра, труди і молитви марні, тільки тому, що вони не дають видимих результатів. Навпаки - жодна добра справа, жодне сердечне зітхання не залишиться забутим у Господа, тільки не завжди нам корисно бачити плоди Божого милосердя тут, на землі.

  А Господь бачучи щирі і смиренні молитви,старання людини немічної сподобить по Своїй милості найбільшого Свого дару – Царства Небесного во Христі Іісусі Господі нашому,якому подобає слава,честь і поклоніння нині,повсякчас і в віки – вічні.Амінь.

Строїч Михайло

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин