Новости семинарской жизни

19.01.2017. В праздник Богоявления епископ Шумский Серафим совершил праздничное богослужение и великое освящение воды

15.01.2017. Почаевская духовная семинария поздравила ректора с днем небесного покровителя

14.01.2017. На свято Обрізання Господнє єпископ Серафім взяв участь у богослужінні в Почаївській лаврі

10.01.2017. Соборна літургія в кафедральному соборі м. Тернополя

07.01.2017. Рождественское богослужение в семинарии

02.01.2017. В день памяти преподобного Амфилохия состоялся ежегодный съезд молодежи

01.01.2017. Почаевская семинария отпраздновала день памяти преп. Амфилохия Почаевского

26.10.2016. Преподаватели и студенты семинарии приняли участие в конференции: «Духовное и светское образование»

23.10.2016. В Почаївській семінарії звершили пам'ять Собору Волинським святим

21.10.2016. В Почаевской семинарии состоялась встреча с cхиархимандритом Гавриилом (Бунге)

Волкотруб Денис

Друге Пришестя Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа

Во ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

 В сьогоднішній день ми чули послання апостола Петра, де «Прийде День Господній, як тать уночі»(2Пет. 3:9-10). Тут розповідається про Друге Пришестя Іісуса Христа на землю та загальний Суд і нескінченне Царство Його.

 Що Син Божий Іісус Христос знову прийде на землю, про це ясно сказано у Святому Письмі. Ангели що явилися апостолам на горі Елеонській відразу після Вознесіння Господнього, сказали: «Цей Іісус, Який вознісся від вас до небо, прийде так само, як ви бачили Його, коли він сходив на небо», говорив: «і коли Піду і приготую вам місце, прийду знову і візьму вас до Себе, щоб і ви були там, де Я» (Іоан. 14:3).

 Коли Іісус Христос прийде на Суд- про це не знає, ніхто не тільки з людей, але навіть і ангелів, а знає один тільки Бог (Мф. 24:36). День Суду настане зовсім несподівано і раптово для людей. Як у притчі про десять дів, з яких п'ять було мудрих, а п'ять юродивих. Мудрі взяли світильники і запаслися олією, а не мудрі взяли тільки одні світильники. І коли вони вийшли на зустріч жениху, то від довгого очікування заснули. Коли серед ночі несподівано прийшов жених, то мудрі поповнили свої світильники і пішли за женихом, а не мудрі почали просити у мудрих олії, а ті відповіли, якщо ми дамо вам, тоне вистачить нікому, ідіть і купіть собі. Коли вони купили, і прийшли, то вже двері були закриті, і вони почали стукати, і просити щоб Господь відкрив їм, але у відповідь почули голос: « ідіть, не знаю вас». Жених – це є Сам Спаситель, і через своїх апостолів благословив відкрити деякі ознаки наближення Свого Другого Пришестя. Ознаки ці такі: зменшення віри і любові між людьми і примноження пороків і беззаконня, незвичайні явища у світі, страшні біди й негаразди у житті народів. Він судитиме всіх людей без винятку, як тих, які доживуть до Його Пришестя, так і всіх померлих, які тоді воскреснуть, почувши голос Сина Божого.

 Цей загальний Суд Христовий буде судом нашої совісті. Совість кожної людини відкриває перед усіма не тільки всі справи, які кожен зробив за все своє життя, але і всі сказані слова, таємничі бажання, почуття і думки.

 Одна сім'я не молилась перед їжою, і коли мав прийти до них в гості священник, вони приготували обід. Сівши за стіл, священник чекав коли господарь почне молитву, але той сказав , що вони не моляться. Він сказав, навіщо читати кожен раз одне і теж. Священник відповів, що тоді і вітатись не подрібно кожного разу один до одного.

 Дорогі браття та сестри, Господь судитиме нас не тільки за погані слова і думки. Він хоче від нас і покаяння, і виправлення свого життя. Ось один з прикладів, в одного чоловіка було три друга. Перших двох він любив і поважав, до третього ставився з неповагою. Коли трапилась біда, прийшли посланники, повідомити що він має віддати борг царю 10000 талантів. Немаючи такої суми, чоловік звернувся до першого друга, він сказав: « В мене без тебе багато друзів, зараз іду веселитись з ними, можу тобі дати 2 таланти, а на більше і не чекай». Другий сказав: «Я сам знаходжусь в горі, но можу тебе проводити до царя, більше від мене не чекай». І тільки третій друг, на якого чоловік навіть не сподівався, сказав: «За то мале, що ти мені зробив, я сам піду до царя з тобою, і буду молитися, щоб він не предав в руки ворогів твоїх». Перший друг – це страсть, нічого не дає чоловіку, тільки сорочку на погребіння. Другий – це рідні, тільки можуть провести до могили. А третій друг – це наші добрі справи. І тільки вони стануть ходатаями нашими на Суді.

 Тож будемо робити добрі справи, щоб на Другому Пришесті Владики Христа почути Його блаженний голос: «Прийдите, наследуйте Царство, уготованное вам от сотворения мира. Аминь» (Мф. 25:34).

Волкотруб Денис

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин