Новости семинарской жизни

19.01.2017. В праздник Богоявления епископ Шумский Серафим совершил праздничное богослужение и великое освящение воды

15.01.2017. Почаевская духовная семинария поздравила ректора с днем небесного покровителя

14.01.2017. На свято Обрізання Господнє єпископ Серафім взяв участь у богослужінні в Почаївській лаврі

10.01.2017. Соборна літургія в кафедральному соборі м. Тернополя

07.01.2017. Рождественское богослужение в семинарии

02.01.2017. В день памяти преподобного Амфилохия состоялся ежегодный съезд молодежи

01.01.2017. Почаевская семинария отпраздновала день памяти преп. Амфилохия Почаевского

26.10.2016. Преподаватели и студенты семинарии приняли участие в конференции: «Духовное и светское образование»

23.10.2016. В Почаївській семінарії звершили пам'ять Собору Волинським святим

21.10.2016. В Почаевской семинарии состоялась встреча с cхиархимандритом Гавриилом (Бунге)

Пелешок Володимир

Проповідь в день ікони Божої Матері «Скоропослушниця»

Во ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

 «Радуйся, всєблагая Скоропослушнице, прошенія наша во благо ісполняющая»

 Братя та сестри ми з вами знаємо, що немає такої біди чи несчастя, від якого не позбавила би Матір Божа, коли звертались до Неї з вірою і усеїдною молитвою. Предстательством і заступництвом Її зцілювались люди, які страждали невиліковними хворобами, воскресали померлі, Її предстательством припинялись: пожари, голод, війни. Багато і інших прикладів Її заступництва знають православні християни. Але, що саме важливе всього – Вона неодноразово відвертала праведний гнів Божий на грішників, врозумляла їх і допомагала їм навернутись від заблудження на шлях покаяння і виправлення життя.

 Дорогі во Христі браття і сестри, в сьогоднішній день ми з вамившановуємо празник в честь ікони Божої Матері, називаємої «Скоропослушниця», яка відкриває перед нами світлу надію нашого уповання на предстательство о нас Божої Матері, Її любов до християнського роду—любов не тільки до людей з бездоганним життям, но і до людей грішних, до людей з нечистою совістю. Недаром Свята Церква завжди за богослужінням в своїх молитвах і пісне співах перш за все звертається до Богоматері, знаючи Її неізречене милосердя і любов до людей, навчаючи нас, щоб і ми в своїх скорботах, потребах завжди прибігали під покров своєї Небесної Матері і получали допомогу. Ви знаєте із історії, що наші предки, православні християни, були людьми дуже богобоязливими, вони завжди мали тверду і глибоку віру в Небесне покровительство Богоматері. І Цариця Небесна не залишала їх, посилала завжди допомогу всякому, хто з вірою звертався до Неї. Одного разу в 1664р. на Афоні, в Дохіарському монастирі стався випадок:- трапезник по імені Ніл, проходячи повз ікони Божої Матері, почув від неї слова: «На майбутнє, не приближайся сюди з запаленою лучиною і не копти Мого образа». Ніл відніс ці слова за насмішку когось із братії, і тому не звернув на них уваги, і дальше ходив перед іконою маючи в руках запалений лучин. З часом він знову почув голос від ікони: «Монах, недостойний цього імені! Довго чи тобі так безстидно так коптити Мій образ?» після цих слів трапезник осліп. Ніл дні і ночі молився і плакав перед святою іконою; раптом він почув голос: «Ніл! Почута твоя молитва—ти прощений, і зір знову повернеться до тебе. Коли ти получиш цю милість від Мене, скажи братії, що Я—їх покров і защита їх обителі. Нехай і всі православні християни звертаються до Мене в потребах, і Я не залишу нікого. Всім, з благоговінням до Мене приходящим, Я буду предстательством, а молитви всіх будуть виконані Сином і Богом Моїм ради Мого ходатайствапред Ним, так, що з цього часу ікона Моя буде називатись Скоропослушницею, тому, що швидку буду являти милість і виконання прошеній всіх приходящих до Мене.

 Возлюблені браття і сестри, сьогоднішня розказана подія свідчить перш за все про неізречену любов Матері Божої, про Її торботуі пробуджує нас задати собі питання: чи всі ми браття та сестри, завжди усердно молимось Богоматері? Якщо хтось із нас не молиться Її, чи молиться не від всього серця, то почнемо з сьогоднішнього ж дня звертатись до Неї з усім осердям : тому, що Владичиця є скора Заступниця для всіх християн, прибігаючих з вірою до Її покрову і предстательства, --нікого Вона не цурається, нікого не залишає; щоб сподобитись Її заступництва, потрібна тільки тверда віра в Її силу і смиренна, щира молитва.

 Так будемо молитись пре милосердній цариці Богородиці і неодмінно сподобимося Її покрова і заступництва. Амінь!

Пелешок Володимир

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин