Новости семинарской жизни

19.01.2017. В праздник Богоявления епископ Шумский Серафим совершил праздничное богослужение и великое освящение воды

15.01.2017. Почаевская духовная семинария поздравила ректора с днем небесного покровителя

14.01.2017. На свято Обрізання Господнє єпископ Серафім взяв участь у богослужінні в Почаївській лаврі

10.01.2017. Соборна літургія в кафедральному соборі м. Тернополя

07.01.2017. Рождественское богослужение в семинарии

02.01.2017. В день памяти преподобного Амфилохия состоялся ежегодный съезд молодежи

01.01.2017. Почаевская семинария отпраздновала день памяти преп. Амфилохия Почаевского

26.10.2016. Преподаватели и студенты семинарии приняли участие в конференции: «Духовное и светское образование»

23.10.2016. В Почаївській семінарії звершили пам'ять Собору Волинським святим

21.10.2016. В Почаевской семинарии состоялась встреча с cхиархимандритом Гавриилом (Бунге)

Проповідь на тему: «Важливісь Храмової молитви»

Во ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

 Сьогоднішнє Євангеліє благовіствує нам про чудо зцілення в храмі Христом жінки,яка була скорчена протягом 18 років. Цим Господь знову нагадує нам про необхідність молитись,а особливо молитись молитвою в храмі Божому. Тому-що храм – місце особливої присутності Божої. Христос, як сказано про Нього, в день суботній по Своєму звичаю прийшов помолитись в синагогу. Хоча Він і молився в усамітнених місцях, але приходить і в храм. Не тому, що він має в цьому потребу, а для того, щоб показати нам як ми повинні поступати.

 Син Божий звершує чудо зцілення над немічною жінкою заради її вірності заповіді Божій, її любов до храму, за її смирення,за те, що з таким терпінням протягом такого довгого часу вона приходила туди, де возвіщається Слово Боже, де дається найголовніше для людини.Цей приклад важливий для всіх, хто прагне духовного розвитку.

 Молитва є важливою частиною життя християнина. Можна і потрібно молитися вдома. Проте головне місце, де людина отримує від Бога духовні сили для боротьби з гріхом та укріплення в християнських чеснотах – це храм Божий. Навіть якщо людина дуже зайнята чи немічна вона повинна в міру своїх сил відвідувати Божий храм. І немає значення який цей храм : просторий чи малий, гарний як цей чи простіший, тому – що храм – це частина "неба на землі". Тут невидимо присутні сам Христос, Матір Божа, Святі Небесні Сили Безплотні та всі святі. В храмі всі люди " єдиним серцем та єдиними устами" возносять свої молитви до Господа. А по слову самого Спасителя: " Де двоє чи троє зібрані в Ім'я Моє, там і Я серед них" така молитва має найбільшу благодатну силу. В храмі людина стає учасником благодатних Таінств, встановлених самим Христом. Тут ми вчимося любити Бога, а в Бозі любити і свого ближнього. І як кожна здорово мисляча людина не може забути дім, в якому вона народилась – не будемо і ми забувати частіше смиренно приходити в Дім, де ми народились духовно – храм Божий.

 Таким чином якщо ми будемо узгоджувати своє життя з Божими заповідями та в міру своїх сил частіше будемо відвідувати храм Божий, то Господь бачучи старання людини немічної по Своїй милості удостоює найбільшого Свого дару – Царства Небесного! Якого нехай подобимось всі ми во Христі Іісусі Господі нашому, якому разом з Безначальним Його Отцем і Пресвятим, Благим і Животворящим Його Духом подобає всяка слава, честь і поклоніння нині, повсякчас і в віки – вічні. Амінь!

Строїч Михайло

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин