Новости семинарской жизни

19.01.2017. В праздник Богоявления епископ Шумский Серафим совершил праздничное богослужение и великое освящение воды

15.01.2017. Почаевская духовная семинария поздравила ректора с днем небесного покровителя

14.01.2017. На свято Обрізання Господнє єпископ Серафім взяв участь у богослужінні в Почаївській лаврі

10.01.2017. Соборна літургія в кафедральному соборі м. Тернополя

07.01.2017. Рождественское богослужение в семинарии

02.01.2017. В день памяти преподобного Амфилохия состоялся ежегодный съезд молодежи

01.01.2017. Почаевская семинария отпраздновала день памяти преп. Амфилохия Почаевского

26.10.2016. Преподаватели и студенты семинарии приняли участие в конференции: «Духовное и светское образование»

23.10.2016. В Почаївській семінарії звершили пам'ять Собору Волинським святим

21.10.2016. В Почаевской семинарии состоялась встреча с cхиархимандритом Гавриилом (Бунге)

Шолота Iгор

Проповідь на тему: «Вічні блаженства християнина»

Во ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

 «Ищите прежде Царствия Божия и правды Его, а все остальное приложится вам» - такими словами Священного Писання Господь призиває нас до Себе, призиває розділити з Ним блага Царства Небесного, призиває нас стати сопричасниками Божественної Трапези. Велике блаженство має та людина, яка відкликається на цей призив Божий, велике щастя має той, хто зневажає земне і прагне вічності.

 Сьогодні Св. Православна Церква згадує святих праотців, цих праведників Старого Завіту, які жили по заповідях Божих, і зі смиренням, терпінням і благоговінням чекали на грядущого Месію. Святі праотці жили в тяжкі часи, коли пророки були гонимі, а праведники побивалися камінням. З цього ми бачимо, який великий подвиг був у людей ще в Старому Заповіті. І от коли прийшов Месія Господь наш Іісус Христос, то після свого славного Воскресіння, Він вивів всіх цих праведників з пекла, і помістив в достойне місце їхнього перебування – Рай. Християни не забувають їхнього подвигу, тому що вони, як і ми, служили Істинному Богу і тому Свята Церква постановила святкувати їхню пам`ятьза два тижні до Світлого Христового Рождества.

 В сьогоднішній Євангельській притчі Господь всіх нас призиває до Себе, призиває розділити з Ним цю Божественну Трапезу і показує нам, що земні блага і турботи, це ніщо, в порівнянні з вічною радістю, вічними блаженствами, вічним созірцанням нашого Бога і Творця. Істинне християнське життя – це святе і богоугодне життя, більшість людей, які називають себе християнами, не мають навіть найменшого поняття про християнство, і тому, живуть у щоденній суєті і відкидають запрошення нашого Господа прийти до Нього на святкову вечерю, яка починається вже тут на землі, в Таїнстві Св. Євхаристії. Господь нам дав це спасительне Таїнство, завдяки якому ми все ближче і ближче приходимо до святості. Святість – це ціль кожного християнина, це ключ до Раю, і подобіє Боже, яке було втрачено нашими прабатьками. І от наше завдання – повернути її собі, бо без неї не бачити нам вічних благ.

 Дорогі во Христі браття і сестри! Земне життя – це суцільна суєта, наш святий обов`язок – пройти через неї, пройти з поміччю Божою. Не будемо зациклюватись на цих всіх земних турботах, бо вони не потрібні для нашого спасіння. Постараємося краще подвизатися християнським подвигом, і стяжати святість – цей ключ до Раю. Якщо ми матимемо за ціль святість і Царство Боже, то тоді все наше життя буде прикладом для інших, і ми ніколи нікому не зможемо подати гріховного соблазну. Прп. Серафим Саровський говорить: «Спасися сам, і навколо тебе спасуться тисячі».

 Будемо пам`ятати це все, браття і сестри, і тоді, із званних на вечерю ми перетворимось у вибраних. Тоді все наше життя буде легким, незважаючи на всю суєту і всі турботи, які нас оточують. Поставимо собі за ціль – вічно жити з Христом, і будемо йти до цієї цілі, несучи свій християнський, спасительний хрест. Амінь.

Шолота Iгор

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин