Новости семинарской жизни

26.10.2016. Преподаватели и студенты семинарии приняли участие в конференции: «Духовное и светское образование»

23.10.2016. В Почаївській семінарії звершили пам'ять Собору Волинським святим

21.10.2016. В Почаевской семинарии состоялась встреча с cхиархимандритом Гавриилом (Бунге)

15.10.2016. На свято Покрови Божої Матері в Почаївській семінарії відслужили святкову літургію

01.10.2016. Лекция на тему: «Новые вызовы информационного общества»

21.09.2016. На свято Різдва Пресвятої Богородиці в семінарії відслужили святкову літургію

10.09.2016. Ректор семинарии принял участие в праздновании памяти преп. Иова в Почаевской Лавре

08.09.2016. В Почаевской семинарии состоялись торжества по случаю 10-летия основания семинарского храма

04.09.2016. Єпископ Серафим звершив ієрейську хіротонію

01.09.2016. В Почаївській духовній семінарії розпочався новий навчальний рік

29.08.2016. В день Успіння Божої Матері в Почаївській семінарії відслужили молебень для дітей

23.08.2016. В Почаївській духовної семінарії проходять вступні іспити

Проповідь на день пам'яті муч. Маркіана та Мартірія

Во ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

 В сьогоднішньому Євангелії, ап.Матфей описує посилання Христом своїх учнів на проповідь і розповідае про чудеса котрими були наділені апостоли. В кінці він підводить підсумок цієї події такими словами " Туне приясте, туне дадите"(Мф. 10:8) насамперед ці слова треба віднести не до чудес, а до віри, яка є критерієм всього нашого життя. Віра повинна бути міцною і непохитною, твердою і рішучою,сповнена любові і відданості: такою якою вона була у святих муч. Маркіана та Мартірія пам'ять котрих звершує наша свята Православна Церква.

 Маркіан був чтецем, а Мартірій іподіаконом, і одночасно вони були нотаріями, які займали важливу посаду при Константинопольському Патріарсі Павлі. Пострадали вони в 4 ст. при царюванні імператора Констанция. Патріарх був відправленний в ссилку в Арменію, де його замучили за те, що він не прийняв єресі Аріанства. Вмовляли і Маркіана з Мартірієм прийняти цю єресь даючи за це їм архієрейські кафедри,та великі маєтки. Но святі ні за яких обставин не хотіли відріктись від істинної Христової віри.Тоді святих осудили на смерть.

 Муч. Маркіан та Мартірій з великою радістю йшли на мученеську смерть за сповідання істинної Христової віри. Палачі в їхніх очах бачили велику радість. Коли святі були приведені на місце смертної кари вони попросили трохи часу для молитви, піднявши руки в небо вони просили Господа прийняти їхні душі. Після молитви святі стали на коліна нахилили свої голови під меч і були усічені мечем, за сповідання Христової віри.

 Мученецька кончина святих котрі з великою радістю йшли на смерть пробуджуютьу нас, православних християн думку, чому багато людей бояться смерті?.Вони сприймають це як ,щось болісне ,щось жахливе, після чого настає кінець всьому, і їхня душа йде в нікуди, але вони не усвідомлюють те , що вони втрачають можливість бути ближче з Богом. Адже далі на них чекає суд Божий , від якого неможливо відкупитись і ,який своїм вироком покаже результат всього життя людини.

 Одна з причин,чому деякі люди бояться смерті це те, вони мають дуже сильну прихильність до земного життя . Вони живуть тільки земним, всі їхні бажання заключаються в земному. Про життя вічне вони думають дуже рідко, і дуже мало. Тому люди знаючи ,що з цим усім їм треба розлучитись, приводить їх в дуже великий страх.

 Друга причина боязні смерті- це те ,що вони мають неправильне розуміння про Боже вдосконалення.Говорять:"хто знає який буде Господь по відношенню до мене після смерті". Так неправильно говорити, Господь буде відноситись до нас так ,як ми відносились до нього в земному житті. Сам Господь говорить :..хто любить Мене, слово Моє, і виконує його, того і Батько мій розлюбить(Іоан 14,28)

 Третя причина, заклечається в тому, що люди мають неправильне поняття про підготовку до смерті. Християнин коли тяжко хворіє, повинен кликати до себе священника ,щоб сповідатись йому у своїх гріхах, соборуватись,причащатись Святих Христових Таїн,щоб милістю Божою витримати останній шлях.Таким чином очищаючи свою душу,чистосердечним розкаянням Християнин стяжає в собі ту мужність, перебороти страх смерті. По словам святого Єфрема Сіріна: ми повинні чекати і завжди бути готові покинути земне життя.

 Так от дорогі браття та сестри , ми повинні запитати себе, чи бажаєм ми Царства Божого, бо це Царство є Царством майбутнього віку,життя Майбутнього віку, і щоб його досягнути ми повинні обов'язково переступити поріг смерті. І таким чином , хто бажає прогнати від себе від себе страх серті,треба позбавити себе до прихильності до земного життя і благам, досягнути правильного поняття про Боже вдосконалення, про підготовку до смерті , пам'ятаючи заслуги Христа Його любов і Всемогутність, Амінь!

Гуцул Максим

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин