Новости семинарской жизни

26.10.2016. Преподаватели и студенты семинарии приняли участие в конференции: «Духовное и светское образование»

23.10.2016. В Почаївській семінарії звершили пам'ять Собору Волинським святим

21.10.2016. В Почаевской семинарии состоялась встреча с cхиархимандритом Гавриилом (Бунге)

15.10.2016. На свято Покрови Божої Матері в Почаївській семінарії відслужили святкову літургію

01.10.2016. Лекция на тему: «Новые вызовы информационного общества»

21.09.2016. На свято Різдва Пресвятої Богородиці в семінарії відслужили святкову літургію

10.09.2016. Ректор семинарии принял участие в праздновании памяти преп. Иова в Почаевской Лавре

08.09.2016. В Почаевской семинарии состоялись торжества по случаю 10-летия основания семинарского храма

04.09.2016. Єпископ Серафим звершив ієрейську хіротонію

01.09.2016. В Почаївській духовній семінарії розпочався новий навчальний рік

29.08.2016. В день Успіння Божої Матері в Почаївській семінарії відслужили молебень для дітей

23.08.2016. В Почаївській духовної семінарії проходять вступні іспити

20.08.2016. На свято Преображення Господа нашого Іісуса Христа єпископ Серафим звершив літургію в м.Шумську

05.08.2016. В день пам'яті Почаївської ікони Богоматері єпископ Серафим звершив літургію в Успенському соборі

01.08.2016. Ректора семінарії, єпископа Серафима, привітали з днем Ангела

04.07.2016. B неделю Всех святых епископ Серафим совершил Божественную литургию

20.06.2016. Єпископ Серафим звершив святкове богослужіння в день Святої Трійці в семінарії

Заслуга преп. Нестора Літописця перед Церквою

Во ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

 Звідки ми знаємо історію нашої держави? А саме від святих угодників Божих. Тисячароків минуло з того часу, як наша земля побачиласвітлохристиянськоївіри. Православ'я не тільки дало народовіКиївськоїРусіможливість бути з Христом, але багато в чомузмінило державу і людей. Першим таким здобутком стала писемність. Монахи-літописці, живучи в монастирях, записувалиісторіюнашоїБатьківщини, поклавши, таким чином, початок історичнійнауці в нашійкраїні.

 Першим ізвідомих нам літописців, основоположникомвітчизняноїісторії став преподобний Нестор Літописець. Прийшовшище юнаком в Печерськиймонастир, вінприйняв тут чернечий постриг і, як свідчитьісторія, прожив в ньомумайже сорок років, несучи послух літописця. Самезавдякийого "Повістіминулихліт" ми знаємо "звідкипішлаРуська земля".

 Але не тільки за цевшановуєсьогоднінаша Свята Церква преподобного Нестора. Не лишелітописанням послужив вінРусі, але й своїмподвижництвом, своїмбогоугоднимжиттям в монастирі.

 Відсамоїюності, почувши слова Христа: "якщохтохочейти за Мною, нехай зречеться себе, і візьмехрестсвій, та йде за Мною" (Мф. 16, 24), вінзалишивмарнотусвіту і пішов до тихого прихистку — монастиря, заснованогопреподобнимАнтонієм.

 Тут вінпроводивсправдірівноангельськежиття, у всьомунаслідуючи великих світильниківземліРуської — преподобнихАнтонія і Феодосія. Літописання, яке вінніс як послух, не завадилойомудосягтиголовної мети життя — спасіння. Чистота душевна і тілесна, глибокесмирення і любов до всіх людей, беззаперечний послух і непрестанна молитва — з усьогоцьогобачимо, щовінбувченцем, послідовником Христа "…не словом, чиязиком, а ділом і правдою" (1 Ін. 3, 18). Ці подвиги преподобного й послужили для нього шляхом до Небесного Царства.

 І саме до таких чеснотзакликає нас Господь в Священному Писанні: "…будьте досконалі, як досконалийОтець ваш Небесний" (Мф. 5, 48). А для того, щоб ми усвідомили, яким шляхом ми повиннійти до досконалості, Віндає нам приклад — людей, які не вагаючись, не сумніваючисьйшли за Христом, смиренно і покірновиконуючиЙогозаповіді. А ми, дивлячись на їхнєсвятежиття, повиннівинести для себе важливий урок — наше спасіннянеможливе без послуху воліБожій і смирення.

 Разом ізтим, послух не може бути без смирення. ПреподобнийЄфремСирінговорить, щотільки труд,якийробитьсязісмиренням, угодний Богу. Апостол Яків говорить в своємуПосланні: "Бог гордим противиться, а смиреннимдає благодать" (Як. 4, 6).Дійсно, смирення, усвідомленнясвогонедостоїнства, своєїнедосконалості є тим шляхом, якийведе до Царства Небесного. Погляньмо, яке смиреннямалисвяті, шановані Православною Церквою, до якихвисотдосконалості вони піднімалисязавдякийому. Чи не про це сказано в Писанні: "нехай зречеться себе"?

 Тож вшановуючипам'ять преподобного Нестора Літописця, будемо так, як і він, намагатисяслідувати за Христом в смиренні і покорі, щоб і нам бути причисленими до тих, хтовірнойшов за Богом, виконуючиЙогозаповіді, бо "блаженніті, щослухають слово Боже і виконуютьйого" (Лк. 11, 28). Амінь.

Залiзницький Вадим

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин