Новости семинарской жизни

14.09.2015. В Почаївській семінарії звершили акафіст Іісусу Сладчайшему

10.09.2015. В Почаївській семінарії відсвяткували день пам'яті преподобного Іова Почаївського

31.08.2015. Відбулося засідання педагогічної ради Почаївської Духовної Семінарії

26.08.2015. Вступні іспити до Почаївської духовної семінарії

20.08.2015. Освячення храму в Чернівецько-Буковинській єпархії

02.06.2015. В Почаївській семінарії відбувся 22-й випуск

25.05.2015. В Почаївській Семінарії відбувся захист дипломних робіт

25.05.2015. Почаївську семінарію відвідав хор із м. Хмельницький

12.05.2015. В Почаївській семінарії вшанували пам'ять преп. Амфілохія

08.05.2015. В Почаївській семінарії почалися екзамени

18.04.2015. Митрополит Сергий возглавил вечернее богослужение в Почаевской семинарии

13.04.2015. Пасхальне богослужіння в Почаївській семінарії

07.04.2015. В Почаївській семінарії на свято Благовіщення Пресвятої Богодиці звершили святкову літургію

29.03.2015. На свято Похвали Божої Матері в Почаївській семінарії звершили таїнство Єлеосвячення

Видрич Павло

Проповідь на Благовіщення Пресвятої Богородиці

Во ім'я Отца і Сина і Святого Духа!

 «Днесь спасения нашого главизна и еже от века таинства явления…», такими словами дорогі брати і сестри, Свята Церква нагадує нам сьогодні про ту подію, яка сталася понад 2 тисячі років тому в маленькому галілейському місті Назареті. Цю подію Свята Церква назвала Благовіщенням Пресвятої Діви Марії. І тропар праздника говорить нам, що цим святом покладено початок нашого спасіння, тому, що сьогодні зачинається від Святого Духа Cин Божий, який приймає людську плоть за ради нас і нашого спасіння, та відкрив нам дорогу до Царства Небесного.

 Коли Бог Отець опреділив послати на землю Єдинородного Свого Сина, то він посилає архангела Гавриїла до Діви Марії, зі словами: «Радуйся Благодатная Господь з Тобою…обрела, бо еси благодать у Бога. И се зачнеши во чреве и родиши Сина, и наречеши имя Ему Иисус…».(Лк.1:28,30-31) Спочатку майбутня Матір Божа, смутилася від цих слів тому, що вона дала обіцянку Богу, що останеться дівою на все життя. Але архангел відповів, що значне вона, від Духа Святого. І тоді Пресвята Діва відповіла: «Се раба Господня, буди мне по глаголу твоему». (Лк.1:38) Ці слова повинні стати, для нас основою нашого життя. Щоб не сталось в нашому житті, ми повиині завжди пам'ятати відповідь Богоматері архангелу; і коли у нас будуть різні випробування і біди чи спокуси, ми мали опору в словах Матері Божої і звертались до неї за допомогою.

 Святитель Григорій Палама говорить, що Боговтілення не можливо було б без волі і згоди Пресвятої Діви, як і воно не можливо без волі Божої. І ми, бачимо у Божій Матері глибоке смирення і відання волі Божій. І такого чистого сосуда, Бог не знайшов за 5 з половиною тисяч років від створення світу і сьогодні Невместимий Бог, Творець неба та землі вселяєтьсяя во утробу тієї Діви, про яку Cказав, ще в раю нашим прабатькам Адаму і Єві: «Семя жены сотрет главу змия».(Бит. 3:15) І справді, Пречиста Богоматір народжує Того, який перемагає того змія, який колись іскусив наших прабатьків.

 Про величність і важливість цього свята говорить прп. Максим Сповідник: «Як з жінки почалось падіння, так і від неї починається спасіння – Богородиця стає другою Євою. Там Адам – а у нас Христос. Там змій, а тут – архангел Гавриїл. Там шепіт змія, а тут – блага звістка про народження Спасителя».

 По Священному Переданні в березні Господь створив видимий і невидимий світ, в такий же час звершується і початок відновлення світу від «гріха, прокляття та смерті». Тоді перший раз проросла земля різними рослинами і тепер в перший раз Діва, яка не знала чоловіка зачала… Які різні між собою людина і Бог, але по словам свят. Афанасія Олександрійського, «Бог стал человеком, чтобы человек стал богом», так само поняття Діва і Матір не сумісні між собою, але Діва стає Матір'ю Всевишнього Бога. І дивлячись на це не звичайне чудо, ми разом з Єлизаветою повинні прославляти Богоматір зі словами: « Благословенна ты в женах и благословен плод чрева твоего…» (Лк.1:42)

 Свт. Василій Великий говорить, що «Син Божий, який родився і став людиною не перестав бути Богом, так само Матір, яка родила Сина не перестала бути Дівою». І сьогодні виконується старозавітнє пророчество пророка Ісаії: « Се, Дева во чреве зачнет и родит Сына…».( Іс.7:14).

 Таким чином, дорогі брати і сестри, ми бачимо важливість цього свята, для кожного із нас, бо сьогодні була проголошена блага звістка всьому роду людському. І Свята Церква сьогодні закликає до радості усіх віруючих: «Благовествуй земле радость велию, хвалите небеса Божию славу». Через Пречисту Діву Бог дарував світові невичерпну та нескінченну радість, яка відповідає на всі запитання віруючого розуму та сердця, висвсвітлюючого шлях до вічного життя. І цей Хрест смиренно прийнятий Дівою, приніс радість нам всім: «се бо, прииде крестом радость всему миру».

 Отже, будемо молитися до Божої Матері, щоб вона покривала нас своїм покровом і щоб, по її ходатайству Син Божий дарував нам прощення гріхів. Ми в свою чергу будемо прославляти Пресвяту Діву зі словами: « Радуйся, падшаго Адама возвание, радуйся слез Евиных избавление, радуйся утробо Божественного воплощение, радуйся Невесто Неневестная». Аминь!

Видрич Павло

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин