Другие статьи

Методика диспута с сектантами
Методика диспута с сектантами
Людям, желающим отстоять православие от нападок сектантов, можно предложить использовать следующие советы


сила влияния жены на мужа
В чем состоит сила влияния жены на мужа
Женщина имеет великую силу как для добродетели, так и для порока», — говорит святой Иоанн Златоуст. «Никогда никакие силы мужчины (в семье) не могут устоять перед добром или злом женщины


Как прогнать нечистую силу?
Как прогнать нечистую силу?
Пьющих людей, дошедших до белой горячки, а по сути уже одержимых бесами, врачи пытаются спасти лекарственными препаратами.


Как узнать и искоренить главный порок ребенка
Как узнать и искоренить главный порок ребенка
В православно-христианской семье религиозное воспитание является неизменным спутником и основанием воспитания нравственного.


Как священник может помочь заключенным
Как священник может помочь заключенным
Работа с режимными учреждениями ГУИН (Главное Управление Исполнения Наказаний) отличается своей особой спецификой.


Миссионерство в школах
Миссионерство в школах и других учебных заведениях
За последнее десятилетие в большинстве регионов нашего государства произошли изменения в сфере деятельности образовательных учреждений, связанной с представлением о духовной жизни личности.


Поучение на евангелие
Поучение на евангелие в крещенский сочельник и на Святое Богоявление
Естественно, народ почитал Иоанна гораздо выше Христа. Тот всю жизнь свою проводил в пустыне, был сын архиерея, носил необычайную одежду, призывал всех ко крещению и, сверх того, родился от неплодной


Чем опасны колдуны
Чем опасны колдуны и экстрасенсы (Узнаем правду о ясновидящих, потомственных целителях и колдунах)
Когда исчезает вера, то ее место занимает суеверие. Человеческая душа в этом отношении не терпит пустоты


Миссионерская деятельность Православной Церкви
Миссионерская деятельность Православной Церквив современном мире
Великий миссионер XIX в., прославленный в лике святых нашей Церкви, святитель Иннокентий Московский, видел в миссии подвиг свидетельства о Христе


Кто помогал великим полководцам
Кто помогал великим полководцам?
Многим ли известно, что полководец А. В. Суворов не потерпевший ни одного поражения, отличался особенным благочестием. В родном селе он пономарил в храме

Пам'ять Казанської ікони Божої Матері

В ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

 Господь, як люблячий батько хоче щоб кожна людина спаслась. І різними шляхами проявляє свою милість до людей щоб укріпити віру в Бога, Царицю Небесну та святих угодників Божих. І сьогодні Господь сотворив тоже велику милість до людей через чудотворну Казанську ікону Божої Матері. Коли Росія підкорила Казань, то там були посіяні перші зерня христсянства. Але це мало принесло плода. Було покладено дуже багато трудів і молитвеного поту першими просвітителями Казані. Скорбний час був для подвижників Христових. І Господь укрипляючи в вірі, явив свою силу через чудотворну ікону Своєї Матері.

 ХУ 1579 році в Казані була сильна пожежа. В пожежі побачили гнів Божий на християн. Народ відразу приніс покаяння і Господь явив Своє человеколюбиє. Один стрілець захотів відбудувати свій дім на місці згорілого. Але його дочці Матроні було явління Богородиці, Яка наказала повідомити духовних та мирських сановників міста, щоб вони взяли Її ікону із землі. Дівчина про це спочатку нікому не говорила, а пізніше розповіла своїй матері, яка на це не звернула уваги. Після третого видіння Матрона зі сльозами говорила своїй матері: « Я бачила у сні ікону Богородиці, від лиця Якої виходило велике полумя, прямо на мене, будто готове спалити мене і я чула голос: Якщо ти не розкажеш Моїх слів, то Я явлюся в іншому місці, а ти помреш ». мати на той раз послухала дочку і ходила з нею до воєводів та архієпископа, і заставляла дочку розповідати про явління їй Богородиці. Але ніхто цьому не хотів вірити. Прийшовши до дому мити сама почала копоти землю на вказаному місці. Але нічого не знайшла. Тоді Матрона почала копати сама і в скорому часі найшла безціне сокровище – ікону Божої Матері. Через деякий час зійшлося багато людей, які поспішали помолитись та приложитись до новоявленої ікони.

 Деякий час ікона була месточтима. Але коли Москва була звільнена від поляків при допомозі та заступництві Божої Матері, то тоді цар Михайло Федорович дав наказ про загальне почитання цієї ікони. На протязі всієї історії церкви Матір Божа не залишала людей а особливо тих кому була потрібна Її допомога, і хто з великою надією чикав її. Так під час Другої Світової Війни Цариця Небесна охороняла і захищала наші землі від ворогів, це видно із слідуючої події. Одному старцю Валаамського монастиря було три видіння під часбогослужіння. Пеший раз він побачив Божу Матір, Івана Христителя, та святителя Миколая і сонм святих,які молилися Спасителю, щоб Він зберіг та не оставив наші землі. Але Спаситель відповів, що там багато гріхів та велике безаконня. Але святі та Богородиця дальше молились, і Господь сказав що Він не залишить наші землі.

  Під час другого явління старець побачив Божу Матір та Івана Христителя, які стояли перед пристолом Господнім,і знову молились про спасіння людей. І Спаситель знову відповів що збереже цих людей. Під час третого явління Матір Божа стояла перед Сином Своїм і зі сльозами молилась. « Згадай Син Мій, - говорила Вона – як Я стояла біля Хреста Твого ». І вже хотіла стати на коліна. « Непотрібно, - сказав Спаситель, - я знаю, як Ти любиш тих людей і заради слів Твоїх не залишу їх.

 Ось дорогі братя та сестри бачимо яку велику любов має Божа Матір до людей. Ми бачимо скільки у світі є чудотворних ікон Богородиці, скільки відбувається чудес та зцілень. Стаємо свідками Цариці Небесної і тут на Почаївській Горі через Її чудотворну ікону. Стаємо свідками як тисячі людей приходять сюди різними проблемами, бідами, а виходять втішеними. Напевне немає жодного православного християнина який не звертався за допомогою до Матері Божої і був не втішений.

 Тож дорогі браття та сестри не будемо впадати в відчай, а будемо просити в Матері Божої щоб Вона нам допомогла у цьому земному нелегкому житті і щоб по Її молитвах та заступництву Господь зберіг нас від ворогів видимих і не видимих. Щоб ми жили по заповідях Божих. І наслідували Царство Небесне та славословили Бога з усіма святими і Царицею Небесною. Аминь.

 Русняк Іван

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Покаяние, приличествующее благочестивому христианину, живущему посреди мира: сосчитываться ежедневно вечером со своей совестью.

Святитель Игнатий (Брянчанинов)

Не от долгого времени покаяние зависит, но от усердия кающегося.

Святитель Тихон Задонский