Новости семинарской жизни

14.09.2015. В Почаївській семінарії звершили акафіст Іісусу Сладчайшему

10.09.2015. В Почаївській семінарії відсвяткували день пам'яті преподобного Іова Почаївського

31.08.2015. Відбулося засідання педагогічної ради Почаївської Духовної Семінарії

26.08.2015. Вступні іспити до Почаївської духовної семінарії

20.08.2015. Освячення храму в Чернівецько-Буковинській єпархії

02.06.2015. В Почаївській семінарії відбувся 22-й випуск

25.05.2015. В Почаївській Семінарії відбувся захист дипломних робіт

25.05.2015. Почаївську семінарію відвідав хор із м. Хмельницький

12.05.2015. В Почаївській семінарії вшанували пам'ять преп. Амфілохія

08.05.2015. В Почаївській семінарії почалися екзамени

18.04.2015. Митрополит Сергий возглавил вечернее богослужение в Почаевской семинарии

13.04.2015. Пасхальне богослужіння в Почаївській семінарії

07.04.2015. В Почаївській семінарії на свято Благовіщення Пресвятої Богодиці звершили святкову літургію

29.03.2015. На свято Похвали Божої Матері в Почаївській семінарії звершили таїнство Єлеосвячення

Бобрушка Михайла

Проповідь про «Слово Боже та святі отці як розуміння православної віри»

Во ім'я Отца і Сина і Святого Духа!

 Дорогі брати та сестри часто ми можем почути такі слова:" Навіщо читати Євагеліе? Я і так не розумію, що читаю! " О, скільки людей були врятовані святим письмом. Як багато не віруючих молодих людей раз прийшовши в храм і почувши солова Спасителя змінили своє життя назавжди. Перший з них Антоній Великий , який заснував монашество, Нікіта Столпнік та Великомучиниця Варвара.

 Читаючи Євангеліе кожен з нас міг помічати за собою, що він умиротворяється, забуває про проблеми і розуміє, що той хто сказав ці слова ніколи не покине і як люблячий батько завжди допоможе якщо щиро сердечно попросити. Для більшого розуміння Святого Письма нам потрібно толкування, і воно, було написано для таких як ми, які не мають, як ми любимо говорити, і вільної хвилини щоб присіти, а не те щоб вдумуватись в писаня яке ми буває читаємо. Це можна сказити «інструкція» для нашого розуміння Святого Письма і цим самим для чіткішого бачення справжньої дороги до Христа. Всі ми є немов би сліпі, духовно сліпі, і як люди в котрих порушений зір носять окуляри так і ми потребуємо їх. Як ми купуючи нову незнайому річ читаємо до неї інструкцію з експлуатації, для того щоб ця річ послужила нам якомога довше, то чи не варто нам задуматись над тим, що ми маючи Того хто дає нам час не маємо часу на нього. Той хто дав нам інструкцію за допомогою якої ми можемо наслідувати вічне блаженство не читаємо її, звертаючись до неї тільки коли в нас якісь проблеми.

 На всі запитання які колись виникали чи виникають в нашому серці давно вже є відповіді і вони знаходяться в Св. Письмі, творах Святих Отців. Ігнатій Брянчанінов пише : "Фудаментом християнства є св. Письмо і Твори св. Отців" А якщо ми ходимо до храму не читаючи цю інструкцію для християнського життя ми є - псевдо християнами, несправжніми християнами. Читаючи Святе Письмо і не читаючи св. Отців ми не правильно його розуміємо. В житі виникають різні труднощі і ми буває не знаємо як нам поступати в тій чи іншій ситуації, а Св. Отці всі в один голос говорять: "Подумай як би в такій ситуації поступив би Господь наш Іісус Христос". Але тут виникае маленька проблема! Не всі з нас можуть не те що поступити як поступи в би Він, але не кожен зможе згадати як Він поступав. Чому? А зновуж через те саме – не читання Святого Письма.

 Тільки людина завжди може виправдати свої погані вчинки. Так ми, не читаючи Св. Письмо, молитви чи Святих Отців стаємо як сказав Спаситель: "Ні холодні ні гарячі. Тобто ми думаємо, а для чого молитись? Богу воно не потрібно! Так Богу це не потрібно! Це потрібно в першу чергу нам! Тому що молитва – це розмова з Богом. Тобто, ми розмовляємо з творцем всього всесвіту і просимо в нього допомоги, підтримки. В Святому Евангелії, точніше через нього, Господь всього «видимого і не видимого» спілкується з нами. Одна притча говоре про послушника якого запитали: "Що за Євангеліє читалося на літургії?" Той засмучено відповів що не памятає що саме читали, і засмучений пішов до свого духовника. – Старче, для чого мені читати св. Письмо, якщо я і так нічого не пам'ятаю? - Піди візьми брудну чашку і злий її гарячою водою та принеси мені. Послушник пішов і зробив, приніс старцю чашку. Тоді авва запитав: Чим відрізняється ця чашка від тої яку ти взяв? – Вона стала чистіше. – Правильно, ось так само і Святе Письмо для тебе. Воно може і не затримується в твоїй душі, але омиває її з середини. І так як для підтримання життя нам потрібен кисень і їжа так аналогічно, і нашій душі потрібний свіжий ковток повітря від життєвих негараздів, а саме Св. Письмо.

 Читаючи хоча б одне і те саме зачало в Евангелії чи в Апостолі, ми кожного разу знаходили все цікавіші і зрозуміліші місця. В ньому вся повнота! Все що треба для розуміння людських відносин. Так давайте будемо старатись звертатися до єдиного шляху спасіння. До " інструкції" яку нам залишив Сам Господь. Амінь.

Бобрушко Михайло

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин