Новости семинарской жизни

07.11.2015. Семінарський хор взяв участь у святкуванні ікони Божої Матері у Кременці

01.11.2015. Почаївську семінарію відвідав хор Свято-Успенської Києво–Печерської Лаври

23.10.2015. Почаївська семінарія звершила богослужiння в день пам'яті Всіх Волинських Святих

02.10.2015. Престольне свято на честь святих мучениць – Віри, Надії та Любовіі матері їх Софії

14.09.2015. В Почаївській семінарії звершили акафіст Іісусу Сладчайшему

10.09.2015. В Почаївській семінарії відсвяткували день пам'яті преподобного Іова Почаївського

31.08.2015. Відбулося засідання педагогічної ради Почаївської Духовної Семінарії

26.08.2015. Вступні іспити до Почаївської духовної семінарії

20.08.2015. Освячення храму в Чернівецько-Буковинській єпархії

02.06.2015. В Почаївській семінарії відбувся 22-й випуск

25.05.2015. В Почаївській Семінарії відбувся захист дипломних робіт

25.05.2015. Почаївську семінарію відвідав хор із м. Хмельницький

12.05.2015. В Почаївській семінарії вшанували пам'ять преп. Амфілохія

08.05.2015. В Почаївській семінарії почалися екзамени

Проповідь в день Введення в храм Пресвятої Богородиці

Во ім'я Отця і Сина, і Святого Духа!

Днесь благоволения Божия Предображения и человеков Спасения проповедания…

 Так свята Церква прославляє сьогоднішній празник і розкриває його зміст. Свято Введення є древнє. Згадка про нього була ще в IV столітті, а пророчество про подію свята знаходимо ще у пророка Давида, який жив більше тисячу років до Різдва Христового, і, ніби бачив Введення Святої Діви говорив: «В испрещренной одежде ведется она к Царю … Приводится с веселием и ликованием, входят в чертог Царя … Сделаю имя Твое памятным в род и род» (Пс. 44:14-16, 18). Ви всі знаєте, дорогі брати і сестри, що батьки Пресвятої Діви Марії, Праведний Іоаким і Анна, дали обітницю посвятити свою дитину Богові. І коли Марії виповнилось три роки, пам'ятаючи свою обіцянку, Отроковицю привели в храм. Біля храму святкову процесію зустрів первосвященик Захарія із всіма священнослужителями. Він взяв її за руку і завів у найголовнішу частину храму – в Святая Святих «в чертог Царя»(Пс. 44:16), куди дозволялось входити тільки первосвященикам, і то раз в рік. Переповнений Духом Святим, Захарія зрозумів, що це та сама Отроковиця, Син Якої зітре главу змія(Бут.3-5).

 На це благовоління Боже і вказує церковна пісня: «Днесь благоволения Божия предображения». Це значить, що сьогодні звершується предзвістка волі Божої про спасіння людей. «Человеков спасения проповедания», тобто вхід в храм Пресвятої Діви Марії являється проповіддю людям, про наближення їхнього спасіння. Праведники, живучи вірою і благочестям, зрозуміли, що явився на землю вибраний Сосуд Благодаті, і що Царство Боже зовсім близько.

 «В храме Божии ясно Дева является и Христа всем предвозвещает». Чим же вона предвозвіщає? – А тим, що вводить в Святая Святих. Як ранкова зірка сповіщає про скоре явління сонця, так і Боговибрана Отроковиця своїм входом предвозвіщає всім «Грядущего Избавителя – Солнце Правды». Закінчилась довга ніч, і люди, «сидевшие во тьме и сени смертней»(Лк.1:79), виходять до Світла і Життя Вічного. Не даремно з сьогоднішнього дня Церква своїми піснеспівами починає готувати нас до зустрічі Іскупителя: «Христос рождается, славите. Христос с небес, срящите. Христос на земли, возноситеся…»

 Ввійшовши в храм, Пресвята Діва полюбила його і захотіла тут залишитись назавжди. Богородиця принесла в жертву Господу Своє найдорожче, рідне – Свій дім і батьківську ласку. Все своє щастя вона знайшла в храмі Божому. Храм для її став місцем молитвенного подвигу, місцем бесіди з райською обителлю. Воістинну, така любов до храму Божого достойна здивування, а ще більше – продражання. І як хотілось би, що ми мали її в собі постіно, удосконалювалися в ній. Як хотілося б, щоб нашій душі, замість земних тривог, поселились дари Божого храму: мир, терпіння, любов. Храм Божий повинен бути для нас і святим та найдорожчим. І ми Тій, Яка сьогодні вводиться в храм, і яка так полюбила його, - призиває Свята Церква, - «велегласно возопиим: радуйся смотрения Зиждителева исполнение».

 Дорогі браття і сестри! Пресвята Діва Марія Своїм входом в храм Божий святкого предвозвіщає явління Христа Спасителя, і засвідчує про Своє вибрання Богом, разом з цим кличе із Собою всіх нас входити в храм якомога частіше. Храм – це відображення неба на землі, і нехай ніхто серед нас не буде залишений можливості прибігати до нього. «Пресвятая Владычице наша Богородице, свете помраченных наших душ, надежде, покрове, прибежище, утешение и радосте наша помагай нам и помилуй нас»! Амінь.

Фiщук Андрiй

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин