Новости семинарской жизни

07.11.2015. Семінарський хор взяв участь у святкуванні ікони Божої Матері у Кременці

01.11.2015. Почаївську семінарію відвідав хор Свято-Успенської Києво–Печерської Лаври

23.10.2015. Почаївська семінарія звершила богослужiння в день пам'яті Всіх Волинських Святих

02.10.2015. Престольне свято на честь святих мучениць – Віри, Надії та Любовіі матері їх Софії

14.09.2015. В Почаївській семінарії звершили акафіст Іісусу Сладчайшему

10.09.2015. В Почаївській семінарії відсвяткували день пам'яті преподобного Іова Почаївського

31.08.2015. Відбулося засідання педагогічної ради Почаївської Духовної Семінарії

26.08.2015. Вступні іспити до Почаївської духовної семінарії

20.08.2015. Освячення храму в Чернівецько-Буковинській єпархії

02.06.2015. В Почаївській семінарії відбувся 22-й випуск

25.05.2015. В Почаївській Семінарії відбувся захист дипломних робіт

25.05.2015. Почаївську семінарію відвідав хор із м. Хмельницький

12.05.2015. В Почаївській семінарії вшанували пам'ять преп. Амфілохія

08.05.2015. В Почаївській семінарії почалися екзамени

Проповідь на тему: «Боговибрана Отроковиця»

Во ім'я Отця і Сина, і Святого Духа!

 Коли у світ народжується людина це надзвичайно таємнича подія,достеменно невідомо що принесе новонароджена особа у світ і що їй дасть життя, ким вона стане. Чи збагатить ця людина загальнолюдську скарбницю дарувань, або можливо дні її будуть сірими і непомітними, і згадки про неї не залишиться.

 Чим відоміша у світі людина, тим урочистіше святкують день її народження. Сьогодні ми святкуємо народження у світ "Честнейшои херувим і славнейшои без сравненинея серафим " – Божої Матері. Яка стала вмістилищем для Невмістимого Господа Іісуса Христа. Старозавітні часи наближалися до завершення, єврейський народ з нетерпінням очікував приходу у світ Спасителя. «Сімя Жони» повинно було стерти голову змія та утвердити Новий завіт людини з Богом. І ось настав цей довгоочікуваний час. У сім'ї праведних батьків Іоакима і Анни які довгий час молили Господа про народження дитини, народжується Пречиста Діва Марія.

 Святе Письмо нічого не повідомляє нам про цю подію, але існує давнє передання яке збереглося і дійшло до наших часів. В ньму говориться, що Діва походила із древнього роду Давида. Її благочестиві батьки Іоаким і Анна були людьми які удостоїлися милості Божої за свої труди, благоговійну любов до Бога і ближньго, невідступно слідуючи всім правилам Закону Божого за що і удостоїлися народити Пречисту Діву Марію. Але одне засмучувало їхні праведні душі ось уже пройшло 50 років їхнього подружнього життя, але у них не було дітей. У тогодішніх євреїв безпліддя вважалося великою карою Божою . Часто вони терпіли насмішки і приниження з боку євреїв,але ніколи не падали у відчай, а непристанно молили Бога про розрішення їхнього безпліддя.

 Коли в одне із великих свят Іоаким приніс жертву Богу в Ієрусалимський храм із чистою і теплою молитвою для Бога,тоді деякий Рувим став принижувати його і упрікати за його безпліддя. Іоаким вважавши себе найбільшим грішником пішов в пуститню де 40 днів провів в пості і молитві. Благочестива Анна провідавшись про це також накладає на себе піст і молить Господа про розрішення їхнього неплодства. І ось під час молитви Анні являється Ангел Господній, який сповіщає її що вона народить благословену дочку, яка дасть спасіння всьому світу і ім'я їй буде - Марія . Почувши про це Анна спішить сповістити цю радість своєму люблячому чоловікові Іоакиму, який в цей час також отримує благовістя від ангела про те що його дружина – Анна народить дочку за яку всі будуть радіти. Також ангел говорить, що їди і біля Золотих воріт ти знайдеш свою дружину якій сказано те саме. І зустрівшись біля цих воріт вони радувались і принесли разом жертву Богу.

 І ось звільнившись від «поношение безчадства» Анна у 8 день вересня народила дочку яку по благовістю ангела назвали Марією.Явне чудо Божої Милості навернуло їхні очі повні сліз, подяки до неба. Святий Іоаким в знак подяки приніс жертву Богу. В особі Богоматері Бог дарував світу Особу перед Якою склоняються коліна стількох людей , підносяться багато молитв, перед якою виливається ріки сліз. Божа Матір сама сказала словами гімну «Величит душа моя Господа і возрадовася дух Мой о Бозе Спасе Моем» Все своє життя Божа Матір прославляла Господа за Його Промисел і навіть після свого Успіння вона не залишила нас, а завжди перебуває з нами і просить Свого Сина про помилування нас грішних. До сьогодні Божа Матір неодноразово являє свою милість і піклування до роду християнського, підтверджуєчи це неодноразовими чудесами.

 За прикладом Богоматері християнин повинен завжди величати Бога і радіти у Бозі. У цій радості не може бути місця скорботі ,відчаю чи смутку. Усіх любить Господь і за всіх безперестанно просить Його Матір. Як часто на життєвому шляху нас зустрічають негаразди і скорботи. У день Різдва Владичиці нашої Богородиці звернемо до Неї наші молитви і проситемимо Її Пречисту і Пренепорочну щоб Вона допомогла нам перемогти гріх і всяку нечистоту і ми могли з чистим серцем славити Бога і молитвами Богородиці сподобитися Царства Небесного .Амінь.

Заяць Юрій

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин