Новости семинарской жизни

07.11.2015. Семінарський хор взяв участь у святкуванні ікони Божої Матері у Кременці

01.11.2015. Почаївську семінарію відвідав хор Свято-Успенської Києво–Печерської Лаври

23.10.2015. Почаївська семінарія звершила богослужiння в день пам'яті Всіх Волинських Святих

02.10.2015. Престольне свято на честь святих мучениць – Віри, Надії та Любовіі матері їх Софії

14.09.2015. В Почаївській семінарії звершили акафіст Іісусу Сладчайшему

10.09.2015. В Почаївській семінарії відсвяткували день пам'яті преподобного Іова Почаївського

31.08.2015. Відбулося засідання педагогічної ради Почаївської Духовної Семінарії

26.08.2015. Вступні іспити до Почаївської духовної семінарії

20.08.2015. Освячення храму в Чернівецько-Буковинській єпархії

02.06.2015. В Почаївській семінарії відбувся 22-й випуск

25.05.2015. В Почаївській Семінарії відбувся захист дипломних робіт

25.05.2015. Почаївську семінарію відвідав хор із м. Хмельницький

12.05.2015. В Почаївській семінарії вшанували пам'ять преп. Амфілохія

08.05.2015. В Почаївській семінарії почалися екзамени

Проповідь на Казанську iкону Божої Матері

Во ім'я Отця і Сина, і Святого Духа!

 Приидите верные люди,прославим Всемилостиву Заступницу рода христианскаго Преблагословеную Чистую Дуву Марию.

 Дорогі братя та сестри,в словах які ми з вами зараз почули наша Свята Православна Церква призиває нас до прославленя Присвятої Богородици.Ми знаємо,що її затупництво і любов за нас вірних людейперед Богом є непристаним,як говориться в Богородічному тропарі :"Много бо может моление Матерние к благосердию Владыки". Пр.Сілуан афонський говорить:" Воистину Она заступница наша пред Богом,и одно имя ЕЕ радует душу.Но и все небо и земля радуется о любви ЕЕ". Якщо вяти книгу:"Сказание о земной жизни П.Богородицы",то ми бачимо велику кількість чудесних зцілень по милості Пречистої ,перечисленя яких невмістилиби ніякі книги.Таксамо і на сьгоднішній час,дорогі браття та сестри,в лоні нашої Святої Церкви,особлива милість П.Богородіци проявляється через її святі чудотворні ікони,яких є дуже багато.З посеред великої кількості найбільш шанованих образів Присвятої Діви Марії православна церква виділила, й Казанську Ікону Божої Матері.

 Походження якої має досить цікаву історію. В літку 1579р М.Казань спіткала велика біда, воно майже все було знищене пожежою.У той час там жив воїн на імя Данило з дружиною та 9ти річною донькою Матроною.Пожежа не минула і їхнього будинку.У вісні після пожару Матроні явилася Матір Божа,яка повеліла сказати архієпископу і міскій владі,аби вони на указаному місці дістали Її образ.Ніхто нехотів сприймати слова дівчинки серйозно,неповірвши і в друге,на третій раз отроковиця бачила у вісні саму ікону з якої суворо звучав голос :"Якщо ти нерозкажеш моїх слів то Я явлюся в другому місці ,а ти помреш".Мама на третій раз повірила словам дочки,і пішла розказати архієрею про чудесне явління,але і цього разу їм ніхто неповірив.Прийшовши додому мати із зібравшимся народом стали самостійно розкопувати ікону,на пепелищі де указала їм матрона.Прокопавши близько метра,вони знайшли чудотворний образ Присвятої Богородіци.Який був замотаний в старій матерії.

  Образ икони виглдав,як тільки написаний зовсім непошкоджений від вогня.Дізнавшись про чудо архієпископ з іще більшою кількістю людей,торжествено з благоговінням перенесли її у найблищу церкву Св.Миколая,де після відслуження молебену Чудотворний Образ було перенесено в Благовіщенський Собор.Підчас перенесення ікони відбулися перші два чуда: по дорозі, коли несли икону до Собору отримав сціленя сліпий чоловік на имя Іосів,а вже коли Чудотворний Образ був занесений в Собор то і там проявила свою милість Присвята богороціца до другого сліпца Ніколая,який став зрячим. Пізніше уже в 1595р по повеліню царя на місці явліня був збудований Жіночий монастирь,першим хто у ньому прийняв мошество була отроковиця Матрона і її мама.Сама чудотворна ікона була обкладена царськими дарами -золотом,дорогоціними камнями,жемчугом.До якої з благоговінням ублажаючи великими потоками з усіх околиць міста линули віруючі люди,аби получити зцілення від Чудотворного Образа.

 Цариця Небесна просить милості у Бога нам грішним людям,які стараюця жити по Заповідях Божих,молитися,благоговійно поводити сибе в храмі,любити ближнього,неосуждати,бачачи таке наше старанне життя Господь,по Її милитвах посилає нам все необхідне для життя тимчасового ів майбутньму, туму ми завжди ми прібігаєм до Неї і просим :"Всех нас заступи о Госпоже и Владычице всем полезная даруй и вся спаси Богородице Дево Ты бо еси Божественый покров рабом твоим".Будемо непристано просити Царицю Небесну,щоб вона допомогла нам пройти поприще цього короткого життя і наслідувати Царство Небесне. Амінь.

Лабунець Юрiй

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин