Новости семинарской жизни

07.11.2015. Семінарський хор взяв участь у святкуванні ікони Божої Матері у Кременці

01.11.2015. Почаївську семінарію відвідав хор Свято-Успенської Києво–Печерської Лаври

23.10.2015. Почаївська семінарія звершила богослужiння в день пам'яті Всіх Волинських Святих

02.10.2015. Престольне свято на честь святих мучениць – Віри, Надії та Любовіі матері їх Софії

14.09.2015. В Почаївській семінарії звершили акафіст Іісусу Сладчайшему

10.09.2015. В Почаївській семінарії відсвяткували день пам'яті преподобного Іова Почаївського

31.08.2015. Відбулося засідання педагогічної ради Почаївської Духовної Семінарії

26.08.2015. Вступні іспити до Почаївської духовної семінарії

20.08.2015. Освячення храму в Чернівецько-Буковинській єпархії

02.06.2015. В Почаївській семінарії відбувся 22-й випуск

25.05.2015. В Почаївській Семінарії відбувся захист дипломних робіт

25.05.2015. Почаївську семінарію відвідав хор із м. Хмельницький

12.05.2015. В Почаївській семінарії вшанували пам'ять преп. Амфілохія

08.05.2015. В Почаївській семінарії почалися екзамени

Проповідь на тему: «Я прийшов призвати не праведників, а грішників на покаяння»

Во ім'я Отця і Сина, і Святого Духа!

 Дуже часто, в наш час, дорогі брати та сестри, ми можемо спостерігати, як люди , які не ходять до храму, на питання, чому вони так поступають, відповідають приблизно наступними відповідями. Одні кажуть, що вони настільки грішні, що їм вже пізно йти до храму, мовляв, це треба робити в молодості, а тепер вже пізно, вже так і будемо доживати свій вік, інші ж кажуть, що в храмі є люди, які знають про погані, гріховні вчинки тієї чи іншої людини і вони тому соромляться йти до церкви.

 Ми, дорогі браття і сестри, розуміємо, що такі думки вкладає в розум людський ворог людського спасіння – диявол, з тією метою, щоб закрити шлях спасіння для людей. Але через Святе Євангеліє Господь говорить: «Я прийшов призвати не праведників, а грішників на покаяння»(Мф.9,13). І одним з яскравих прикладів виконання цих слів Божих над людиною є святий апостол і євангеліст Матфей, пам'ять якого сьогодні звершує Свята Православна Церква.

 Матфей до свого навернення до Бога, був митарем, тобто збирачем податків. Митарі, маючи справу з грошима часто дозволяли собі різні зловживання, щоб збагатитися самим. І звичайно люди зневажали митарів, рахували їх отверженними, відсторонювалися від них. Матфей жив в Галілейскому місті Капернаумі, в якому, по слову Самого Господа, чудеса Його звершилися в такій великій кількості, що « якби в Содомі сталися чудеса, що явлені були в тобі, то зостався б він до цього дня». (Мф. 11,23) Матфей бачив ці чудеса, чув проповідь Христову і його серце наверталося до божественного Чудотворця і Вчителя. І Господь, «який не хоче смерті грішника, але щоб грішник звернувся від шляху свого і живий був» ( Іез. 33.11) бачив і знав наполегливість митаря і його готовність до віри.

 І от, одного разу, Христос проходячи біля Матфеєвої митниці, зупинився, подивився на Матфея і сказав: «Іди за мною»(Мф. 9,9), і Матфей, не роздумуючи, встав і пішов. Він не роздумував, не дивувався, чому Вчитель і Чудотворець зве його, митаря, якого всі зневажали – він і раніше правгнув до Христа і тепер всім серцем прийняв Його слова. І в скорому часі він удостоївся бути сопречисленним до числа 12-ти вибраних апостолів. Разом з іншими учнями Господа Матфей супроводжував Його в проповіді, був свідком страждань і смерті Спасителя і славного Його вознесіння на небо.

 Апостол Матфей став автором першого Євангелія, яке він написав на 8-му році після вознесіння Господнього, за що і називається євангелістом. Апостол і євангеліст Матфей проповідував Євангеліє багатьом народам, він ходив з проповіддю в Сирію, Персію, Парфію, Мідію, Ефіопію. Саме в Ефіопії приблизно в 60-му році апостол і євангеліст Матфей прийняв мученицьку кончину. Через життєвий шлях апостола і євангеліста Матфея Господь вкотре показує нам Свою Любов, Своє Милосердя до всього роду людського. Господь за розкаяння Матфея в своїх гріхах, призвав його і дав йому благодатні сили щоб прославити Ім'я Його серед людей.

 І ми бачимо, що майбутній апостол не унивав, що він такий грішник, отверженний людьми, він не думав, що про нього скажуть люди, він, як сказано: «Встав і пішов» і став великим угодником Божим. Цей чудесний факт навернення Матфея допомагає кожній людині змінити своє життя, відкинути гріховне і прийняти Бога в своє життя і із грішника стати праведником не дивлячись ні на що, тому що Любов Божа для нас непостижима, вона понад усе, бо немає гріха, який переміг би милосердя Боже. Тому, нехай Милосердий Господь по молитвах святого апостола і євангеліста Матфея допоможе всім нам бути в Божій любові бути Його людьми і Його послідовниками.Амінь.

Чирченко Денис

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин