Новости семинарской жизни

07.11.2015. Семінарський хор взяв участь у святкуванні ікони Божої Матері у Кременці

01.11.2015. Почаївську семінарію відвідав хор Свято-Успенської Києво–Печерської Лаври

23.10.2015. Почаївська семінарія звершила богослужiння в день пам'яті Всіх Волинських Святих

02.10.2015. Престольне свято на честь святих мучениць – Віри, Надії та Любовіі матері їх Софії

14.09.2015. В Почаївській семінарії звершили акафіст Іісусу Сладчайшему

10.09.2015. В Почаївській семінарії відсвяткували день пам'яті преподобного Іова Почаївського

31.08.2015. Відбулося засідання педагогічної ради Почаївської Духовної Семінарії

26.08.2015. Вступні іспити до Почаївської духовної семінарії

20.08.2015. Освячення храму в Чернівецько-Буковинській єпархії

02.06.2015. В Почаївській семінарії відбувся 22-й випуск

25.05.2015. В Почаївській Семінарії відбувся захист дипломних робіт

25.05.2015. Почаївську семінарію відвідав хор із м. Хмельницький

12.05.2015. В Почаївській семінарії вшанували пам'ять преп. Амфілохія

08.05.2015. В Почаївській семінарії почалися екзамени

Проповідь на тему: «Господь створив людину для вічного життя»

Во ім'я Отця і Сина, і Святого Духа!

 «Дар напрасный, дар случайный, жизнь зачем ты мне дана?» – писавв одному з своїх віршів всім нам відомий поет О.С. Пушкін. І напевно кожен з нас задавав собі питання, для чого ми існуєм, який сенс нашого життя. Сьогодні світ, дорогі браття та сестри, пропонує нам свій лукавий ідеал життя, «ешь, пей, веселись душа», - говорить він, бери від життя все, ні в чому собі не відмовляй, ти живеш один раз и все одно тебе чекає неминуюча смерть. Але Слово Боже вчить нас про зовсім інше призначення людини на землі. Воно говорить нам про те, що земне життя наше не закінчується смертю, смерть не знищує нашу особистість. Після неї наше життя приймає лише іншу форму існування, тіло наше віддається землі, а душа, переходить в інше, загробне життя: « И возвратится прах в землю, чем он и был; а дух возвратится к Богу, Который дал его, - писав премудрий царь Соломон (Екл.12,7)».

 Господь створив людину для вічного життя, вічної радості і блаженства, іншими словами для Царства Небесного, і саме в це життя потрапить після смерті кожна душа, яка любила Бога всім серцем. А на землі ми тільки готуємся до зустрічі з нашим Небесним Отцем. Одного разу старця Паїсія Святогорця запитали: « В чем заключается смысл этой жизни?». « В том, - відповів він, - чтобы подготовить себя для нашего Отечества, для неба, для рая. Суть в том, чтобы человек уловил этот глубочайший смысл жизни, который есть спасение души. Этот век не для того, чтобы прожить его припеваючи, а для того, чтобы сдать экзамены и перейти в иную жизнь». В одній притчі розповідається слідуюче. Одну людину преслідував єдинорог. Гонимий страшним видом звіра, він біжить не розбираючи дороги і падає в велику пропасть. Падаючи він встиг схопитися рукою за дерево. Печальна картина: над ним бєснується єдинорог, а корні дерева за яке він встиг схопитися, підгризають дві миші. Тоді він побачивши виступ в скелі, хотів ступити туди ногою, але там ізвивалися ядовиті змії. Кожну секунду нещасний може звалитися вниз, але раптом він замічає мед, який стікав по віткам дерева і забувши про печальне своє положення, кидається їсти солодкі каплі меда. Ця притча дуже ярко показує наше життя.

 Єдинорог – це смерть, миші, які підгризали коріння дерева – це час, який кожну хвилину наближає нас до смерті, виступ в скелі – це тілесні немощі та хвороби, а каплі меда – це насолодження земними благами, насолодження гріховним життям. Всі ми знаємо на скільки сильно зараз розповсюджений разврат, наркотики, куріння, пьянство, обман, сребролюбіє, сквєрнословіє, прелюбодєйство, самолюбіє, гординя, стремління до наживи. Але гріх, щасття людині не принесе. А навпаки лише страждання. У людини починаються різні негаразди, проблеми в сім'ї, різного роду тяжкі хвороби. Як показує статистика, найбільша кількість самогубствв Америці та Європі, відноситься саме до людей, які жили в достатку, мали прекрасну кар'єру, але радості життя, щасття вони не відчувають. Тому Господь повчав: « Ищите же прежде Царства Божия и правды Его и это все, - тобто все необхідне для життя на землі, - приложиться вам(Мф.6,3)». Про те, як ми повинні готуватися до Царства Небесного, говорить нам святий апостол Іоанн Богослов: « Ибо это есть любовь к Богу, чтобы мы соблюдали заповеди Его; и заповеди Его не тяжки(1Ин.5,3)». І Христос в Святому Євангелії називає блаженними тих, хто їх виконує, називає їх щасливими, так як добро привносить в нашу душу мир і радість.Бог хоче, щоб ми любили своїх ближніх, творили справи милосердя, почитали своїх батьків, жили целомудрєнно і воздержно. Тому дорогі браття та сестри, нехай Господь стане сенсом нашого життя і тоді воноістинно стане щасливим, по Його святому слову: «…жизнь и смерть предложил я тебе, благословение и проклятие. Избери жизнь дабы жил ты и потомство твое, любил Господа Бога твоего, слушал голос Его и прилеплялся к Нему; ибо в этом жизнь твоя и долгота дней твоих(Втор.30,19-20)». Амінь

Тарновецький Павло

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин