Новости семинарской жизни

07.11.2015. Семінарський хор взяв участь у святкуванні ікони Божої Матері у Кременці

01.11.2015. Почаївську семінарію відвідав хор Свято-Успенської Києво–Печерської Лаври

23.10.2015. Почаївська семінарія звершила богослужiння в день пам'яті Всіх Волинських Святих

02.10.2015. Престольне свято на честь святих мучениць – Віри, Надії та Любовіі матері їх Софії

14.09.2015. В Почаївській семінарії звершили акафіст Іісусу Сладчайшему

10.09.2015. В Почаївській семінарії відсвяткували день пам'яті преподобного Іова Почаївського

31.08.2015. Відбулося засідання педагогічної ради Почаївської Духовної Семінарії

26.08.2015. Вступні іспити до Почаївської духовної семінарії

20.08.2015. Освячення храму в Чернівецько-Буковинській єпархії

02.06.2015. В Почаївській семінарії відбувся 22-й випуск

25.05.2015. В Почаївській Семінарії відбувся захист дипломних робіт

25.05.2015. Почаївську семінарію відвідав хор із м. Хмельницький

12.05.2015. В Почаївській семінарії вшанували пам'ять преп. Амфілохія

08.05.2015. В Почаївській семінарії почалися екзамени

Проповідь на тему: «Милостиня»

Во ім'я Отця і Сина, і Святого Духа!

 Часто дорогі брати та сестри ми з вами звертаємо увагу на зовнішній вигляд людей, на те, що одразу кидається в очі, не бачучи того, що знаходиться за лаштунками, і як в наслідок цього поспішаємо з висновками. Саме від цього застерігає нас Господь Іісус Христос в Євангелії Він постійно говорить:"Не судіть і не судимі будете", "Будьте милосердні" і внаслідок такого ставлення Господь дарує нам прощення наших гріхів. Часто виносячи людині завчаcний вирок, не маючи на це ніякого права, ми порушуємо одну із найголовніших заповідей про милість та любов до ближнього.

 Одного разу жила одна дівчинка-сирота. Батьки її повмирали, коли вона була ще отроковицею. Одного разу прогулюючись пізно ввечері по парку, вона побачила одного чоловіка, який накинув собі мотузок на шию і хотів повіситись. Дівчинка набравшись сміливості підійшла до нього і запитала:"Чому ви хочете позбавити себе життя?", а він відповів їй, що він має дуже великі борги в банку і не має можливості з ними розрахуватися. Кожного дня приходять кредитори і погрожують мені, таке життя мені набридло, я так більше не можу жити. Дівчина вислухавши його біду сказала йому:"Я розрахуюсь з твоїми боргами", і дійсно пішла додому, зібрала всі дорогоцінні речі, продала їх, а гроші віддала цьому чоловіку.

 Пройшло п'ять років і ця дівчина збідніла, не маючи грошей на прожиття, вона пішла заробляти гроші, торгуючи своїм тілом, вона стала блудницею. Проживши так декілька років, вона сильно захворіла, і під час хвороби захтіла прийняти Святе Хрещення. Вона попросила своїх близьких, щоб вони покликали до неї єпископа для того, щоб прийняти Святе Хрещення, але її близькі вислухавши її пішли від неї думаючи:"Як єпископ піде до блудниці в будинок, вона не достойна для такого візиту". І з такими різними думками, вони вирішили не турбувати владику. Дівчина не дочекавшись єпископа впала у великий відчай. Коли вона лягла спати, у сні їй явився Ангел Божий, у вигляді того чоловіка, за якого вона сплатила борг, але вона не знала, що це був Ангел. Він запитав неї:"Чому вона скорбить?", а вона відповіла, що хоче похреститись, але ніхто не хоче покликати до неї єпископа. Він відповів їй:"Не печалься, я скажу єпископу про твоє бажання". На наступну ніч, ангели взяли дівчину під руки і вона опинилась в церкві, а там єпископ з кліром похрестили дівчину Святим Хрещенням. Після Таїнства, єпископ дав дівчині золотий хрест. Вранці проснувшись вона побачила в себе на подушці цей золотий хрест, взявши його вона пішла до своїх близьких і розповіла про те, що сталося з нею вночі і в свідчення цього показала їм золотий хрест. Люди почали повсюди обговорювати цю чудесну новину. Почувши про це єпископ, він сильно зацікавився цією новиною, і покликав до себе дівчину, запитуючи її:"Хто тебе хрестив?", а вона сильно здивувалась і відповіла йому, що ви самі мене хрестили сьогодні вночі зі словами:"Хрещається раба Божа Марія, во ім'я Отця.Амінь, і Сина. Амінь, і Святого Духа. Амінь", і дали мені цей золотий хрест. Тоді єпископ запитав:"Що ти зробила доброго за своє життя?", а вона відповіла йому:"Що доброго могла зробити блудниця, яка своє життя провела в гріхах?, хоча одного разу я спасла одного чоловіка від самогубства, заплативши за його борг кредиторам". Тоді єпископ зрозумів, що за цей благодійний поступок, за цю милостиню, вона сподобилась прийняти Святе Хрещення від ангелів Божих. Після цього випадку дівчина стала здоровою, почала жити благочестиво, проживши ще декілька років дівчина померла богобоязливою християнкою.

 В наш час, напевно ніхто не наважиться на такий поступок, щоб продати всі свої коштовності, зібрати всі свої гроші і дати милостиню бідній людині. Але ми повинні, помагати кожному в силу своїх можливостей, якщо не маємо змоги матеріально допомогти, то маємо підтримати її добрими словами, поспівчувати їй, а саме головне помолитися за цю людину. А нам самим потрібно бути не памятозлобними, благодушно переносити різні образи, тоді і на нас, якщо ми будемо милостивими, збудуться слова Господа: "Блаженни vилостивии, яко тии помилованы будут". Амінь.

Косаняк Богдан

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин