Новости семинарской жизни

07.11.2015. Семінарський хор взяв участь у святкуванні ікони Божої Матері у Кременці

01.11.2015. Почаївську семінарію відвідав хор Свято-Успенської Києво–Печерської Лаври

23.10.2015. Почаївська семінарія звершила богослужiння в день пам'яті Всіх Волинських Святих

02.10.2015. Престольне свято на честь святих мучениць – Віри, Надії та Любовіі матері їх Софії

14.09.2015. В Почаївській семінарії звершили акафіст Іісусу Сладчайшему

10.09.2015. В Почаївській семінарії відсвяткували день пам'яті преподобного Іова Почаївського

31.08.2015. Відбулося засідання педагогічної ради Почаївської Духовної Семінарії

26.08.2015. Вступні іспити до Почаївської духовної семінарії

20.08.2015. Освячення храму в Чернівецько-Буковинській єпархії

02.06.2015. В Почаївській семінарії відбувся 22-й випуск

25.05.2015. В Почаївській Семінарії відбувся захист дипломних робіт

25.05.2015. Почаївську семінарію відвідав хор із м. Хмельницький

12.05.2015. В Почаївській семінарії вшанували пам'ять преп. Амфілохія

08.05.2015. В Почаївській семінарії почалися екзамени

Проповідь на тему: «Покровительство і благодатна допомога Божої Матері людям»

Во ім'я Отця і Сина, і Святого Духа!

 "Палата одушевленная Христова, верным же стена и покров и держава".Такими словами сьогодні Свята Мати Церква звеличує у молитвах Ту, Котра явилася Вмістилищем Бога Слова, стала Новими Скрижалями Завіту, Вищу, ніж всі небесні і земні – Пречисту Діву Марію та Її славний і державний Покров. Разом із Церквою звеличуємо Її і ми, грішні, так як Вона Сама сказала:"Се бо от ныне ублажат Мя вси роды".

 Коли Візантійській імперії загрожували вороги, то православний народ зібрався у Влахернському храмі і усердно молився до Владичиці Богородиці про допомогу і заступництво. Довго їм чекати не довелося: під час всенічного бдіння святий Андрій юродивий разом із своїм учнем Єпіфанієм побачили Божу Матір, оточену пророками, апостолами і святими – Вона молилася за народ і покривала його Своїм омофором. Незабаром після цього вороги були розбиті і вигнані. Саме з цього часу і встановлюється щорічне згадування цієї чудесної події.

 Кожен з нас міг би сказати:" Це було давно, ще в Х ст. , і для нас це не важливо, тим більше, що відбувалося у чужій країні". Але ми з вами добре знаємо про дивні чудеса і допомогу Божої Матері тим, хто Її просить і, можливо, кожен з нас міг би розповісти приклад із власного життя, коли Богородиця нам допомагала, а особливо у важкі і скрутні для нас хвилини, коли, здалося б, не було від кого чекати допомоги.

 Ми щасливі тому, що сподобилися жити в уділі Божої Матері – біля підніжжя Почаївської гори, де кожен день багато людей зі сльозами на очах просять Її про допомогу, а дехто приїжджає, щоб вже за щось Їй подякувати

 Святий Андрій юродивий був перенесений в Рай і там, побачивши обителі всіх святих, він захотів побачити і обитель Пресвятої Богородиці. Йому відповіли:»Немає тепер тут Богородиці, Вона пішла на землю допомагати знедоленим і страждаючим». Серед нас, наша Матір, Вона обходить всіх, хто потребує допомоги і прибігає до Неї, Вона утішає, зцілює, спасає, подає сили немічним.

 Так, у свій час, Вона допомагала і святим. Пеподобний Роман Сладкопівець, пам'ять якого сьогодні також звершує Церква, колись не вмів співати, не знав він, як складати церковні піснеспіви і за це над ним сміялися. Але він помолився і Богородиця дала йому мудрість: він став Її прославляти і відомим піснетворцем. Преподобна Марія Єгипетська навіть і не думала про спасіння але Матір Божа привела її до розкаяння і возвела на вищу ступінь досконалості і прославила. Преподобні Антоній і Феодосій Печерські будують церкву і усердно моляться про допомогу Божій Матері і Владичиця присилає їм із Константинополя будівельників, гроші і неоціненну Свою чудотворну ікону, яка і по сьогоднішній день знаходиться в Києво –Печерській Лаврі. А скільки разів через Свої ікони Вона зберігала наші землі від розорення і спустошення?! Ніхто не в змозі перерахувати всіх благодіянь Преблагословенної Владичиці, які Вона проявила в наших потребах. Тому щораз, згадуючи велику і безцінну допомогу Пресвятої Богородиці до нас грішних і Її благодіяння, будемо частіше звертатися до Неї не тільки за себе, а і за своїх рідних і близьких, тільки з гарячою вірою і слізною молитвою: Вона кожного з нас почує, кожному подасть допомогу.

 У всіх нас в житті не раз траплялося, коли наша думка про самих себе і наша гордість досягали піку, крайньої межі. Але через когось цю нашу гордість смиряє Господь і тоді ми, з жалю до себе, захлинаючись сльозами, просимо Бога і Його угодників допомогти нам. Звичайно, Господь нас чує і допомагає і така наша молитва є найщирішою, найгарячішою. Такої молитви і чекає від нас Бог, такої слізної молитви чекає від нас і Божа Матір але не тільки тоді, коли нам скрутно чи образливо, а і в повсякденному житті.

 І особливо сьогодні, дорогі браття та сестри, коли Її омофор огортає кожного з нас, помолимося Матері нашій Небесній із глибини душі:" К Богородице нене притецем, грешнии и смиреннии, и припадем, в покаянии зовущи из глубины души…" - припадемо із всіми потребами своїми без будь-якого сумніву і будемо із всією Церквою радісно взивати до Неї:" Радуйся, Радосте наша, покрый нас от всякого зла честным Твоим омофором!" Амінь!

Шекмар Валентин

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин