Новости семинарской жизни

07.11.2015. Семінарський хор взяв участь у святкуванні ікони Божої Матері у Кременці

01.11.2015. Почаївську семінарію відвідав хор Свято-Успенської Києво–Печерської Лаври

23.10.2015. Почаївська семінарія звершила богослужiння в день пам'яті Всіх Волинських Святих

02.10.2015. Престольне свято на честь святих мучениць – Віри, Надії та Любовіі матері їх Софії

14.09.2015. В Почаївській семінарії звершили акафіст Іісусу Сладчайшему

10.09.2015. В Почаївській семінарії відсвяткували день пам'яті преподобного Іова Почаївського

31.08.2015. Відбулося засідання педагогічної ради Почаївської Духовної Семінарії

26.08.2015. Вступні іспити до Почаївської духовної семінарії

20.08.2015. Освячення храму в Чернівецько-Буковинській єпархії

02.06.2015. В Почаївській семінарії відбувся 22-й випуск

25.05.2015. В Почаївській Семінарії відбувся захист дипломних робіт

25.05.2015. Почаївську семінарію відвідав хор із м. Хмельницький

12.05.2015. В Почаївській семінарії вшанували пам'ять преп. Амфілохія

08.05.2015. В Почаївській семінарії почалися екзамени

Проповідь на тему: «Вiра i дiла закону»

Во ім'я Отця і Сина, і Святого Духа!

 Кожного дня, дорогі брати і сестри, за божественною Літургією ми чуємо уривки із Священного Писання. Під час читання Євангелія ми стоїмо тихо, уважно слухаємо слово Боже. Але не менш важливими є і апостольські Послання, які, будучи написані до перших християн, не втратили актуальності і для нас з вами.

 Сьогодні за богослужінням читався уривок з Послання апостола Павла до Галатів — мешканців центральної частини сучасної Туреччини, яких просвітив апостол під час своїх другої і третьої місіонерських подорожів (Діян. 16,6; 18,23). В ньому він доказує, що спастися можливо лише через віру в Сина Божого, а не через діла Закону: "А что Законом никто не оправдывается пред Богом, это ясно, потому что праведный верою жив будет."(Гал.3,11). До цього його спонукало те, що деякі іудействуючі з їхньої общини говорили, що лише виконанням всіх приписів Мойсея можна оправдатися. Автор Послання руйнує це твердження, адже Закон вимагав не віри, а виконання, і нагороджував не віруючих, а тих, хто виконував його. Але повністю виконати весь Закон, як доказував житт'єий досвід і саме Писання, не міг ніхто. Тому апостол Павел і говорить, що оправдатися, а значить і спастися можна лише через віру в Іісуса Христа, який Своєю смертю звільнив нас від клятви Закону. Так і самі галати отримали благодать Св. Духа не через виконання приписів Мойсея, а через настанови віри.

 З цього уривку ми розуміємо, що формальним виконанням добрих справ без віри, ми не зможемо спастися. Часто буває, що і в теперішньому світі багато людей, вважаючи себе віруючими, поступають як іудеї: відвідують храми, ставлять свічки, виконують різні церковні правила і обряди, всіма силами намагаються заробити собі царство Небесне, забуваючи про те, що без віри туди не попадеш, адже Господь говорить, що той, хто буде мати віру і хреститься, той спасеться, а хто не буде мати віри, той буде осудженим (Мк.16,16). Ці люди напевне не задумуються над тим, для чого ж тоді приходив Спаситель на Землю, для чого прийняв страждання і смерть, якщо вважають, що добрі справи їх врятують? Лише віра в те, що Син Божий звільнив нас від гріха, прокляття і смерті, і Своїм воскресінням дав нам можливість отримати життя вічне і приводить нас до спасіння.

 Але необхідно пам'ятати і те, що справжня віра — це не лише переконання в існуванні Бога, а вірність Богу, Його заповідям. Така віра повинна проявлятися в ділах любові, адже ап. Іаков говорить, що віра без діл є мертвою (Іак.2,26). Важливо осягнути, що добрі справи ми можемо робити і без віри — це притаманне людській природі, але віра не може існувати без добрих справ — бо тоді це буде не віра, а пусті слова.

 Отож, ми повинні зрозуміти, що ніякі добрі справи без особистої віри серцем не відкривають нам шляху до спасіння. Але з іншої сторони і віра, яка не проявляється в житті кожного, віра без слідування за Христом по Його заповідях — це мертва віра, яка зовсім не потрібна. Тому давайте і ми, дорогі брати і сестри, будемо укріплюватись в істинній вірі, проявляючи її на всьому шляху нашого земного життя, і тоді ми отримаємо ті блаженства, які обіцяв нам Господь.Амінь.

Чорнобай Сергій

ДРУГИЕ ПРОПОВЕДИ

Святые отцы о спасении

Когда припадаешь пред Богом в молитве, будь, в помысле твоем, как муравей, как земные гады, как червячок, как лепечущее дитя. Не скажи пред Ним чего-нибудь разумного: младенческим образом мыслей приблизься к Богу.

Преподобный Исаак Сирин